Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem jönnek hozzánk anyósék? Hozzátok járnak?

Figyelt kérdés
Nem vesztünk velük össze sosem,nincs problémánk egymással.2 éves a gyerek.Egyszer akkor voltak itt,mikor hazajöttünk a kórházból,egyszer mikor hivatalos ügyeket kellett intéznünk a férjemmel,egyszer meg anyós volt itt ngay unszolásra.sosem mondják meg,hogy mi a baj a lakásunkkal,csak mindig a kifogás,hogy most miért nem jönnek fel.Tudom,hogy kicsi a lakás (másfél szoba),de huszonévesen hitel nélkül szerintem ez is teljesítmény.Mi persze minden szombaton visszük a gyereket,ahol megy az "adjál puszit a mamának" meg a "gyere már ide hozzám".ilyenkor fel tudnék robbanni,hogy elvárja,hogy a gyerek körül rajongja,de egyikük sem veszi a fáradságot,hogy egyszer munka után elvigyék játszótérre a gyereket.Anniyra zavar:(.50-es éveikben járnak,8-4 ig dolgoznak,van autójuk,nincs anyagi problémájuk,minket sem utálnak,mi a fenéért fáj eljönni hozzánk?
2011. jún. 9. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nem tudom mi az oka, de nálunk is az van, hogy nehezen mozdulnak ki. szívesen látnak minket, csak a saját fészküket nehezen hagyják el. nem tudom mi az oka pontosan. de nekik is meg kell érteniük, hogy nálatok is adódhatnak otthoni teendők és nem biztos, hogy minden hétvégén összejön az utazás. (nem tudom mennyire laknak messze)
2011. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
15 kilométerre laknak.Ők nem azok a tipikus otthonülősök.Van nyaralójuk ahová rendszeresen járnak,járnak minden évben nyaralni,vannak barátaik akikkel rendszeresen találkoznak,stb.A múltkor a férjem felhánytorgatta anyósnak,hogy nem foglalkozik a gyerekkel,mire ő annyit mondott,hogy nem ő tehet róla,mindezt olyan hangsúllyal,mintha lesz@rná az egészet.Arra persze nem kérdezett rá,hogy akkor miéret nem.
2011. jún. 9. 12:42
 3/15 anonim ***** válasza:

nálunk 10km re laknak

rendesem van buszjárat

mindig mondom hogy elhozom őket ha nem akarnak jegyre költeni karácsony húsvét soha nem jönnek.de ha mi 2hétvégén nem megyünk áll a bál hogy gyertek gyakrabban!! a hajam tudnám tépni mikor a gyerek nem akar odamenni és odacibálja.

aztán mikor após kapatosan azt mondta hogy ÉN nem hívom őket oda na akkor én is kiakadtam 3hónapig nem mentünk és akkor sem jöttek. szerintem simán lusták,flegmák de mindig felhozzák hogy az én szüleim mennyit jönnek,hát hülye lennék visszatartani őket.

2011. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"nem ő tehet róla". mire mondhatta? volt korábbi konfliktusotok a gyerekkel kapcsolatban amire megsértődött? olyannak tűnik, mintha valami ilyesmire mondaná.

15 km. nem olyan sok, bár ahhoz elég, hogy kell rá készülni.

lehet, hogy hülyeség, de talán olyan dolog lehet benne (saját példára gondolva): ne ő menjen a ti háztartásotokba, hanem ti (és persze a kisfia) a régi fészekbe. lehet ebben valami? és ezért jobb nekik ez a felállás, mintha ők mennének.

2011. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Anyu sem igazán szeret menni a bátyámékhoz megnézni a két unokát, pedig a szomszéd utcában laknak.Na, azért nem ilyen ritkán jelenik meg náluk, mint nálatok anyósodék.

Valamiért jobban szereti sok nagyszülők, ha "házhoz" megy az unoka.

Anyósomékkal egy faluban élünk.Nyugdíjasok, és mégsem jönnek renszeresen.Állítólag sok a dolguk.Apósom itt volt amikor megszületett a lányom, meg Húsvétkor, Karácsonykor.

Ők is azt szajkózzák, hogy nem visszük az unokát.

Nagyon rosszul esik ugyanúgy mint Neked, hogy nemhogy sétálni, de még játszótérre sem vitték el soha.Sok nagyszülőt látok sétálgatni az unokákkal.Hát ez nálunk kimarad, ahogy észrevettem.

Amúgy mindenhol híresztelik, hogy milyen okos, szép az unokájuk.Honnan tudják, ha egyszer meg sem nézik?

2011. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát ezt nem tudom én sem,hogy mire mondhatta,de a kulcs ebben volt,csak a férjem nem kérdezett rá:S

Azt hiszem,gyerekkel mégis csak nehezebb elkészülni,mint neik elindulni.De az nem is baj,hogy hétvégente mi megyünk,ne jöjjenek,ha nem akarnak.De hétköznap mondjuk munka után nem esne jól homokozni egy kicsit az unokával feszültség levezetésként?Már többsözr előfordult,hogy bevittem a munkahelyére is,ott persze ment a produkáltatás meg az adjál puszit.De hogy egyszer ők jöjjenek,az lehetetlen.Legutóbb csak rájuk tudtam számítani,de anyós csak úgy volt hajlandó vigyázni a kicsire,ha én viszem oda.Mondtam,hogy nem jó,mert ennyi furikázás nem fér bele az időmbe,stb.Hát neki meg az nem tetszik,hogy ő jöjjön ide.Aztán nagy duzzogva csak eljött és mondta,hogy bármikor szívesen segít,csak szóljunk.többet tuti nem fogom megkérni,ilyen áron nem kell a segítség.Igazából a párom szokott ilyenekről beszélni vele,nem én (hirtelen haragú vagyok,félek hogy ilyenkor olyat mondok,ami szép és megbánom),ő pedig szerintem fél az igazságtól ezért is nem kérdez rá.

2011. jún. 9. 13:04
 7/15 anonim ***** válasza:

Ó ne aggódj, nálunk is ez van.

Az okára nem jöttem rá, már nem is érdekel. Anyósék és sógorék is mindig mondják, hogy "jöhetnétek ám gyakrabban" én meg mindig mondom rá, hogy ők is jöhetnének. Amíg nem volt gyerek, azt hozták fel, hogy én este 7ig dolgozom, de ha mondtam,hgy hétvégén viszont otthon vagyok, nem válaszoltak semmit.

Anyós a lányával már kitárgyalta, hogy ő már nem is mer kérdezni tőlem semmit a gyerekről, meg különben is én anyukámmal egészen máshogy viselkedem, mint vele. Hát szerintem ez teljesen normális.

Olyat már nálunk is beszóltak, hogy bezzeg anyámék mennyiszer látják a gyereket (igen, mert ők jönnek) De ha annyira szeretnék látni, igenis emeljék fel a seggüket.

Szerintem anyós nem szeret hozzánk jönni, viszont ha jön,akkor meg mindig olyankor,amikor a fia biztos nincs itthon, emiatt nem egészen értem a dolgot.

Mi nem megyünk minden hétvégén (még csak az kéne, így is alig látom a férjemet) kb. havonta egyszer, de a férjemnek két testvére van, eddig ők is mindig hajtották, hogy dehát miért nem megyünk?

Hozzátenném, mi 4 éve lakunk külön, azóta a két tesója kétszer volt itt, azt is már miután megszületett a baba. Mikor felhoztuk, hogy sose jönnek, azt mondták, azért mert mi nem hívjuk őket. Ezen a párom nagyon kibukott, mert kb. 1 évig minden adandó alkalommal hívtuk őket, utána már nyilván nem törtük össze magunkat.

Szerintem ez azért van, mert aki megy, az "csak" vendég. Én pl baromi kényelmetlenül tudom érezni magam anyóséknál. Meg hát ők elvárnák azt, hogy órákig ott dekkoljunk.

2011. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nyilván ez csak egy őszint beszélgetésnél fog kiderülni,de talán akkor sem.A férjem nagyszülei sem jönnek,utólag hallotam vissza,hogy azért,mert kicsi a lakás és ők ide nem jönnek.Hát köszi...Ezért gondolom,hogy apósék is ezért nem jönnek talán,csak nem merik bevallani,mert nem akarnak ilyen miatt megbántani.
2011. jún. 9. 13:06
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja, a kedvenc szövegem meg az volt,hogy én kocsmába viszem a gyereket, és mekkora szégyen, hogy a pincéreket jobban ismeri a fiam, mint őket.

Nos, a kocsma egy nemtomhánycsillagos étterem, ahova kb. 10 éve járunk minden nap kávézni (munkahelyi ártalom:)) és ezt a szokást sem terhesen, sem gyerekkel nem hagytam el. Meg nem értem, miért az én szégyenem, ha ők nem jönnek gyerekezni. Miért nekem kellene hurcolnom?

Szerencsére a férjem megért.

Szomorú, de nekem is a férjem rokonai az utolsók, akiknek szólnék, ha segítségre lenne szükségem.Most pl a kolléganőm fog vigyázni a fiamra, mert orvoshoz kell mennem. Anyósra még rá merném bízni, mert tapasztalt nagyszülő, de nem akarok elköteleződni felé, hogy aztán az orrom alá dörgölje.

2011. jún. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A mi lakásunk is kicsi, lehet azért nem jönnek hozzánk sem:) mondjuk amit én emiatt nem értek, hogy pl a férjem testvérei mindig együtt akarnak jönni. Plusz férjek és gyerekek, na ennyi embert le se tudok ültetni, de valahogy nem akarták megérteni, és csakazértis együtt akartak jönni...
2011. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!