Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » CSak az én babám nem forog...

CSak az én babám nem forog még 4 hónaposan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos lesz jövőhéten, és mindenki állandóan azt kérdezi tőlem, hogy "Naa, forog már?" Nem! De ez miért olyan nagy baj? Vagy tényleg baj? Nálatok hogy volt?
2011. jún. 10. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs elkésve. Az én kisfiam 5 hónaposan és 3 hetesen fordult először hátról hasra.

A normális, ha 6 hónapos koráig megfordul. De ha netán még addig sem, akkor sem biztos, hogy valami probléma van.

2011. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Húgomé 5 hónapos, és eddig 2-szer fordult át.
2011. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom 4 hónaposan egyszer fordult át, és aztán 5 hónapos koráig nem csinálta többet. Aztán meg elkezdett pörögni az egyik napról a másikra.

Egyáltalán nem vagytok elkésve, ne aggódj!

2011. jún. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs elkésve, ne aggódj! A doktornőnk szent meggyőződése volt, hogy a lányom le van maradva, mert 3 hónaposan nem nyomta ki magát hason, és nem emelte a fejét sem. Ez így is volt, egészen a neurológiai vizsgálat napjáig. Aznap este már megcsinálta. Azóta eltelt 2 hét, fordul hasról hátra, és hátról hasra is. Szóval pikk-pakk utolérte magát. Ráadásul a forgásokat ugyanazon a napon csinálta először.

De mondom, már le volt húzva a bébim, hogy le van maradva, és nem jó ez így, meg gyógytorna, meg koponya UH, meg egyebek. Pedig nincs semmi baja, szimplán kicsit késett. Szóval 6 hónapos koráig ne aggódj ezen! Ha akarja, úgyis csinálni fogja. Most még jó neki úgy, ahogy te leteszed. :)

15 hetes kislány anyukája

2011. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

semmi baj nincs

minden gyerek máskor kezdi el

nekem a legkisebb (5hó) még nem forog de már négykézlábra áll és kúszik de az istenek sem hajlandó forogni :-))

inkább addig sír amíg meg nem fordítja valamelyik tesó vagy én .-) pedig már párszor sikerült neki és tudom h megtudja csinálni

a fiam meg 6 hónaposan nem h forogni de hason még a fejét sem emelte meg

szal nincs baj :-)

2011. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiúk egyébként is később kezdik a mozgásformákat (persze van kivétel).

Nem kell aggódnod, semmi baj nincs.

Az én kisfiam 5,5 hónaposan fordult hasról-hátra és hátról oldalra, 6. hónap betöltése előtt 3 nappal hátról-hasra, utána 1 hónapig a forgásokat gyakorolta, 7 hónaposan kezdett kúszni, most meg ezt gyakorolja gőzerővel már két hete, nemsoká be tudja "járni" az egész lakást és egyre gyorsabb!

Szóval nyugi minden baba a saját ütemében fejlődik, nem kell hasonlítgatni őket, főleg nem a lányokhoz, akik általában mindent előbb csinálnak!

2011. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányom épp holnap lesz 4hós. Hát ő sem fordul semerre sem. Ereje szerintem lenne hozzá, ficereg is, csak még nem érzett rá az ízére :o) Viszont ha hasra teszem a kiságyba, ott nem meg, hanem elfordul akár 180 fokot is, addig nyiheli magát. Most inkább a fenekét emelgeti, mintha a lábát akarná felhúzni mászáshoz... majd forog, ha akar, én nem aggódom.
2011. jún. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!