Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs Magyarországon...

Ha nincs Magyarországon fizetve a tb-m, nem is volt szülésnél sem, attól még a gyermekem jogosult az ellátásra, vagy ha orvoshoz viszem, ki fogják számlázni azt? Nem Mo. -n született, taj kártyát fog kapni.

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:

szia,


ha kap TB kártyát, akkor jogosult az ellátásra alanyi jogon 18 éves koráig!! a fiam Magyarországon született, nekem nincs beteg biztosításom, de Neki igen!!


Ági

2011. jún. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2011. jún. 10. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is külföldön született, és simán ellátták Mo-on taj kártya nélkül. Kérték, de mondtuk hogy még nincsen, és nem volt belőle probléma. Kevés időt töltünk Mo-on, de a biztonság kedvéért kikérjük a taj kártyáját.
2011. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves második, megkérdezhetem, mennyi idősen kértetek így ellátást? Mi 1 hónap múlva megyünk haza, akkor lesz 4 hós, és akkor fogom elintézni a kártyát, de el akarom vinni rögtön egy magyar orvoshoz, és akkor még nem lesz a kezemben a taj kártya. remélem, nem fognak kötekedni, hogy már 4 hónapos és miért nem igényeltem még. Amúgy ezt is innen-onnan, a netről olvastam, hogy attól, mert nem vagyok én rendezve, ő megkapja a kártyáját, nagyon remélem, hogy így van.

Off - Mielőtt belém kötne bárki, nem ingyenélő vagyok, csak több véleményre kiváncsi vagyok, és szerintem a magyar orvosok nagyon jók.

2011. jún. 10. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. 6 hónapos volt amikor először vittük, akkor az ügyeleten voltunk. Aztán másodszorra pár hónap múlva, de akkor már rendes orvosnál. Nyugi, nem fognak szólni érte, különben az én lányom már másfél éves lesz, és még mindig nincs meg a tb kártyája, mert nem olyan gyors ezt így "hazaingázva" elintézni. Aki keveset van otthon és kevés ideig, annak elég problémás. Nálunk azért tart ilyen sokáig, mert mindent meg kellett hozzá igényelni, otthoni anyakönyvit, útlevelet(vagy személyit), bejelenteni otthoni lakcímre, majd ezután kapott csak lakcímkártyát.) Mi még csak itt tartunk, mert minden egyes hazamenetelkor csak egy dolgot intéztünk. Legközelebb már a tb kártyát intézzük. Egyébként én sem vagyok otthon bejelentve és a párom sem, de itt ahol élünk itt igen.
2011. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!