Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyi gond. Engedjem, vagy ne...

Nagyi gond. Engedjem, vagy ne engedjem?

Figyelt kérdés
a párom azt szeretné, ha időnként amikor a vállalkozásunk miatt néhány órát ügyet kell intéznünk akkor anyósomhoz vinnénk a gyereket. Én még a gondolattól is rosszul vagyok. A mami imádja azzal nincs gond, de a gyermekfelügyeletről másak az elképzeléseink. Én féltem az állatoktól, nem engedem neki a kutyánkat sem simogatni sem ott pedig a kiscicától kezdve a lóig minden van. A keze rögtön a szájába van, amint unatkozik. Van hamis kutyájuk is. A gyerek ruhája a múltkor is kakis lett, mert leült az istállóban, én ilyen helyen nem engesdem le. Van egy csomó bogyó, gomba, szerintem kullancs is a jószágokból a fűbe, és mégis letették az udvaron. Ráadásul anyósom tejet adott inni neki, 10 hónapos stb... Szerintetek mit csináljak?
2011. jún. 10. 13:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mi az a hamis kutya?? Amugy ne engedd oda,vagy értesd meg velük hogy a te gyerekedet ne tegyék le a sz@rba,ne adjanak neki tejet,és ne simogattasanak vele állatokat.
2011. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

anyósod menjen át hozzátok és ott vigyázzon rá!


(off: a kullancs nem az állatokból jön ki a fűre, hanem a fűben él, sajnos még a játszótéren is van belőlük :((( )

2011. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem miért félted ennyire betegesen?igy nem fog erősödni az immunrendszere az tuti.

én épp hogy direkt viszem olyan helyre ahol állatok vannak,had ismerje meg őket ,nem akarom hogy a Minimentőkből ismnerje meg pl. a kiscsibét...

Sajna él itt a közelben egy kisgyerek akinek még a kutyasimogatást se engedték,és most szó szerint de visitva menekül minden állat elől,annyira fél.ezt akarod?

2011. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Két részre osztanám a problémát:

egyrészt ne féltsd az állatoktól, a gyereknek ártasz ezzel. A saját félelmedet ne plántáld át belé, főleg ha kíváncsi rájuk, és szereti őket. A hamis kutyától távol kell tartani, de amúgy a többivel nincs gond szerintem!A kakis ruha meg, előfordul szerintem hogy akár otthon is, hogy olyan helyre megy/ül, ahova nem kellene, sterilen sem kell tartani. Váltóruha legyen mindig vele.

Másrészt viszont: attól nekem is feláll a szőr a hátamon, ha olyat etetnek itatnak a gyerekkel, amire kifejezetten kértem, hogy ne tegyék. Ezt tisztázd a nagyival, ne engedj belőle.

A másik rész viszont (udvar, állatsimogatás) szerintem abszolút normális és rendben van!

2011. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Elsőnek: hamis kutya= harapós kutya.

Egyébként egyetértek az előző válaszolókkal. :)

2011. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

Én is engedném, ahogy már előttem is írták. Az állatoktól semmi baja nem lesz. Kérd meg a nagyit, hogy ha állatot simogatnak, akkor utána mindig mossa meg a kezét, vagy legyen nála mindig popsitörlő, és azzal törölje át a kezét. Az meg, hogy leült az istállóban, na bumm... Az én fiam folyamatosan beleül a libakakiba apámnál, pedig már nem olyan pici (20 hónapos). Legyen váltóruha, és rögtön öblítsék ki, hogy ne száradjon bele. A hamis kutya meg gondolom meg van kötve, vagy el van zárva (ha nincs, akkor addig legyen, míg ott a gyerek), oda ne engedjék, és kész. Játszótéren is összeszedhet kullancsot, koszos dolgokat, bogyókat.


Viszont az alapokat fektessétek le evés-ivás terén, hogy mit lehet neki adni, és mit nem, de a többivel nincs gond.

2011. jún. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

Én teljesen megértelek, és ha nagymaminál van a gyerek, legyél ott mellette mindig tl is, így felügyelheted,hogy mit szabad. Másik dolog,hogy meglátogathat a nagyi is titeket és ha nem akarod nem is kell engedned, de gondolom ez a férjeddel erős konfliktushoz vezetne.


Amit pedig mindenkinek meg kell értenie, ez a te gyereked, tiéd a gond, a felelősség, és a jogod is,hogy hogyan neveld,mit engedsz meg neki, és kihez engeded. Szerintem, te mint anya meg tudod állapítani hogy mi jó a gyerekednek, és nyugodtan hallgass csak a szívedre!

2011. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Inkább nagyi jöjjön hozzátok. És ha a párod ezt nem érti meg, hogy miért, akkor az elég baj...
2011. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Én is úgy gondolom, hogy a te dolgod eldönteni, hogy hová engeded nyugodt szívvel a gyermeked.

Kicsit valóban túlaggódod, de a nagyinál egy kicsit sok probléma jött össze. Hamis kutya, állatürülék, tejadás stb. Ráadásul az is gond, hogy láthatóan nem bízol meg az anyósodban és magadban tudod, hogy hiába mondanád el neki ezeket a dolgokat.

Én pl csak olyan állatot engedek simogatni neki, amelyiket ismerem és tudom, hogy nem lehet baja. Az a kutya is odakaphat amelyikről azt mondják nem hamis és igenis inkább tartson a kutyáktól, minthogy valamilyen maradandó sérülése legyen egy harapástól. A sz@rba sem engedném leülni, mert ki tudja mit szed össze. Az meg, hogy mit ad neki a nagyi addig titok marad, amíg nem tanul meg a babád beszélni.

Én nem adnám oda nyugodt szívvel.

2011. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Anyósomnak én sem adom oda a gyereket, hogy vigyázzon rá. És nem azért, mert állatok vannak náluk, csak egy kutya van, hanem, mert nem egyezik meg a véleményünk gyereknevelés, gondozás, stb terén. Úgy gondolom a kérdezőnél is ez az alapvető probléma. Az hogy beszéljen az anyóssal, mit lehet, és mit nem... hát elég naív hozzáállás. Én is attól rettegnék, hogy a megbeszéltek ellenére vajon épp mivel tömi a gyereket a nagyi. Csakis olyan emberre bízom a gyereket, aki ugyanolyan értékrend szerint ítéli meg a dolgokat mint mi. Szóval szerintem nem kell erőltetni a nagyit egészen addig, amig a gyerek nem akar odamenni. Állatot simogatni meg akkor is tud, amikor te is ott vagy, és tudod felügyelni a történteket!
2011. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!