Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy segíthetnék 5 hós babámon...

Hogy segíthetnék 5 hós babámon, mikor rájön egy-egy köhögő roham?

Figyelt kérdés

Babám 5 hós, és pár napja nagyon köhög. Voltunk orvosnál, kaptunk is gyógyszert (köptetőt), de van, hogy nagyon elkezd köhögni, szinte már fuldoklik. Ilyenkor ha nincs a kezemben, akkor gyorsan felkapom és arccal a föld felé fordítom, hogy a "slájm" vagy ami a torkát birizgálja, könnyebben kijöjjön. Egyrészt nem tudom, hogy ezzel egyáltalán segítek-e neki, másrészt nem tudom, hogy van-e valami más, hatásosabb módszer erre. Plusz rettegek attól, hogy a köhögéstől egyszerűen megfullad a karomban. Én is beteg vagyok, és egyik alkalommal már és is szabályosan fuldokoltam a torkomról felszabadult cucctól. Ha ne adj isten tényleg nem venne már levegőt, hogyan kell lélegeztetni?

Köszi előre is!


2011. jún. 11. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is pont a minap nézegettem neten, mi is lenne a teendő félrenyelés/köhögés esetén. Ezek azért nyújtanak valami támpontot:


[link]


[link]


Egyébként én védőnőnél rá is kérdeztem, ő is adott tanácsokat, kérdezd meg a Ti védőnőtöket is, csak többet tud a témáról. :)

2011. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A Baby Luuf-ot szerintem érdemes lenne megpróbálnotok és a homeos Stodal szirupot is. Én, ha náthás a babám, egy párnát teszek a feje alá, hogy egy kicsit megemelje, mintha jobban kapna akkor levegőt alvás közben. Esetleg kamilla teát is adhatsz neki. Én éjszakára az ágya közelébe szoktam tenni edénybe is kamilla teát, hogy párologjon, aztán hogy mennyit ér, nem tudom, forrón beviszem, reggelig ott van, ugye gőzölni igazán nem lehet még ekkor babával.
2011. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!