Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislänyom härom honapos es...

Kislänyom härom honapos es egy heten csak egyszer kakil! Van mäsnak is ilyen? Van valami praktika amivel segithetnek neki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a babát láthatóan nem zavarja, nem fáj a pocija, nem erőlködik, akkor nincs gond. Anyatejes babáknál ez kb. 2-3 hónapos kortól a hozzátáplálásig teljesen normális jelenség. Ezt nevezik ál-székrekedsének. Csupán azt jelenti, hogy a kicsi szervezete jól hasznosítja az anyatejet, amiben eleve kevés rost van. Az én lányom pl. pontosan 5 naponként kakilt, de akkor ruhacsere is volt :)

[link]

2011. szept. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mikor mär több napja nem kakil akkor nyügösebb es szerintem ettöl!Nem csak anyatejet kap mert az keves neki napi ketszer de neha häromszok kap milumilt!
2011. szept. 8. 20:25
 3/9 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam cici és tápszert kapott már a kórházban is.Heti kettő kaki volt az átlag.Aztán elkezdtük a hozzátáplálást és szépen beállt a napi egy kakira.Őt nem zavarta hogy "csak" heti 2X kakilt.
2011. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
A tápszer székrekedést okozhat. Válts, vagy csináld hígabbra.
2011. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az én fiamnál 4 hónaposan jött elő és azonnal rendeződött, ahogy elkezdtük a hozzátáplálást. Szerintem nem jó ötlet hígítani a tápszert, nem véletlenül van ráírva, hogy sem sűrűbb, sem hígabb nem lehet a megszabott arányoknál. Én azt mondom, szenvedjetek még 2-3 hetet, utána lassan kezdjél kis baracklevet adni neki.
2011. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a lányom anno volt hogy 6-7 kúpot kapott és még akkor sem volt széklete. magától 4,5 hónapos koráig nem is igen kakilt, mert egy hét után kénytelen voltunk valamit tenni. aztán ahogy csökkent a tejem és kapott tápszert jött magától is a dolog és mikor elkezdtük a hozzátáplálást, tényleg megoldódott minden. pedig kétszer is volt kivizsgáláson a lányom emiatt anno. ma már produkál 2-4 kakispelust is naponta :)


mivel segíthetnél? laevaloc szirup, duffalac, kamillatea, esetleg ha dokit megkérded, ajánlhatja hogy kezd el a hozzátáplálást és adj neki barackot.

2011. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzdöttünk mi is.

Próbáltuk: cukros kamilla, Laevolac, Duphalac. Nem segített egyik sem.

Ha már nagyon szenvedett, glicerines kúpot adtam neki.

3 hónapos korától a doki és védőnő tanácsára őszibarack bébiitalt kapott. Picikét segített. Később pedig a gyümölcspüréket is adtam neki.

De leginkább a hozzátáplálással oldódott meg a dolog.

Mikor már evett több mindent, beállt rendesen az ürítés. :D

Néha még sok is volt! Fogyasztotta rendesen a pelust! :D

2011. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 hos a kisfiam!

Nekem azt mondta a védönő hogy ha hét naponta egyszer kakil az nem baj ő olyan aki az anyatej minden csepjét hasznositja.

Ha hét napig nincs kaki a nyolcadik napon probáljuk megszelelteni (lehet kapni szélcsövet) és hátha.Mi most ott járunk hoogy minden hetedik napon kakil szerintem ha nem fáj a hasa akkor hagyd.Majd a nyolcadik napon szeleltesd meg.

2011. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Disi ***** válasza:
Az én babám is ilyen volt ilyen idősen. Nem fájt a hasa, jókedvű volt, és mire elkezdtem volna aggódni akkorra mindig "produkált" valamit. Ez általában 4-5 napot jelentett. Nálunk akkoriban az vált be ha minden nap kapott tápszert. Akkor minden nap volt. Most 4 hós elmúlt és sajnos ez is megváltozott. Múlt héten 2 este is volt ami keserves sírással telt. És csak két nap telt el produkció nélkül. Most ha egyik nap nem kakil, akkor másnap adok neki dél körül Laevolac-ot, nem várok estig, nekünk ez most úgy néz ki bevált. Egyenlőre csak tejcsit kap és tápit.
2011. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!