Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdek becsavarodni, tippek,...

Kezdek becsavarodni, tippek, amik segíthetnek?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiam nem hajlandó kiságyban aludni. Ez mindig is így volt. Én nem erőltettem, mert szerettem volna minden igényét kielégíteni. Mindig volt valami indok: fogzás, a közelségemre vágyik, stbstb...De mikor lesz ennek vége? Órákon át üvölteni az ágyában...Kézben altatom, kb egy órába telik, aztán rakom le a kiságyba, így alszik kb éjjel 1-ig, aztán magam mellé veszem. Napközben viszont már sehogy sem megy az alvás. Elalszik a kezemben, de amint lerakom, felébred, s képtelenség visszaaltatni. Ki vagyok borulva, semmire sincs időm...

Mi a jó megoldás? Nagyon ellenzem azt, hogy sírni hagyjuk a gyereket...De mit lehet még tenni? Ha mindent engedek neki, akkor egy idő után félek, hogy elkényeztetem, s hisztis gyerek lesz nagyként is.

Nem kicsi még a "neveléshez"? Hogyan tegyem?


2011. aug. 27. 14:25
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja és tuti, hogy nem fáj semmije, száz százalék. Jókedvű gyerek, csak akkor keseredik el, ha kiságy közelébe érünk.

Félek, mert viszonylag hamar akartunk kistestvért, de így nem tudom, hogyan működhetne....

2011. aug. 27. 14:30
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Már el van kényeztetve. Te írtad, hogy igyekeztél mindent úgy csinálni, hogy neki jó legyen. Nem kellett volna. Vannak határok, amiket már kicsi korban is be kell tartani. Mást szerintem már nem tehetsz, mint hogy sírni hagyod, keményen.
2011. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha igy folytatod,soha nem lesz vege. Mar most nagyon el van kenyeztetve a fiad.Ez csak rosszabb lesz.
2011. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nyilván én vagyok a hibás, ez tény. De tudjátok...nem bántam semmit meg, amit/ahogy csinálta. Újszülöttkorában praktikus volt, hogy mellettünk aludt, mert rengetegszer ébredt, sokat szopizott, s így tudtam én is pihenni. Csak innen nehéz volt azt mondani, hogy itt a határ..mert a saját gyerekedet mindig kisbabának érzed..Aztán mint mondtam...egész kis korában már a fogzás volt a téma. Ha fájt valamije, nem hagytam volna sírni. S így szépen telt az idő. Ezek szerint mindenki más hagyja sírni a babát, így beszoktatják már kicsi korában is az ágyba? Vagy olyan mázlijuk van, hogy olyan tipusú a gyerek, akik simán le lehet rakni?

Más nem járt hasonló cipőben? Kíméletesen szeretném nevelni, hogy ne legyen neki trauma..:(

2011. aug. 27. 14:50
 5/10 A kérdező kommentje:
s én őszintén azt hittem, hogy ez egy átmeneti időszak, kinövi, s aztán minden jobb lesz. Csak nekem ki kell tartanom..De félek, tovább már lassan képtelen vagyok:(
2011. aug. 27. 14:53
 6/10 anonim ***** válasza:

igaz még 4 hónapos, de nekem sincs el a kiságyában, nappal l játszik benne, de ahogy alvás jön elalszik a kezembe lerakom már fent van és üvölt.


éjjel mellettem van, de így sem alszik nyugodtan.


már én is a kiborulás határán vagyok, mert napközben is fél órákat alszik és van egy 4 évesem itthon.


a 4 évesem az 7 hónapig nem aludt ekkor jött hogy áttettük az ágyát máshova és tény hagytam sírni. nagyon de nagyon rossz volt. de azóta egyedül alszik.


Sajnos szerintem a kislányomra is ez fog történik. pedig nagyon nem szeretem, ha sírnak.


M kezdtük a kiságyba alvást. elég síros napunk van. de simizem a fejét ő meg sír. majd kiveszem megnyugszik és kezdődik elölről a sírás.


kitartás!

2011. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

amikor hagytam a 4 évesemet sírni. 3 nap alatt a sírás lecsökkent 10 percre. de rettentő rossz érzés volt.

Most nem tudom mi lesz a kislányommal, mert a nagy itthon lesz este és ő hogy alszik ha hagyom sírni a kicsit?

Teljesen ki vagyok én is merülve.

2011. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudjatok (lepontozhattok), de nem tudlak sajnálni titeket. Elkényeztetitek a gyerekeket, aztán jöttök sírni, hogy kivagytok borulva. A gyereknevelés bizony következetességet követel. És egyáltalán nem lesz baja annak a babának, ha kicsit sír. Mondjuk, ha már az elején átgondoljátok és következetesek lettetek volna, akkor most ez nincs, mert azt szokta volna meg. És akkor nem kellene most, hogy sírjon. Én nem engedném meg a babámnak, hogy az ágyban aludjon velünk, mert neki és nekünk is kell a pihenés ahhoz, hogy másnap kipihentek és nyugodtak legyünk. Pedig milyen sokszor szerettem volna, ha ott van mellettem, de ellenálltam. Átalussza az éjszakát, mert nem zavarom az alvásban, én is átaluszom és nem vagyok kiborulva. Nem akarlak bántani bennetek ezzel. Most már csak nagy sírások árán lehetne megszoktatni,hogy egyedül és az ágyban aludjon el. Kitartást kívánok.
2011. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a kommenteket, de:

a fiam 2-8 hónapos koráig, mint a kisangyal, aludt a kiságyban, egész éjjel! Max 1-2x sírdogált, betakartam, simogattam, aludt tovább. 8 hónaposan egyik napról a másikra elkezdődött a kiságy utálat. Este elaludt, beraktam, éjjel ébredt és addig ordított, amíg ki nem vettem! Kipróbáltam a Suttogós hülyeséget, sírni hagytam, ruhámat mellé raktam, énekeltem, lámpát felkapcsoltam, altattam sötétben, világosban, zenével, anélkül....... Aztán mellénk fektettem :) Úgy voltam, lesz@rom, ki mit gondol, csak aludjunk! Ez ment hónapokig. Sírt, közénk vettem, aludtunk. 13 hónaposan kapott heverőt, este elkezdtem úgy szoktatni, hogy ott aludjon el. Egy hét alatt gond nélkül megszokta, de minden éjjel (max hajnalban) jött át közénk. Sokszor fel se ébredtünk rá. Közben terhes lettem a másodikkal, és reménykedtem, hogy majd alakul a dolog. Most 22 hónapos, kb 1,5 hónapja csak reggel jön, ébreszteni. Nem volt sírás, cirkusz. Egyszerűen magától alakult a dolog. És továbbra is azt mondom, ugyanígy csinálnám újra. 2 hetes a kicsi most, van, hogy nem tud elaludni, nyűgös, fáj a hasa. Nem szórakozok, mellém veszem, ott szopizik, és előfordul, hogy mindketten elalszunk. Na és? Ja, nem, nem zavarja a páromat, köszi, rendben volt a házasélet is, elvégre összehoztunk még egy gyereket :D Max nem hajnali 2 után, amikor már hárman voltunk az ágyban :D

2011. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

mi a kezdetektől együtt alszunk a kislányommal, el sem tudnám kéőzelni milyen lett volna ha éjjelente ezerszer oda kellett volna botorkálnom a kiságyhoz...mindenki pihent rendesen és olyan idilli ahogy az oroszláncsalád együtt alszik! nappali alvás a kiságyban történik mert leesne.

én nem tudom hogy elkényeztetem-e, de birok vele és hallgat rám, pedig csak 1 éves. és én sem hagytam sose sirni, sőt szinte állandóan a karomban hordoztam (koraszülőtt volt, féltettem is)

2011. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!