Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babátok mennyit van...

2 hónapos babátok mennyit van ölben? Elalszik magától?

Figyelt kérdés

Az én babám néha bealszik szopizás után, akkor csak átemelem a kiságyába, de legtöbbször az van, hogy büfiztetés után még egy darabig járkálni kell vele, ringatni, mellkasra tenni.

Nagymamája szerint nem jó, hogy ennyit van ölben, nem fejldőik rendesen a mozgása, stb., illetve hozzászokik nagyon ehhez a kényeztetéshez, és később lehetetlen lesz bármit is csinálnom mellette, mert állandóan ölben akar majd lenni.


2011. jún. 13. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
én altatni egyiket sem altattam, a büfi után letettem. Valóban igaz, hogy hozzászokhat ehhez és utána altathatod órákig.
2011. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
3 és fél hónapos kisfiamat most szoktatjuk le az "anya vagy apa ringat míg el nem alszok" című műsorról. Egész egyszerűen nem bírja a hátunk...:) Nem könnyű, de próbáld meg mihamarabb mert tényleg nem fogod bírni sem fizikailag sem pszichesen ha már mondjuk 9-10 kiló lesz! Napközben én minden böfi után leteszem. Már tudom hogy sír amikor fáj a hasa, olyankor persze felveszem. Változtatom napközben a helyet és a játékokat, időnként én is játszok vele. Így főzni és takarítani is tudok mellette, igaz tovább tart!:)Sokszor amikor leteszem nyüszög egy picit és csömpül a szája, olyankor megmutatom neki a játékokat és otthagyom. Ha nincs semmi baja, akkor elkezd velük játszani. Muszály volt erre szoktatni, mert 2 hónaposan már semmit nem lehetett mellette csinálni! Most igaza van anyósodnak!
2011. jún. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erről más a véleményem. Kislányom is így aludt el , ahogy te is írod,csak kézben ringatva . 9 hónapos koráig így altattam, és jól működött. Mindent megtudtam mellette csinálni, főzni , takarítani. Mozgása is szépen fejlődött, egyáltalán nem maradt el a kortársaitól.

9 hónaposan már hiába ringattam nem aludt így el,akkor beraktam a kiságyba és pár perc után már aludt is, most 16,5 hónapos és azóta is így alszik el.

Ne foglalkozz azzal más mit mond, te tudod mi a jó a babádnak, neki még a közelségedre van szüksége és hidd el ettől csak bátrabb, magabiztosabb lesz majd később. vnő és 16,5 hós kislány anyukája

2011. jún. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi leányzónk másfél hét múlva lesz két hónapos, de nagyjából van egy rendszer, ami beválik nála. Eleve olvastam, hogy evés után egyből sosem érdemes letenni, sőt böfi után sem feltétlenül, mert még nem biztos, hogy elég álmos, ha nem éri elég inger, akkor is nyugtalan, nem tud aludni egyedül. Nagyjából a következő a sorrendünk, ha valami más miatt nem nyűgös (front, hasfájás): evés, böfi (5-10 perc), pelus csere, kis játék. Ha semmi gondja nincs, akkor le tudom tenni, bár rövid időre, még nem nagyon tudja magát elfoglalna, aztán úgy kb. kaja kezdéstől 1 óra múlva álmosodik, olyankor leteszem, kap cumit, becsavarom egy pelusba szorosan (mert az se hagyja aludna elvileg, ha rúgdal). Csitítgatom és általában egy 10-15 perc alatt elszunnyad, még néha mocorog, de elalszik magától. Mi a kezdetektől nem ringatjuk, csak nagyon az elején és esti lefekvéskor picit, hogy ne szokja meg, de mivel minden baba más, nem biztos, hogy ami nála beválik, másnál is.
2011. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 16 hónapos. Nem alszik el magától még most sem, de nem bánom. Egyszerűen melléfekszem, várok pár percet, ő odakucorodik a hasamhoz (kiskifliként)és elalszik. Beteszem a helyére és kész. Sosem tudott magától elaludni és ő pedig sosem kényszerítettem rá!Nem hiszem ebben a nevelési módszerben...
2011. jún. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pont úgy csináltam mint a 11:41-es válaszoló!
2011. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ölben altatom 4 hós babámat, a hátam már megszokta, nem fáj már pedig 8,5kg. Nem lehet még elkapatni, majd alakítja magának azt hogy hogy jó neki, vannak babák akik elalszanak maguktól de vannak akik nem. Az ösztöneidre hallgass, ha azt gondolod jobb altatnod a babád ölben akkor tedd azt, nem anyósod neveli a gyereked és ne is hagyd neki!!! Nem kell megfelelned senkinek csak a babádnak!!!
2011. jún. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!