Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gilisztás baba tünetei?

Gilisztás baba tünetei?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ha gilisztás lenne a kisbabám azt hogy ismerném fel. Azon kívül, hogy a székletében gondolom benne lennének a giliszták. Egyébként lehet ellene védezni valahogy? Volt már valakinek gilisztás a gyereke? Tapasztalat, jó tanács?
2011. jún. 13. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy baba mitöl lenne gilisztás? Ahhoz olyan helyen kellene lennie, ahol megfertozodhet - és ez egy baba esetében kizárt.

De ha gyanakodsz (akármi okból is), akkor az orvosnál kell vele jelentkezned, ott végeznek székletböl tenyésztést. Ha pozitiv (azaz találtak benne valamilyen gilisztát), akkor a fajtára hatásos szert irnak fel, amit megadott mennyiségben és megadott ideig kell adni neki.

2011. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet baba is gilisztás, pl ha egy gilisztás kisgyerek mondjuk a babalátogató során játszik a baba játékával, kézbe fogja az ő kezéről a játékra megy, amit a Te babád a szájába vesz és kész. Ekkor a gyerek nyugtalan, mert viszket a feneke, eszik, de nem gyarapszik. (Ez mondjuk ezer más dologtól is lehet, de ha tartasz tőle, hogy fertőződtetek, akkor kérjetek tényleg széklettenyésztést.)
2011. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont azért kérdezem mert amikor megyünk tanácsadásra vagy gyerekorvoshoz mindenféle gyerekkel találkozik akik megfogják a játékait, ruháját. Mostanában kezdtük a homokozást is, kint is mindent megfog, megkóstol. Egyenlőre szerintem nincs semmi probléma, de soha nem lehet tudni. Azért jobb hamarabb tájékozódni. Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 13. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban háziállatoktól, fertőzött ételtől, hústól kaphatja el.Ne engedd, hogy pl. a játszótéren egyen a homokból, mert ki tudja, hány macska végezte ott a dolgát.Kevés a fertőzött gyerek, ez nagyon ritka.Tőlük nem hinném, hogy elkapná.Egyébként én úgy tudom, hogy nem csak, hogy nem gyarapszik, de fogy is az ilyen gyerek.Komoly hasi fájdalmakkal jár, látszik a székletén, féregpetét vagy féreg részletet ürít.És úgy tudom, lázat is okoz.
2011. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

NE haragudj, de mennyi idös a "baba"?


Mert nekem valószinütlen, hogy egy baba homokozik - ugyanis babának csak egy év alatt szokás nevezni, utána már kisgyerek.

2011. jún. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A ma 20:23-as és az elsö válaszoló vagyok:azért kérdezem, hogy mennyi idös a gyerek, mert nekem a baba egy év alatt van, és azt tartottam kizártnak, hogy elkaphat valahonnan gilisztafertözést. A késöbbi válaszod szerint viszont idösebb lehet egy évesnél.
2011. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
11 hónapos a baba. Megkérdeztem a gyerekorvost közben és azt mondta, hogy figyelni kell, mert ha már homokozik akkor előfordulhat, de nem feltétlenül velejárója. Köszi a válaszokat!
2011. jún. 15. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!