Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dismaturitásos terhességgel...

Dismaturitásos terhességgel egészséges babátok lett? Mekkora súllyal született? A 2. terhességnél is uaz a probléma várható?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
33. héttől dismaturias magzat miatt kórházban voltam. Lassan, de azért növögetett, így kihúztuk a 39.hétig. Akkor 60-as magzatvíz és mivel nem nőtt már szinte semmit, megindították a szülést. Egészséges lett a kislányom, 2550grammal jött világra. Aggódtak érte, de rendben volt. Ő a negyedik babám. A második gyermekemmel a 38. hetes ultrahangon derült ki, hogy 30-as a magzatvíz a keringés értékei sem voltak túl jók. Azonnal indították volna, ha közben nem indul meg magától is. Töltötték a burkot vízzel, dismaturia miatt születéskor várta őt az inkubátor és a gyermekorvos. Teljesen egészségesen született, nem kellett az inkubátor és velem maradhatott. Nekem a keringésem miatt gyenge a lepény vérellátása, ezért az nem tudja megfelelően táplálni a kicsinyeimet. Sajnos előfordulhat a többi babánál is. Én szerencsés vagyok, mert nem kellett korábban megszülnöm, így nem lettek koraszülöttek.
2011. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a vége felé derült ki, hogy kisebb a baba.Bár a fejkörfogat és a többi méret végig kisebb volt, de arányosan.Emiatt, és mert kevesebb volt a magzatvíz, egy héttel szülés előtt már a kórházban voltam.Minden nap CTG, 3 naponta ultrahang, néztek lepényáramlást, az is mindig rendben volt.A lepény II. fokban volt elöregedve, elvileg táplálnia kellett volna szépen.Sőt!Néztek oxitocin terhelést is, arra is jól reagált, fütyült rá a doki szerint.Szóval a pici végig jól volt.2490 g-mal, és 47 cm-vel született, 10-es Apgarral.Minden vizsgálaton egészségesnek , érettnek találták, nem is került koraszülött osztályra.Nem hívtak minket vissza kontrollra, nem kellett mennünk fejlődésneurológiára, sőt a gyerekorvosa szerint is makk egészséges.Most már 8 hónapos, és még beteg sem volt.Eddig mindent időben csinált, de fél éves kora után picit megtorpant a mozgása, így elvittem tornára.Az egyetlen, ami nagyon bánt, hogy lassan gyarapszik.3 és fél hónaposan duplázta a súlyát, és utána annyira lelassult, hogy 5 hónap alatt tudott egy kilót felszedni, és most is csak 6310 g.De nálunk ez genetika, mert én is alacsony és vékony vagyok.Egy évesen is csak 8 kg voltam.Voltunk gastroenterológusnál is, de ő sem talált semmit nála, egyedül a tejérzékenységet feltételezi.Kiegyensúlyozott, vidám, egészséges kislány.Azon viszont sokat gondolkodtam, hogy a baba előtt cigiztem, akkor hagytam abba, amikor terveztük.Terhesen soha nem gyújtottam rá, és végig szedtem az Elevitet, de lehet, hogy voltak nálam már érelváltozások, amiken már az sem segített, hogy leszoktam a cigiről..soha nem fogom megtudni, miért lett picike.( de az is igaz, hogy én is csak 2800 g-mal születtem)Annak ellenére, hogy ráírták a zárójára ezt a szörnyűséget ( dismaturus újszülött) ő volt a legformásabb, teljesen arányosan volt pici.Soha nem volt sovány, most sem az, a hosszához viszonyítva jó a súlya.
2011. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1.baba: 41.hétre született spontán, 2750 gramm és 50 cm.

2.baba (15 hó lesz a korkülönbség)már most 1500 gramm 30 hetesen (az 1. baba ilyenkor kicsivel volt több 1 kg-nál).

Eddig nem jött elő,h lemaradt volna, remélem nem is fog :).(ja: 1. lány, 2. fiú, lehet, h emiatt a különbség, a lányok a dédi ágán 50kg-s versenysúlyúak, a fiúk 70-80 kg között, szóval genetika :))

2011. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi:) Szeretnénk mi is 2. babát, de kicsit félek, mert most nem szeretnék heteket tölteni a kórházban.
2011. jún. 25. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!