Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejtől hasmenés? 3 hós baba.

Anyatejtől hasmenés? 3 hós baba.

Figyelt kérdés
betegek voltunk nagyobb lánynak hörghurutja lett, picim és én is elkaptuk, neki antibiotikum és nekem is. aztán mindkettőnknek hasmenés, de szegénykém minden evés után kakilt, bevittem a korházba 1 hete szombaton, dokinéni szerint antibiotikum utóhatása illetve az én hasmenésem miatt lehet neki, ne szopizzon mig én nem vagyok jól,helyre is jött, na most már én is helyre jöttem el is telt pár nap, ma gondoltam délutáni etetés szopizás lesz, képzeljétek ugy ment a hasija hogy át kellett öltöztetnem. létezik hogy az anyatejtől lenne? tejérzékeny lett? dokinénink meg szabin van, visszatértem a tápihoz.
2011. jún. 14. 20:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Itt amugy a lényeg az én hasmenésem,hogy az antibiotikumtól legyengült belecskébe még az én hasmenésemet okozó toxinok is átmentek és e miatt tanácsolta nehogy kiszáradjon.egy egészseges babának akinek nincs a bélflóra felborulva alapbol valoszinü nem ezt mondja.
2011. jún. 14. 21:52
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek is volt hasmenése,igaz már kisgyereknek,nem csecsemőnek számít,és a mi dokink azt mondta,szoptatni amennyit csak bírok.

Egy másik fanatikus

2011. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.Az orvos ,amikor azt mondta,hogy átmennek a vírusod toxinjai a tejebe,azt elfelejtette mondani,hogy a vírus ellen termelődött ellenanyag is,amivel legyőzöd a betegséget,és nem halsz bele,szintén átmegy az anyatejbe.Ezért történik gyakran az,hogy az anyuka csupa takony vagy más baja van,a picurnak meg kutya baja,mert többet kap a "jóból'mint a "rosszból".A másik,pedig,hogy sok tápszeres kisbaba kerül kórházba,ha megy a hasa(pl.rota vírus esetén),mert kiszárad,míg az anyatejes babák között szinte alig fordul elő ilyen(persze,ha igény szerint vannak szoptatva.

Ez nem fanatizmus kérdése,mert persze vannak helyzetek esetek,amikor muszáj abba hagyni a szoptatást.De egy hasmenéses vírus miatt...

Egyébként nálad az e helyzet sem állhat fenn,amit az egyik hozzá szóló írt,arról,hogy a kora szülött babája érzékeny volt a tejre,mivel nektek eddig nem volt ilyen gndotok.3,5 hónap múlva lesz valami gond a tejeddel?

Tégy belátásod szerint,én nem ítélkezem,csak gondolkozom,és persze az is lehet,hogy nem nekem van igazam.Jobbulást nektek!

2011. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 xStefix ***** válasza:
67%
És megint egyetértek az utolsóval. Fogjunk kezet, mi fanatikusok. :)
2011. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!