Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiunk lassan 13 hónapos,...

A kisfiunk lassan 13 hónapos, már mindent eszik. Mikor lehet abbahagyni a tápszert (reggel és este kap csak) és mit lehetne adni helyette?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Tejet lehet nyugodtan,bár a mai divatos felfogás szerint idegenkedni kellene tőle,de egyébként nyugodtan adhatod,csak a tápszer ugye hatalmas biznisz.
2011. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Milyen tejet és hogy vezessem be? Este egyből adjak neki tápi helyett? Azzal ugyan úgy jól fog lakni ha benyom egy üveg tejet?
2011. jún. 15. 09:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem adnék már a helyedben tápszert. A kislányom is 10 hónapos kora óta tejet kap (igaz ő kakaóval issza) de imádja. Semmi baja nem lesz tőle. Először 1.5-ös tejet adtam amíg megszokta most már 2.8-asat. De lehet házi tejet is, csak mi nem jutunk hozzá.
2011. jún. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De egy az egybe váltsam ki?

HOgy csináljam?

A tejtől jól lakik ugyan úgy mint a tápszerrel? Gondoltam még esetleg tejbegrízre....

2011. jún. 15. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is kb 11 hónapos korától bolti 2,8-as tejet iszik, és sokkal jobban jól lakik azzal, mint a tápszerrel. Én úgy kezdtem, hogy először délelőtt adtam neki valamennyit (de megivott volna egy litert is, annyira ízlatt neki), h.ha baja lenne tőle, akkor az nappal történjen. Semmi gond nem lett, így utána minden reggel azt ivott, pár nap múlva meg már este is. Azóta egyszer sem ivott tápszert. Szerintem nyugodtan próbáljátok ki! :)
2011. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kecsketejet adok neki. Úgy csináltam, hogy a tejitalhoz először keveset, majd naponta egyre többet öntöttem. 1 hét alatt már át is tértünk a tejre.

Sokkal jobban ízlik neki, mint a tejital.

Szerintem Te is csinálhatod így.

Egyébként az én kislányom már csak este issza meg sajnos a tejet. Reggel kenyeret kap valamivel. (sajt, májkrém, tojáskrém... vagy rántotta, bundáskenyér, kalács, péksütemény...)

2011. jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En is ugy csinaltam mint a 10:54-es valaszado. Mikor betoltotte az 1 evet akkor a reggeli sokasos 300ml tapszeret igy keszitettem el: kikevertem 150ml tapszert es hozzaontottem 150ml rendes bolti tejet (nem forraltam es a 4%-osbol ontottem). Minel zsirdusabb a tej annal jobb. Ne adjal neki lightos vagy zsirszegeny tejet. Ezek 2 eves kortol adhatok. Nekik kell meg a zsir a kaloria. Szukseguk van ra es taplalobb szamukra, nincsenek kivonva belolle a fontos zsiradekok. Megfigyeltem napkozben, hogy nincs-e kiutese vagy valami alergiara utalo reakcioja es mivel nem volt este is igy keszitettem el az italat: 150ml tapszer es hozzaontve 150ml tehentej. Persze nem mindig iszik egyforman 200-300 ml kozott szokott, kedvetol fuggoen. Igy csinaltam 2-3 napig aztan utanna mar csak 100ml tapszert kevertem es 200ml tehentejet 2-3 napig. Ezutan mar at lehet allni. Azert jobb ez a modszer mert a tapszere ize ismeros. Tehat fokozatosan szokik hozza az uj izhez. A tapszer edeskes es tomor igy a tej fura lehet nekik elsore es van baba aki elutasitja. 2 honapja mar reggelire nem iszik tejet mert kivaltottuk muzlivel, zabpehellyel es vagok ra neki friss gyumolcsot. Ha regeglire piritost, majasos kenyeret... eszik akkor szoktam adni neki egy pohar tejet. Este lefekveskor meg iszik tejet cumisuvegbol mert igy szeret elaludni. Betakarom a kezebe kapja a cumisuveget es kb. 20 perc mulva bemegyek es kiveszem a kezebol mert melyen alszik. :) Most 16 honapos
2011. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!