Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évesen bölcsi, vagy...

Másfél évesen bölcsi, vagy jobb, ha maradok vele otthon 2-3 éves koráig? Melyik a jobb a picinek? Hogy tud jobban beilleszkedni és hogy jobb Neki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 13:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ( tapasztalatból mondom) jobb 1,5 évesen elkezdeni, mert később már nehezebb a beszoktatás, nem beszélve arról hogy ennyi idősen már igenis kell a gyerektársaság és kevés a szülő egész napra. Persze tényleg gyerekfüggő a dolog, de láttam mit szenvednek a 2 év után bölcsibe érkezett gyerkőcök.

Nálunk úgy áll a dolog, hogy 2 év után vissza kell mennem dolgozni, mert a gyes semmire sem elég ( ezt mindenki tudja...) és hát 1-2 hét se elég ám a beszoktatásra pontosan a betegségek miatt. Mert az első 1-2 hét után úgyis "benyelitek" a bölcsis bacikat, ekkor otthon maradás és újra kezditek az egészet előröl.

Szerintem nyugodtan írasd be , ha van rá lehetőséged, nem lesz maradandó lelki sérülése a kicsidnek és igenis fejlesztően hathat rá a közösség. ( lehet lepontozni)

2011. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Én is be szeretném iratni1,5 évesen. Elkezdjük a beszoktatást és majd meglátjuk. Barátságos, nyitott kislány. Amikor templomba megyünk, beadom a babaszobába, és boldogan játszik. Ez csak egy óra. Fél napra szeretném, mert szeretnék a férjem vállalkozásában segíteni. De én a játszótéren azt láttam, hogy azok a gyerekek, akik bölcsisek, ovisak sokkal felszabadultabbak általában. Én sem voltam még 2 éves, amikor ovis lettem(falun), fél napra. Szerettem. Sokmindenre emlékszem. A fiatal óvónéni, csak 1,5 évig dolgozott ott, de sokszor ültetett az ölébe:).
2011. júl. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

13.54-es vagyok

Engem azért pontoztatok le, mert én nem adnám be a másfél évest a bölcsibe? Pedig nem magamtól találtam ki, hogy egy ekkora gyereknek nem a legjobb megoldás a bölcsi, hanem vettem a fáradtságot és utánaolvastam szakemberek írásainak a témáról. pl:

"ha csak lehetséges a gyerekeket 3-4 éves korig a családban kell tartani. Ebben az időben az anya biztonságot jelentő közelségére van szüksége.Ebben az életkorban az érzelmi biztonság az alap, amiről indulva a gyerek megismeri a világot. A legnagyobb biztonságot pedig az anya jelenti. "

"A WHO ajánlásai közt szerepel, hogy a gyermeki fejlődés legfontosabb időszaka az egy-másféléves kor, amelyet a kisgyermeknek lehetőség szerint a családjával kell töltenie. "

"Amennyiben lehetséges, próbálják az anyai gondoskodást megadni a gyermek számára, legalább kétéves koráig. Ha szükséges a bölcsőde, lassan, fokozatosan szoktassák be a gyermeket.

Amennyiben legalább kétéves korig nem megoldható a gyermek otthoni nevelése, próbálják minél tovább halasztani a bölcsőde kezdését, a beszoktatás itt is fokozatos és lassú legyen."

persze mindenki azt csinál a gyerekével amit akar, csak aztán ne csodálkozzatok, ha a korai szocializációnak idő előtt meglesz majd a böjtje

2011. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
én osztom :)
2011. júl. 27. 15:11
 15/18 anonim ***** válasza:
köszi ! :))
2011. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Abba bele sem gondoltatok, hogy ha az előző kormány rendelete marad meg, azaz 2 év a gyes, akkor vajon mikor kell a gyereket bölcsiben elhelyezni? A mostani kormány meg "elküldheti" a kismamákat és a gyed-en, gyes-en lévőket is bármikor a munkahelyéről. Bárkit szalajthatnak! Érdekel persze mit mondanak a szakkönyvek, és az orvosok, de nem mindenáron. Háborúban is születtek és nőttek fel gyerekek, de én egyenlőre ebben a világban akarom nekik a legjobbat nyújtani. És ha ez csak úgy megy, hogy 1,5 éves korában dolgoznom kell, akkor megyek és ő is megy a bölcsibe.
2011. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Abszolut érthető a véleményed, de a kérdés az volt, hogy ha MEGTEHETED hogy otthon vagy, mikor célszerű a gyereket beadni bölcsibe, Neki hogyan a legjobb. Természetes, ha meg van vki szorulva, az hamarabb beadja. Ezzel mindenki így van.
2011. júl. 28. 12:25
 18/18 anonim ***** válasza:
Én ha megtehetem, hogy otthon maradok, akkor tuti otthon maradok minimum két évet. Családi tapasztalatom az, hogy semmivel sem nehezebb beszoktatni mondjuk az óvodába olyan gyereket, aki nem járt bölcsibe, mint aki járt bölcsibe, mert ez gyerekfüggő. Ha a gyerek szívesen és könnyen beszokott a bölcsibe, be fog az óvodába is, ha nehezen ment a bölcsi, nehezen fog menni az óvoda is. És szerintem jobb, ha a gyerek minimum 2 évet otthon van, de lehet, akkor hármat. A kötődés miatt. Szocializálódni lesz még bőven elég ideje. Felnőtt tapasztalat: az unokahúgom volt bölcsis, mégis marha nehezen illeszkedik be társaságokba a mai napig (pedig már elmúlt 20 régen). Én nem voltam, de nekem semmi gondom a beilleszkedéssel, és soha nem is volt. Ez emberfüggő, nem bölcsifüggő. Szerintem.
2013. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!