Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Párom szerint jobb 2 éves...

Párom szerint jobb 2 éves kortól a gyermekeknek a bölcsi, mint otthon anyával. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Állítása szerint neki jót tett, hogy 2 éves korától bölcsibe járt, mert sokkal többet tanult a társaitól, mint otthon.

Én szerettem volna 3 évig itthon maradni a fiammal, de ő erről hallani sem akar.

Hozzáteszem a fizetésem nagy kiesés volt.

Ő pedig nem tudja előteremteti a gyes és a gyed közötti különbözetet sem.


2010. márc. 13. 15:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van a párodnak.Sokat tanul a bölcsiben és a közösségbe is jobban betud illeszkedni.Te otthon nem tudod megtanítani semmire,ami fontos neki.A könyvek és az un.,készségfejlesztő játékok nem sokat érnek.3 gyerekkel ez a tapasztalatom.
2010. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A pénz az sajnos nagy úr, de szerintem nem feltétlenül jobb a bölcsi mint anyával. Én azt az elvet vallom, hogy aki megteheti használja ki a 3 évet, utána elkezdődik az ovi, majd iskola és mire észbe kapunk felnőtt a gyerek.
2010. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtehetitek használd ki a három évet. Nekem az a gondom, hogy hiányzik a munka, úgyhogy suliba is járok (persze levelező) És mellette heti két nap dolgozni fogok, ezen a két napon a nagymamánál lesz a lányom. Ő is két éves
2010. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én lányom is ment 2 éves korától. délig bölcsi, utána meg anyósom vigyázott rá. nem anyagiak miatt mentem vissza dolgozni, hanem mert hívtak, és a férjem is úgy gondolta, ennyit megtehetek. olyan szempontból volt fontos, hogy akit a helyemre felvettek veszélyeztetett terhes volt, nem tudott menni dolgozni, azt meg nem akarta főnököm, hogy valakit felvesz aztán mire betanul én is megyek vissza. meg nekem is nagyon jó volt, hogy volt emgint saját költőpénzem, nem az az alamizsna, amit gyed néven osztogat a magyar állam :)
2010. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
A férjed nem a gyerek érdekeit nézi, hanem kell a fizetésed, ennyi. Te döntesz, ha Te akarsz lenni a kicsivel és nem idegenek, akkor senki nem kényszerithet,hogy dolgozz, mert "milyen jó ott a gyereknek" ... Egy hét bölcsi, egy hét betegség...
2010. márc. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem jobb a bölcsiben. Főleg amiatt, hogy gyakran beteg lesz, mert sajna a közösségből igen sok baci hazajön.Így neked rengeteget kell majd táppénzen lenni vele, hacsak nincs valaki más aki vigyázzon rá.És a gyerek szerintem otthon is sokat fejlődhet ha foglalkoznak vele. (Nekem is 3 gyerekem van)
2010. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De mit csináljak, ha a párom saját magát sem tudja eltartani és a gyedem nagyon fontos bevételünk?

Közel 60 e ft a különbség.

Én itthon maradnék, de ha nem hoz haza annyi pénzt, akkor mit csináljak? Éhen nem halhatunk, eladósodni sem szeretnék. Pedig terhességem előtt ígérte, hogy maradhatok....

Én nagyon szeretek a kisfiammal lenni egész nap és a gondolatától is rosszul vagyok, hogy egész napra elváljunk egymástól.

Ő nagyon anyás, még sosem vigyázott rá senki, mert segítségünk nincs.

3 óra oda-vissza a munkahelyem és a lakásunk közötti távolság.

2010. márc. 13. 17:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Bár az én lányom még picike,de én is azt vallom,hogy 2 évesen menjen nyugodtan bölcsibe a gyerek.Sok baba van a környezetemben és azok akik bölcsibe járnak sokkal önállóbbak,mint akik nem járnak.Arról nem is beszélve,hogy ezek a kicsik szeretnek is bölcsödébe járni.Jót tesz nekik,ha hasonlókorúakkal van együtt.Ez az én véleményem.Nem utolsó sorban viszont igen a pénz(hiány) az tényleg nagy úr.
2010. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Megigérte és most mit tud tenni? Talán szándékosan nem hoz haza annyit pénzt amennyit igért? Akkor maradj otthon vele és éhezzetek. Néha nem fenékig tejfel az élet. Nem hiszem hogy nagyon jó a gyereknek a bölcsi de nem is lesz tőle baja.
2010. márc. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én majd 2,5 évesen adom be bölcsibe. Szeptembertől megyek majd vissza dolgozni.(azért szeptember mert dadus vagyok, és nem vesznek vissza évközbe, csak tanév kezdetén)
2010. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!