Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » De az enyém miért nem alszik?...

De az enyém miért nem alszik? Sírni tudnék, amikor anyukák kiakadnak, hogy a babájuk, aki 6 hetes kora óta átalussza az ájszakát MÁR 2 éjszaka is felkelt egymás után!

Figyelt kérdés
Az én 1 évesem meg még soha egyetlen éjszakát nem aludt át,és 4-5x kel minden áldott éjszaka!Én meg 1 éve nem aludtam!!!Nem hogy 2 éjszaka.Mit csinálok rosszúl,hogy az enyém nem alszik?
2011. jún. 16. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

szia! nyugi, nem vagy egyedül, sőt ez a többség helyzete. az anyukák nem panaszkodósak, ezért hallod ezt kevesebbet :)

az enyém másfél éves, még javában fogzik, gondolhatod... ó és a bátyja 15 hónappal idősebb csak, így mire ő átaludta az éjszakát, már itt volt az utánpótlás (ja, még ő is szokszor ébred, ha rosszat álmodik). szóval én 2 és fél éve nem alszom és ugyanúgy kész vagyok, mint te. kitartást!

2011. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Huu nem csodálom, hogy kivagy. Azért a 4-5x kelés nagyon sok. Az én kisfiam 2,5 hóa kora óta alussza át az éjszakát, és pontosan úgy van, ahogy írod, ha már van pár éjszaka, hogy nyűgösködött, már kiakadok, hogy mért nem alszik úgy ahogy szokott. :) De ez azért van, mert a jót könnyű megszokni.

Amúgy mit csinál mikor felkel? Csak sír és vissza kell altatni? Vagy eszik, iszik is?

2011. jún. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A te gyerkőcöd szervezete ráállt a kétszeri kelésre. Ha semmi baja nincs is felébred automatikusan. Gondolom villanyt nem kapcsolsz neki, nem zaklatod csak csendben megpróbálod visszaaltatni esetleg a lehető legkisebb cécó mellett ellátod.

Egyik gyerek se hasonlít a másikra. Én csak az itteni leírásokból tapasztaltam , az éjszakát átalvós dolgot. Saját tapasztalataim és a környezetemben lévők elmondása alapján, vannak ilyen és olyan időszakok. Van amikor valamiért átalszik 1-2 éjszakát, majd napokig szenvedünk.

Sokan ajánlották, hogy adjak homeos nyugtató vagy milyen bogyókat neki és majd átalussza, én speciel elítélem. Inkább én szenvedek.

2011. jún. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
:) Én is mosolyogtam,azon a kérdésen :) Tudod mi a vicces,ha hirtelen átaludna a babád 1-2 éjszakát,bizony felkelnél hozzá,hogy minden rendben van-e?! :) ilyenek az anyukák! :)Egy majdnem 3 éves(ő már végig alszik) :) és egy 7 hónapos kisfiúk 1x 2x kelő anyukája
2011. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Először is: nyugi! Ez sokkal gyakoribb jelenség, mint gondolnád. Lehet, hogy a Sutogó szerint "4 hónapos kortól elvárás, hogy hat órát aludjon egy huzamban", a legtöbb baba nem olvasta. :)

Ettől persze érthető, hogy teljesen kivagy, nálunk is ez volt. Anyatejes baba? Hogyan altatod? Cicin alszik el, vagy elringatod ölben? Ha felébred, megszoptatod?

Nem tudom, jó helyen keresgélek-e, de nálunk az éjjeli szopi abbahagyásával oldódott meg a probléma. Nem magától hagyott fel vele, rá kellett segíteni. Azóta alszik.

2011. jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hááát igen!A jót én is meg tudnám szokni!De őszintén szólva már 1 éjszakának is örülnék,amit végigalhatok.

alszik 7-éjfélig.És éjféltől hol szomjas,hol a cumija kell neki,hol nem képes hasról visszafordulni.Mikor mi baja...

Én meg egész éjszaka,mint egy kóborlélek mászkálok hozzá át.De ha magam mellé veszem is ugyanez van:(Már levetkőztettem,felöltöztettem,próbáltam etetni(nem kellett neki),pelust cseréltem,adtam neki fájdalomcsillapítót(hátha a foga,de nem).Bármit csinálok ugyanúgy kel.Már próbáltam,hogy hamarabb megébresztem mondjuk inni,de akkor is kelt utána...

2011. jún. 16. 08:50
 7/14 A kérdező kommentje:
Már tápszeres hála az égnek(ne ítéljetek el,addig meg 20x is ébredt),este 7.-kor tápszert iszik,beteszem a kiságyba megfogom a kezét,és 5 perc múlva alszik.
2011. jún. 16. 08:53
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem augusztusban lesz 3 éves, kb. 4 alkalommal aludta át az éjszakát. Amikor átaludta, akkor is ugyanúgy felkeltem kb. 2-3 alkalommal, mint amikor magától felébredt, de már hozzászoktam. :) Kb. fél éves koráig csak 1 alkalommal kelt éjjelente, utána a fogzás miatt kelt egyre többet és hozzá is szokott. 1 évesen volt, hogy óránkét fent volt, na, én akkor sokalltam be! :S Aztán visszaszokott az éjszakai 1-2 ébredéshez.
2011. jún. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fiam 3 éves lesz,és átlag 1x ébred,de lustaságbol,mert nem hajlando magának megkeresni az alvosrongyot.(régebben a cumit) szoval nem volt "értelme" a kelésének,nem volt komoly gond.

Mikor csak nyöszörgött,nem mentem át hozzá(mert volt ám h 4-5x ébredt,elég sokáig) igy ilyenkor visszaalszik.


Most azért ugrunk minden nyekkenésre mert éjjel most lett szobatiszta és a balesetek elkerülése végett ilyenkor ha ébred,megyünk pisilni.

2011. jún. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

hmm sajnálom h nem tudsz aludni


nekem az első kettő olyan 1 1.5 évesen aludta át az éjszakát addig kb 1-2x keltek

a kicsi az 3 hónapos koráig éjjel aludt de most ö is kell 1-2x éjjel eszik és alszik is :-(


én úgy oldom meg h délben lefekszem aludni a babával vagy mikor itthon vannak a nagyok akkor velük sokat segít h délben alszom 1-1.5 órát

ha van módod rá akkor hajrá


sok sikert

2011. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!