Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az Unguentum Hydrophilicum...

Az Unguentum Hydrophilicum stb. mosdókrémet (amit az orvos ír fel újszülöttnek) végül is hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
Az orvosom szerint ugyanis fel kell oldani a fürdővízben, de ha próbáltad, tudod, hogy az lehetetlen. Más lehetőség...?
2011. jún. 16. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


a fenti lapon Dr Kovács Tibor ezt írja:


Egyetlen ellenérzést az anyukákban csak az szokott kelteni a használata során, hogy kevésbé oldódik jól a vízben (bár víztartalma fokozásával ez is javítható), és összeálló kis darabkánként úszkál a fürdővíz tetején. De ez csak „esztétikai” csökkentértékűség! Ezeket az úszkáló krémdarabkákat a pici bőrén ugyanúgy szét lehet kenegetni, mint a tubusból kinyomott, vagy a tégelyből kivett krémet.


Akikben még ezek után is ellenérzés van, azok a következő technikát használják: A fürdővíz engedése előtt az ujjaikon vékonyan kenjenek szét egy réteg fürdető krémet, majd a vizet zuhanyrózsából folyatva, az ujjaikra engedve „mossák bele” a fürdővízbe. Ennek során habfürdős jellegű lesz a víz, és ebben lehet a picit mosdatni. (A habfürdő látványa már nem vált ki ellenérzéseket...)

2011. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem írta fel egyszer a doki kiütésre. Feloldani úgy tudtam a fürdővízben, hogy a nedves kezemen eldörzsöltem és folyó víz alatt belemostam a fürővízbe. Ha jól sikerült még habzott is :)
2011. jún. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is úgy csináltuk, hogy elkentuk a kezunkon, és zuhannyal belemostuk a kiskádba. De csak 1-2szer használtuk, mert annyira csúszott a kicsi tole, féltem hogy kiejtem a kezembol,és a popsikenocsot se lehetett rendesen lemosni vele. Mi vettunk egy nagyon jó szappanmentes szappant, azzal furdetunk már 4 hónapja, ez nagyon bevált.
2011. jún. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szia!Mi sokáig azt használtuk és a legegyszerűbb módja az, hogy fürdés előtt bekened a kis testét mintha testápolóznád és a vízben lemosod. Nagyon szerettük, soha nem volt semmilyen bőrproblémánk.
2011. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már a fiamnál és most a kislányomnál is úgy csináltam, hogy egy üres krémszappanos flakonba belenyomtam a fürdetőkrémet, engedtem hozzá vizet és jól összeráztam. Sok vizet felvesz és jó sokáig kell rázni. Ezután már úgy lehet használni mint egy tusfürdőt.
2011. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, kipróbálom!
2011. jún. 16. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én először úgy használtam, hogy a kád alján alaposan szétkentem és zuhannyal és a kezemmel feloldottam. Ez a legjobb módszer, csak jól le kell mosni, mert nagyon csúszik. Szoktam a kézmosós módszert is alkalmazni és mivel a kisfiam ekcémás, rá is kenek. Nem fürdés előtt, hanem közben, ugyanúgy mint egy tusfürdőt.
2011. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én feloldottam egy folyékony szappanos flakonban, és úgy adtam hozzá a vízhez. Aztán ekcémás lett a kicsim, elvittem bőrgyógyászhoz, és ő azt mondta, hogy csak úgy és valamit, ha a bőrére kenjük, amúgy meg semmi, csak megmosod vele és kész. Tiszta lesz meg minden, de a tápláló hatása nagyon lecsökken.
2011. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!