Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves fiamnak születésétől...

1 éves fiamnak születésétől kezdve van hátul a tarkóján egy sáv, ahol sokkal sprődebb és sötétebb (gyorsabban is nő) a haja mint másutt. Más tapasztalt ilyet? Ez meg fog változni vajon?

Figyelt kérdés
Kicsit furin néz ki, és tudom, ennél nagyobb baja sose legyen a kinézetével egész életében... :-) csak én még nem láttam ilyet és nem tudom, hogy vajon nem valami probléma tünete-e. A védőnő is csak csóválta a fejét, még nem látott ilyet, a gyerekdokitól meg mindig elfelejtettem megkérdezni
2011. márc. 2. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ez csak egy ártalmatlan "deformáció" :) Ez a kisfiad szexszepilje :D Rokonságban ismerek olyan kisfiút akinek a sötétbarna hajában világosbarna/szőkés csíkok vannak mintha meliroztatná!!! Szerintem ez csak genetika és biztos másoknak is van ilyen még ha itt nem is kapsz válaszokat. Van a hajáról kép amúgy? Kiváncsi lennék
2011. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen jelenségeket hívják minornak. Ez azt jelenti, hogy eltér az átlagtól, tehát minimálisan rendellenes, de önmagában nincs jelentősége. Ilyen még pl. a dupla forgó is. Ha egy gyereknél 4-5 minort találnak, akkor kezdik el nézegetni, áll-e valami a háttérben. A legtöbb minor születés után azonnal látszódik, az újszülöttes orvos keresi is ezeket, szóval nem kell aggódnod, mert ha többet találtak volna nála, rajta lenne a záróján.

Még annyit, hoghy szinte minden gyereknek van egy-két minorja, tehát akár tényleg nevezhetjük szexepilnek is:)

2011. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A fiamnak és a lányomnak is dupla forgója van, ugyanúgy, mint az apjuknak (ugyanott és ugyanarra is állnak). Más furcsaság a fiamon nincs, legalábbis eddig nem vettünk észre egyebet. A lányom viszont 6-6 ujjal született a kezein (apjuknak meg 1-el több pár lengőbordája van, innen van a defektes gén biztos), de egyéb eltérést a születését követő alapos kivizsgálás sem mutatott.


töltöttem fel képet, igazából csak az elsőn látszik valamelyest, hogy miről van szó, bár itt vizes a haja (sajnos nincs olyan képem róla hátulról, ahol száraz a haja), de a sötétebb sáv azért elég feltűnő. Első blikkre lehet hogy úgy tűnik biztos azért sötétebb, mert ott hosszabb, de nem! Pont előző nap nyírtam neki géppel, egyforma rövidre körben-oldalt.

A második képet csak azért tettem fel, hogy az eredeti színét jobban lássátok. Sötétszőke haja van, kis vöröses beütéssel. Az a sáv meg gesztenyebarna neki.


[link]


[link]

2011. márc. 4. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!