Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónap korkülönbségnél...

18 hónap korkülönbségnél lehet jó napirendet kialakítani? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
A reggeli kelés fix és a fürdetés.Este 8-ra mindenki kész és aludhatunk.A pici szopizik és elég sokszor kel éjszaka.Hogy szoktassam őket egy szobába és a szopizás után hogy tegyem az ágyba.
2011. jún. 18. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:
A kicsivel mindent csinálj úgy,mint a naggyal. Este szopi,ha játszani szoktatok,akkor játék és utána tedd le a kiságyba. Ha nem szoktatok játszani,akkor szopi után irány a kiságy, villany oltás. Amikor felébred,meg kint kapcsolsz villanyt,hogy a gyerekeknél ne legyen erős fény,így a nagy -ha csak fel nem ébred a kicsi sírására- nyugodtan alszik,a kicsit pedig el tudod látni, anélkül,hogy az éjszakákat nappalnak gondolná.
2011. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

17 hónap van a lányom meg a fiam között. Mivel a nagy rettentő rosssz alvó, ezért egy jó darabig úgy aludtunk, hogy ő külön szobában, a kicsi meg velem. Úgy terveztük, hogy majd akkor rakjuk össze őket, amikor a kicsi elhagyja a éjjeli 3-4 kelést, vagy legalább amikor megritkulnak ezek... de amikorra 6 hósan átállt az egy hajnali szopira (este 8 tól aludt hajnal 4ig, kaja és utána visszaaludt 6ig) akkor meg pont megindultak a fogai, megintcsak kímélni akartuk a nagyot. Így végül kb a kicsi 8 hós korában kerültek egy szobába.

Most 3 és 1.5 évesek, a nappali alvás még mindig külön van, mert a kicsi csak 1.5 órát alszik és azt is felszínesen, nemritkán 1-2 ébredéssel, míg a nagy 3 órét is simán durmol, ha hagyják... szóval a nagyobb nyugodtabban tud pihenni külön.

Éjjel 1-2 ébredés van, mikor melyik kel, de gyorsan vissza is alszanak. Ha valamelyik beteg, vagy valamiért nyűgösebb, akkor a nagy át szokott költözni hozzám éjjelre :-) Imádom ahogy bújik :-D


Szerintem az összeszokást az határozza meg, hogy milyen habitusúak a gyerkőcök. Ha a nagy nyugisabb, jó alvó, akkor meg lehet próbálni elég hamar az egy szobában alvást.

Én úgy csináltam, hogy míg a kicsi este szopott-büfizett-bealudt, addig a nagy még nem volt, mert akkor a kicsi őrá figyelt és sehogyse akart lenyugidni. Addig a nagy kint apázott (nyugis tevékenységek pl meseolvasás stb). Amikor a kicsit letettem, akkor fektettem a nagyot, kis ölbebújás, sustorgás, egy mese és alvás.

Hiába próbáltam átszoktatni őket az egyszerre elalvásra, a nagy részéről okés lenne de a kicsi nem bír elnyugodni ha bárki más is bent van olyankor. Úgyhogy még jelenleg is ez az egymás után altatás van, de végülis nem baj, kn fél-háromnegyed órával tolódik el az este, de így legalább a nagynak is megvan a bensőséges privát szeretgetős ideje apával és anyával is este. Ez neki retetntő fontos, persze napközben is, de este különösen. A kicsi korántsem ilyen bújós, ő nem is igényli az ilyen jellegű elnyugvást esténként.

2011. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!