Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Már nem...

Mit csinálok rosszul? Már nem bírom tovább.

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hónapos. 35 hétre született császárral, ráadásul sajnos szoptatni sem tudom. Egész nap nyűgös, ha nincs a karomban vagy a hordozókendőben. A babakocsiban sincs el, ha elmegyünk sétálni végigüvölti az utat. Elaludni is csak az ölemben tud. Semmit nem tudok tőle csinálni, és nagyon idegőrlő már a folytonos cipelés és nyűgösség. Félek, hogy valamit nagyon rosszul csinálok.
2011. jún. 18. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

Hozzászokott ahhoz, hogy mindig a kezedben van, hogy egyből ugrasz egy apró sírásra is.

Meg kell szoknia, hogy nincs mindig kézben. Próbáld ilyenkor nyugtatni, ha sír, de ne vedd fel egyből. Ne cipeld állandóan a hordozókendőben. Nem kell mindig veled/rajtad 'lennie'.


A kórházban bababarát programban vettél részt? Milyen időközönként volt a melleden a baba? Minden órában?


Ezek a dolgok nagyon befolyásolják. Ha azt szokja meg a gyermek, hogy óránként mellre rakod, akkor óránként sírni fog, hogy szopni akar. Ami azért nem mindig ideális, mert egy perc nyugtod sincs tőle.

2011. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy nagyon nehéz :(, de hidd el, nem csinálsz rosszul semmit.

Nézz utána a többemberes baba/babák kifejezésnek, biztos találsz sorstársakat, és kapsz ötleteket a mindennapokhoz. Az nagyon jó, hogy hordozod :)

[link]

[link]

[link]

2011. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

lehet elkapattad azt a kicsi babát

ha folyton ölben van csak el.

de az is lehet hogy fáj vmilye ha folyton nyűgös

elég a tápszer amit kap?

vagy lehet hogy csak érezni akarja anyukája közelségét

bár lehet azért is nyűgös mert te ideges vagy

a babák megérzik ezt!

próbáld kikérni védőnőd tanácsát hátha tud segíteni

14 hós baba anyukája

2011. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom szoptatni egy műtét miatt, amit a szülés után kellett elvégezni, így az elejétől tápszeres. 4 óránként eszik 130 grammot. Az elején nem cipeltem sokat, ráadásul ugye 2 hétig kórházban volt ő is és én is, szóval ott meg főleg megszokta, hogy nem cipelik. De egyszer csak már nem volt hajlandó egyedül megnyugodni. Hiába simogatom, énekelek neki, adok neki cumit, addig üvölt, amíg fel nem veszem és meg nem nyugtatom...
2011. jún. 18. 13:21
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az a baj, hogy nagyon megszokta a 2 hónap alatt, hogy állandóan rajtad van. Neki ez a természetes. Nem tudja, hogy más helyzetben mit kéne csinálnia és ezért nem is érzi magát biztonságban. Szépen fokozatosan kell rászoktatni, a babakocsira, vagy a játszószőnyegre. Először csak ülj le vele a földre a játszószőnyeg mellé. Aztán legközelebb már nézegessétek az öledből a játékokat. Apránként haladjatok. A legjobbamit javasolni tudok, az Tracy Hogg: A Suttogó titkai I. Ott le van írva, hogy rossz szokásokról, hogyan lehet leszoktatni a babát.

Kitartást és sok-sok türelmet!

2011. jún. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

szerintem aki azzal jön hogy megszokta, annak nincs igaza. gnodolom a kezdetektől nyűgös....tehát nem szokás kérdése. a koraszülöttekre jellemző a fejletléenebb idegrendszer, teht rosszabbul viselik a "kintlétet", nehezebben szoknak bele. ez nem a te hibád, ez sok koraszülözttnél így van. az nagyon helyes, hogy sokat van kézben stb, mert erre van szüksége. hogyha türelmes vagy, és ezt vállaolod, akkor majd jobb lesz a hylezet. amúgy nem alevegőbe beszélek, mert nekünk hasonló volt. az enyém ugyan időre született, sőt 2 nappal túlhordtam, de majdhogynem kis súllyal (2650 gr), és éretlenül (dysmaturus az orvosi szakszó), mert mint utóbb kiderült placenta alulműködés volt, meg volt terhességi diabéteszem is, amit amúgy diétával kezeltem), lényeg a lényeg, én nem vártam el tőle azt, amire nem képes. ő is sokáig nyűgös volt, csak a kezemben aludt, később a fogzást is nehezen viselte, mondjuk ez már sok esetben a nem koraszülöttekre is igaz....szóval én kézben altattam úgy 3 hós koráig, mert máshogy csak üvöltött, és nem is tudtam letenni, mert ha elaludt és letettem, akkor pattant ki a szeme 1 perc múlva. sokszor még a karomban is nehezen aludt el, főleg este, amikrra a kis idegrendszere végképp betelt már a napi dolgokkal, énekeltem, ringattam , ráztam, volt hogy hangos zene mellett aludt csak el, az elvonta a figyelmét arról, hogy nem tud elaludni. :) 3 hós korától kezdve elkezdett úgy aludni, hogy melléfeküdtem, kapott cicit, és elaludt rajta. aztán fokozatosan javult a helyzet, egyre hamarabb aludt el. szépen kialakult a napirend is, na nem gyorsan, kb. 7 hós korára lett meg, hogy napi 2x aludt ugyanakkor, előtte összevissza, hol ekkor hol akkor, hol ennyit hol annyit.....én is hallgattam hogy megszokta blabla, de ez nem igaz. nem megszokta, hanem szüksége volt rá. utána ahogy láttam, hogy már nem igazi igény, elkezdtem változtatni rajta. amúgy én a mai napig mindent így csinálok a nevelésében. amikor már látom hogy x nekem kényelmetlen dolog csak megszokás, bolondéria, akkor elkezdem megváltoztatni. és mondhatom, hogy annyira talán nem neveltem rosszul, mert ahhoz képest, hogy 2,5 éves és 2,5 hónap múlva itt a kistesó, akire már most nagyonféltékeny, egész jól kezelhető, nem túl hisztis, (már nem), és nagyon értelmes, okos ügyes kislány. nekem az esett anno rosszul, hogy akinek a legjobban kellett volna támogatnia, az kritizált a legjobban , vagyis a férjem. ez a mai napig így van, de ez nem ide tartozik. de én hallgattam az anyai ösztöneimre, és szerencsére nem bántam meg. sztem te is arra hallgass.

kitartást neked.

2011. jún. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szegényke még lehet, hogy hasfájós is.
2011. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy akármit is rosszul csinálsz, én csak saját tapasztalatomról tudok írni, bár az én kislányom 41. hétre született. Nem tudom, hogy az altatások pl. hogy mennek? Ha elaltatod kézben és leteszed, akkor kipattan a szeme, vagy pár perc múlva sírni kezd? Az én kislányomnál erre az volt a megoldás, hogy bebugyoláltam úgy, hogy lehetőleg a kezét se tudja mozgatni. Így úgy érezte, mintha még mindig a karomban lenne, illetve nem ébredt fel arra, hogy ha betettem a hűvösebb ágyába. És a babakocsis sétáink is akkor teltek jól, ha betettem a mózest is, így kisebb lett a helye. Ja az ágyába betettem mellé a szopipárnát is, ezzel kialakítva neki egy kisebb helyet. Mondjuk nálunk ez a bugyolálós dolog télen volt, ilyen melegben nem tudom hogy hogy tűrné, de lehet, hogy egy textil pelussal érdemes megpróbálni.

Ezen kívül az én lányom még hasfájós is volt, írt fel a doki neki gyógyszert, sajnos nem sokat segített, viszont volt egy rezgős pihiszékünk, az sokszor orvosolta a problémáját. Na meg persze, ha tudott pl. büfizni

Ha ébren van, akkor próbáld meg lekötni a figyelmét csörgővel, úgy, hogy mellé fekszel.

2011. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pont ma olvastam arról (Baba magazin júniusi száma), mennyire fontos a babának az anyuka közelsége, érintése, és ez a koraszülöttekre (vagy csak a kicsit korábban érkezettekre) főleg vonatkozik! Szerintem egy 2 hónapos babát nem lehet még elkapatni. Kislányomat is elég sokat tartogattuk, mondjuk mi saját örömünkre, volt, hogy a két szoptatás közti időt rajtam aludta végig (jó 3-4 óra volt) Később egyszerűen nem igényelte, ma már örülök, ha pár percre el tudom kapni, hogy szeretgessem egy kicsit, 17 hónapos :)

Picike még, ne aggódj, később könnyebb lesz! Most nagyon kell neki a szeretet, ölelés, a test melege, a bőröd illata :)

2011. jún. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28 hétre született a kisfiam, 10 hét kórház után jöhetett haza...Pontosan azt éltem át, amit te. Most 5 hónapos múlt, pár hete javult a helyzet rengeteget! Egyre kiegyensúlyozottabb, sokat mosolyog, gagyog. Főleg esténként előjönnek még néha a hisztik, de sokkal ritkábban! A babakocsit letettük egy hónapig, helyette kenguruban hordtuk. Tegnap újra elővettem a kocsit, és kibírt benne majdnem egy órát: kicsit aludt is benne, szorongatta a játékát, ez biztonságot adott neki, és nem ordított, hanem le sem vette a szemét rólam! Beszéltem hozzá közben, és látványosan jobban érezte magát. Szóval ez is javuló tendencia, tarts ki, minden rendbe fog jönni!!
2011. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!