Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 napos kisbabám 120 ml...

11 napos kisbabám 120 ml tejet evett meg! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2 napja nagyon görcsöl, arra gondoltam, ettem valamit amit nem bír szegény, így amellett döntöttem, hogy a pár nappal korábban lefejt tejemből adok neki, cumisüvegből. Így derült ki, hogy 120 ml egy szuszra megeszik!!! Úgy-e ez nagyon sok??! Ráadásul folyton enne, 2 óránként szoptatom, éjjelenként jobb a helyzet, az esti, 9 órás szopi után, hajnal 2 és 5kor eszik. Közben a kakija nem zöld, szép aranysárga. Fájhat a hasa a tej mennyiségétől is vagy biztosan valami puffasztót ettem?
2011. jún. 18. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Alapból is fájhat.Én nagyon vigyáztam és még is ment a visítás esténként a poci fájás miatt.Nem baj ha ennyit eszik..ennyi esik jól.Hasfájára pedig infacol, kamilla tea vált be nekem legjobban.

Nagyon ritka az a baba aki nem hasfájós!!!

2011. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én biztos vagyok benne,hogy csak a "szokásos" hasfájása van. az én babám is ekkortájt kezdte,egésznap görcsölt a hasa és sirt,most 5 hetes és végre kezd javulni a helyzet.
2011. jún. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem evett sokat.. Az enyém már a kórházban lehúzott ennyit 3 naposan, pedig alig volt 3 kiló... A kólikás hasfájás általában a 3. hét körül szokott előjönni, így én inkább arra gyanakodnék, mint arra, hogy túlette magát, főleg, hogy szopik után is görcsölt már és nem zöld a kakija se (mondjuk, az se lenne kóros egy anyatejes babánál).
2011. jún. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj, hogy ennyit eszik? Ha nem lenne éhes nem enne ennyit.

A kakija is rendben van, ha zöld a széklet az lehet a túletetéstől, ha nem eszik eleget, ha megfázott vagy az ételtől is (amit te eszel), de állítólag a szoptatott babáknál előfordul.

Amúgy ennyi idősen mértem a lányunkat minden evés előtt és után is, így tudtam mennyiket eszik.

2011. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nem eszik túl sokat... pedig biztos voltam benne, hogy ez óriási mennyiség... Akkor úgy néz ki alapból hasfájós baba. Ti mivel enyhítettétek a fájdalmát, mi vállt be?
2011. jún. 18. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a Sab Simplex vált be hasfájásra.
2011. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az Infacol egy bélgázhajtó csecsemőknek, kb 1700 ft és kb 6 napra elég, ha minden kaja előtt adsz neki és napi 6-szor eszik.

Emellett a Normaflore sem árt, napi 2*fél.

Minden jót a babucidnak!!! Elmúlik, hidd el. Nekünk 4 hónaposan, de elmúlt.

És ne aggódj, nem ette túl magát. Ha túleszi, kibukja, mert nekik mlg nem zár jól a gyomorszájuk (ezt nekem gyermekorvos mondta, amikor hasonló aggodalmaim voltak).

Amúgy, ha szopizik, és nem méred, akkor meg úgyse tudod, mennyit eszik...:) Lehet, többet!

2011. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
az is hazsnos lehet hasfájásra, ha melegíted a pocakját. pl. megvasalt pelussal/törülközővel, meggymagpárnával, vagy csak a tenyereddel. illetve ha fújkálod (leheled) a hasát.
2011. jún. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tornáztatni sem árt, hogy mozogjanak a kis belei és könnyebben kakiljon...
2011. jún. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!