Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 napos a kisbabám, és folyama...

6 napos a kisbabám, és folyamatosan aggódom, eleget eszik e?

Figyelt kérdés
Voltak problémáink az első 2 napon,szinte semmit nem szopizott,nagy nehezen megtanultuk hogy kell.Azóta is aggódom,elég e neki a tejcsi?Nem sirós baba,sokat alszik,ilyenkor hogy jelzi ha kevés a tejcsi neki?Honnan tudom meg mennyit eszik?Első baba,ezért vagyok ilyen tudatlan.
2010. máj. 14. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha szépen fejlődik, nyugodt, kiegyensúlyozott, nem sírós, akkor egészen biztos lehetsz benne, hogy eleget eszik :)) Méregetni fölösleges lenne, hisz senki sem eszik mindig ugyanannyit, emellett nem is egyformán hasznosítjuk az ennivalót. Van olyan, aki keveset eszik, mégis szépen fejlődik, a másiknak ehhez több kell. Emellett ugye a nap folyamán is változik az étvágy, reggelire általában többet, vacsorára kevesebbet esznek... de mivel a tej összetétele is változik a nap folyamán, így ez természetes (este sűrűbb, laktatóbb)... Arra nagyon figyelj, hogy ne az evés körül forogjon a mindennapotok, mert ez a gyerekre is kihat és bizony sokszor étkezési problémákhoz vezet!!!! Ne félj, jelzi ő, ha éhes!!!
2010. máj. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak onnan fogod megtudni, hogy mennyit eszik, ha megméred szopi előtt és után. A különbség adja ki, mennyit szopizott. 3 óránál tovább ne nagyon hagyd aludni. Nem volt a kórházban sárgasággal problémátok? Mert attól lehetnek aluszékonyak a babák, olyankor muszáj felébreszteni, gyakrabban rátenni cicire, mert kiszáradhat.
2010. máj. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
JAAJ!! Bocsi, kicsit elnéztem!! Úgy értettem, hat hónapos :((( Szóval szoptass igény szerint, de legalább 3 óránként! Mérheted, hogy mennyit eszik, de igazán nem mindig fogod tudni értelmezni... Ui. ahogy írtam, reggel általában többet, este kevesebbet szopiznak... Ha naponta van legalább 3-4 kakis, 6-7 pisis pekus, akkor biztosan elég neki a tej. Emellett ha láthatóan éhes, de épp még nem telt el 2-2,5 óra az előző etetés óta, akkor is nyugodtan szoptasd meg, mert ez segít abban is, hogy neked több tejed termelődjön (minél több inger éri a mellet, annál több tej termelődik), másképp meg a baba is jóllakik, megnyugszik.
2010. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az nagyon fontos, amit írtál, hogy nem sírós és sokat alszik. Ez minden bizonnyal arra utal, hogy jól van lakva. Ahogy már előttem is írták, legyen napi 6-7 pisis pelus. HA ez megvan, akkor elegendő folyadékot kap. 6 nap után még nem tudod ugye ezt "értelmezni", de a heti súlygyarapodás is mutatni fogja (ha van mérleged, akkor tudod ezt ellenőrizni), hogy minden rendben van-e.


Ugyanakkor valójában tényleg csak a baba maga tudja jelezni, hogy eleget eszik-e. Mert pl az én fiam olyan pici korában 10-ből 9-szer nem gyarapodott az előírásnak megfelelően, mert ő ilyen és kész.


Hogyan jelzi, hogy nem elég neki? Leveszed ciciről és sír/ordít. Ha kicsorog a szája mellett a tejcsi, akkor jól lakott. Apró jelekből lehet következtetni, de a legfontosabb, hogy jókedélyű legyen és gyarapodjon majd.


Sok boldogságot! Gratulálok nektek! Szoptass, amíg csak tudsz és kívánom, hogy ilyen boldog békés baba legyen mindig :)!

2010. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon pánikoltam ezen az elején, főleg mert az én babám 3 kiló alatt született, most két hónapos. Mérni lehet eleinte a saját megnyugtatásodra, de én teljes idegroncs voltam az alatt az egy-két hét alatt, amíg méregettem... mérhetetlenül nyugodtak vagyunk (én és a babám is), mióta nem mérlegeljük a kajálásokat, csak hetente egyszer a súlygyarapodást! Tökéletesen fejlődik.


Az, hogy elég-e neki, valóban a kis jelekből tudod, figyeld a reakcióit. Ha nyugodt és könnyen elalszik a kajcsi után, akkor biztos minden rendben. A pocakja leggyakrabban úgyis fel fogja ébreszteni, de az első pár hétben tényleg figyelj, hogy 3 óránként azért egyen! Később már ez sem előírás, ritkulni fognak az evések, és gyorsabban végez majd, mert egyre ügyesebben szopizik! 20-30 percből lesz majd 15, aztán 10, pedig többet eszik, mint előtte fél óra alatt!

Úgy tudod még ellenőrizni, hogy biztosan elég-e a tejed, hogy a szopi után ha már letetted, megpróbálsz fejni. Ha van még mit lefejned, akkor tuti, hogy neki elég volt, amit megevett! Ez egyébként azért is jó, mert nem csökken le a tej mennyisége és amikor többet fog enni, akkor sem lesz gondod ezzel!


Jó babázást és ne aggódj, ha ő nyugodt, akkor te is teljesen nyugodt lehetsz, mert biztosan elégedett! :-)

2010. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Volt gondunk a sárgasággal,de a véreredménye szépen ment le ezért is engedtek haza minket.De sajna 2 napig alig evett ezért is sárgult be.Most eszeget ,nem is sir utánna,csak nem tudom elég e neki,de ezek szerint ne aggódjak emiatt?A súlya csökkent,a születéséhez képest,és izgulok mikor kezd hizni.
2010. máj. 14. 10:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy a babád vesztett a születési súlyából. Általában 2-3 hetes korra hízzák vissza az eredeti súlyt és utána kezdenek rohamosan növekedni. A sárgaság meg nem a kevés anyatejtől van, az is élettanifolyamat. [link]
2010. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Így van, teljesen természetes és normális minden, amit írtál. A sárgaság is szépen vissza fog húzódni és a súlyát is visszanyeri majd, sőt!!! :-)

Az a legfontosabb, hogy elégedett, kiegyensúlyozott baba! Gondolj erre és te is nyugodt és elégedett leszel és egymást fogjátok segíteni, hogy ez így is maradjon! Minden jót!

2010. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. máj. 14. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!