Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 15 hetes...

Normális, hogy 15 hetes babánk ha a hátán van feszíti magát? Ez a mozgásfejlődéssel jár?

Figyelt kérdés
nem éhes
2011. jún. 18. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Enyém 3 hónapos volt a héten és ő is kifeszíti magát hídba. Szerintem normális.
2011. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ő is hídba!

De közben üvölt mint a sakál.

mintha fájna valami neki, de ha felveszem, megszoptatom akkor abbahagyja. ha fájna neki valami akkor nem is enne nem?

az a baj, hogy az orvosok eddig mindenhol hülyének néztek, mert első baba.

Csak azt hajtogatják hogy adjunk neki espumisant, pedig nem is hasfájós.

2011. jún. 18. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:

az anyai ösztönök lehet nálad is működnek. nálunk sajnos bevált, de már lassan minden oké.


szóval az én babám is ilyesmiket csinált, sokszor látszólag ok nélkül. és nagyon sírós volt. állítólag ez tipikusan a fokozott izomtónusú babáknál jelentkezik gyakrabban. a gyógytornász ezt mondta legalábbis. 4 hós volt, mire hosszas utánajárással kiderült. ez nem feltétlenül kóros mértékű, nálunk sem az, de Dévény torna jelentősen javított rajta és az én sírós, boldogtalan babámat pár hét után mintha kicserélték volna :-))

esetleg próbálj meg gyermekneurológiára kérni egy beutalót, ha aggódsz. illetve ha ez nem sikerül, a Dévény alapítványnál tudnak segíteni, hol van ilyen gyógytornász a közeletekben, ők is meg tudják nézni, hogy van-e szó ilyesmiről. minket is előbb gyógytorász látott.


írj privit, ha gyanús, hogy nálatok is erről lehet szó és válaszmailben leírom, hogy milyen "tünetekből" vettem észre

2011. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok: szopi közben nálunk is nyugi volt, mert az megnyugtatja és ettől kicsit ellazul. de a gyógytornásunk pl azt mondta, hogy egy feszes baba olyan, mintha egész álló nap gúzsba lenne kötve. mármint a kicsi úgy érzi magát. :-(((
2011. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

járunk gyógytornára mi is, meg itthon is sokat tornáztatom.

De tegnap a torna közben láttam, hogy ebből bizony lassan átfordulás lesz:)

Nagyon köszönöm, és írok privit, mert azért érdekelne.

2011. jún. 19. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
a refluxos babák is ívben feszítik magukat háton
2011. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
tuti nem refluxos
2011. jún. 20. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!