Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy alma keksszel elég uzsonná...

Egy alma keksszel elég uzsonnára, vagy tízóraira?

Figyelt kérdés

6 hónapos kisbabám ebédre főzeléket eszik. Szeretném kihagyni a 16 órási tápot is. Ha almát, vagy valamilyen más gyümölcsöt adok neki, azzal kiválthatom? A védőnőm azt mondta , hogy gyümölccsel nem válthatok ki egy étkezést sem, az csak étkezések között ajánlott. Tényleg nem lakna jól egy alma, vagy banán, vagy 190 gramm gyümis bébiételtől?

Nektek 6 hónapos babátok hányszor eszik egy nap? Mit?


2011. jún. 20. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért mondta ezt a védőnő, mert a gyümölcsöt nem tekintik főétkezésnek, még akkor sem, ha keksszel, vagy babapiskótával van dúsítva.De ha a babád szereti, próbáld ki nyugodtan!A gyerekorvosunk szerint a gyümölcs üres kalória, megemeli a vércukrát, de nem elég tápláló, abból nem lesz izomzat stb. Az ő szemükben desszertnek minősül.Próbáld ki, és meglátod, mennyi ideig van vele jól lakva.Ha hamar megéhezik, adj inkább tejpépet.Az hülyeség, hogy 2 etetés közt add!Az én babám 8 hónapos, de nassolni maximum főétkezés után engedem, mert eleve egy madár étkű baba.A 190 g-ot még most sem eszi meg..Ha én engedném nassolni 2 főétkezés között, nem éhezne meg eléggé, és a rendes kajából enne kevesebbet.
2011. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lányom tízóraira mindig gyümölcsöt eszik keksszel. S nagyon is jól lakik vele.


6 hónaposan így evett:

reggel tápszer

tízóra gyümölcs keksszel (utána pici tápszer)

ebéd zöldség (főzelék) 6 hónap után hússal (utána pici tápszer)

uzsonna tejpép

vacsora tápszer


7 hónapos korára elhagyta a napközbeni tápszert, és csak reggel-este ivott már. Napközben vizet ivott.

2011. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Lehet, ha nem adsz utána tápszert, ő is hamarabb megéhezik.Egyébként szerintem is jól tudnak lakni a gyümölccsel, csak leírtam, hogy miért gondolja azt a védőnő, amit.Legalábbis szerintem.Sajnos mi még az ebéden kívül semmit.Mert eleve csak 160 g-ot eszik egy evésre.( este a 180 -at is) Délben csak főzeléket kap, de ha uzsonnára nem tápszerrel kezdek, akkor kiszárad..és ugyanez a helyzet a tízóraival.Sajnos a lányom a vízből csak 3 kortyot iszik, és csak úgy van meg a napi fél liter tejalapú, ha az ebéden kívül mindig kap tápszert.Nem tudom, hogyan csináljam, főleg ebben a melegben..
2011. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az ebéden kívül semmit nem váltottunk ki.. így akartam írni.Bocs!
2011. jún. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

6 hónaposan már kapott a lányom tízóraira gyömölcsöt, mindig variáltam neki, alma-banán, meggy-banán, meggy-gesztenye,stb

10 körül volt tízórai és fél1 -1ig lazán kibírta kaja nélkül.

Nekem a védőnőm kifejezetten tízóraira ajánlotta a gyümölcsöt, ebédre főzeléket, vacsi msot tejpép(7.5hónapos), annyit mondott 8 hónapos kora után a vacsi is lehet főzelék, akkor már variálhatom,hogy ebédre húst kap bele,vacsira ssjtot,vagy tojássárgáját. Az uzsonna pedig majd valami gyümi túróval, jodhurttal lehet később.

2011. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!