Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4-hó a babám elkeztük a...

ÉVI-Zéti kérdése:

4-hó a babám elkeztük a hozátáplálást medig kell adni 1-új ízt? Gyümi vagy zöldség? Gyümi leveket ivott alma-őszi -tököt nem volt gond?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:

3 napig egyféle új ételt, ízt kapjon, a negyedik napon jöhet a következő. Egyszerre mindig csak kis mennyiséget az újból (első nap 1-2 kiskanállal, 2. nap 4-6 kiskanál, 3. nap 10-15 stb.), utána a megszokott ételből eheti a normál mennyiséget (pl. kap 2 kiskanál krumplifőzeléket, majd utána megeszi az almapüréjét, amit már ismer).


A levekhez már keverheted a gyümölcshúst is. Úgy is csinálhatod, hogy az almapürébe belekevered a 2 kiskanál krumplit, második nap már többet, és 4. nap a krumpli lesz benne több.


Egyébként szerintem korai elkezdeni a hozzátáplálást, még éretlen a bélrendszere, várhatnál még egy kicsit. Ha alapos indok van rá, akkor elkezdheted, de tényleg nagyon óvatosan, fokozatosan.

2011. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Nem akarlak elkeseríteni, de ha van tejed, ne adj neki mást. 2 gyermekem van. Mind a 2-nél elcsesztem, mert alig vártam, hogy 4 hónapos legyen. Rögtön adtam neki a kajákat. Igen ám, csak 6 hónaposan szinte már nem akarta elfogadni a cicit, mert rákapott a kajára. Nagyon megbántam. 8,5 hónapos korától egy korty tejet nem fogadott el még cumisüvegből sem. Ha van tejed, akkor még várj egy 1,5 hónapot. Higgy nekem!
2011. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
11.50-es vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy általában, amit megevett az szinte ki is jött. Alig dolgoz fel belőle valamit. Még nem tudja. Amikor kaját eszik, kevesebb anyag jut a szervezetébe, mintha tejet kapott volna, ami szinte teljesen feldolgozódik.
2011. okt. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!