Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemészetre mikor lehet...

Szemészetre mikor lehet leghamarabb vinni a babát? Hogy zajlik a vizsgálat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hová mész. Nálunk az sztk-ban (Budapest) a szemész az egy éves gyerekemre széttárta a kezét, és azt mondta, hogy "na de hát anyuka, mit kezdjek én egy ekkora gyerekkel? kancsal, kancsal, de hát ilyenkor nem tudok mit csinálni vele". Ezután elvittem a sote szemészetre (beutaló nélkül is lehet menni), ahol szépen megnézték (majdnem másfél órás vizsgálat volt), és közölték, hogy semmi baja, egyáltalán nem kancsal.

Tehát a budapesti vagy környékbeli vagy, akkor javaslom, hívd fel a sote szemészetét, ők el tudják mondani, pontosan milyen kortól fogadnak gyerekeket és mit-hogyan vizsgálnak. Egyetlen hátránya, hogy rengetegen várnak mindig a vizsgálatokra.

2011. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekünk jó tapasztalataink vannak a 18. ker. sztkról.

A dokinéni kedves, aranyos, egy évesen voltunk nála, utána (mivel mind a férjem, mind én szemüvegesek vagyunk) évente. A vizsgálat kb. 15 perc volt, megkérdezte, hogy észrevettünk-e mi vagy a védőnő/gyerekorvos bármit. Letakarta az egyik szemét, közben beszélt a gyerekhez, meg viccelődött, színes tollat himbált a szeme előtt.

2011. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a 3 hónapos kislányomat vittem szemészetre egy jónevű doktornőhöz(magánrendelő). 5.000 Ft volt a vizsgálat (bár igaz nem Bp). Fénnyel és mindenféle "kütyüvel" nézte a szemét, majd kapott pupillatágító szemcseppet, kb. 20 percet kellett várni és utána is vizsgálta, szintén fénnyel meg mindenféle műszerekkel (nem nyúlt bele a szemébe semmivel).
2011. jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi szintén kancsalság miatt voltunk magánrendelésen. Mi is kaptunk pupillatágítót, ha már ott voltunk megnézte a szemét rendben van-e. A kancsalság miatt egyébként 9,10 hónaposan ráértek, mert addig nem probléma ha kancsal. Nekünk is akkor kell visszamenni.
2011. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
első válaszoló: ezen én is felháborodtam volna. egyrészt mert rossz szakember, a hibás diagnózis miatt. másrészt: nagyon jól tudom, hogy igenis, lehet kezelni kisgyermekkorban a kancsalságot, sőt akkor kell. igen,amiatt mennénk egyébként.
2011. jún. 20. 15:53
 6/11 A kérdező kommentje:
14: 29 nektek mit mondott, nem jöttetek túl korán?
2011. jún. 20. 15:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a 15:02-es vagyok. Mi 6 hónapos korban voltunk, és azt mondtam a szemész, hogy még túl korai.
2011. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

14:29-es vagyok


Én nem kancsalság miatt vittem hanem mert az egyik szemét nem nyitotta ki néha teljesen, olyan volt mintha kacsintott volna. Aggódtam, hogy mi lehet a baj, felhívtam a doktornőt, azt mondta nyugodtan vihetem, jobb megnézni. Szerencsére semmi gond nincs, azóta már kinőtte, most 5 hónapos.

2011. jún. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

első válaszoló, ha még nézed a kérdést:

nektek, hogy zajlott? tehát akkor nem kell beutaló. megyünk időpontra, hol kell bejelentkezni? várni az ajtónál, hogy beszedjék a taj kártyát, vagy lehet valahol kartont csináltatni? Akadálymentes az épület? (tudunk-e babakocsival menni?)

2011. jún. 21. 08:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Mi babakocsival mentünk, ha jól emlékszem, a földszinten van, gond nélkül bejutottunk. Külön van a gyerek és a felnőtt szemészet, a gyerek szemészetet egészen a folyosó végén találod meg. A taj kártyát a gyerek szemészetnél lévő kis ablaknál kell leadni. Érdemes korán (nyitás körül) menni, mert ha később mész, lehet, hogy már nem veszik át a taj-kártyádat, mert már annyian vannak, hogy az egész rendelési időre tele vannak. A másik, amit érdemes megkérdezni, hogy aznap nincs-e mondjuk értekezletük vagy valami konzultáció, ami miatt aznap előbb abbahagyják a rendelést. Mi aznap, amikor mentünk, pont egy ilyen napba futottunk bele, nyitás után bő fél órával ott voltunk, és csak azért vették át tőlünk a taj-kártyát, mert kicsi gyereket vittem. Majdnem két órát vártunk, de egyáltalán nem bántam/bánom, tényleg hihetetlenül alapos vizsgálatban volt részünk (nálunk mindketten kancsalok és szemüvegesek voltunk gyerekkorunkban, ezért szerettük volna időben megnézetni a gyerkőcöt).

2011. jún. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!