Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megváltozott a 3és fél hónapos...

Megváltozott a 3és fél hónapos babám alvási szokása, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Eddig szépen elaludt napközben is, de most ha elálmosodik, rögtön sírni kezd, és nagyon nehéz elaltatni, főleg este 5 után. Sokszor csak úgy nyugszik meg ha a hordozóban ringatom, de van, hogy be kell kapcsolni a hajszárítót, és csak akkor hagyja abba a sírást és alszik el. Este a fürdés után csak leteszem a kiságyba és már alszik is. Mit tehetnék? Próbáltam hogy picit hagyom sírni, de nem vállt be, csak még jobban sírt, és végül csak nehezebb volt megnyugtatni. Mit csinálhatnék?
2009. márc. 24. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk is 3 hónapos kor körül kezdődött ez az őrület és kb 7 hós koráig tartott. Egyszerüen nem bírtam elaltatni, hozzáteszem más sem a családban. Így maradt a babakocsi, a hordozó, a pihenőszék, mindegy csak mozogjon valami a popója alatt. 7 hónapos kora körül szokott vissza a kiságyba, addig képes volt órákig ordítani, ha ott próbáltam elaltani. Még ma sem tudom miért alakult így a helyzet. De örülök, hogy túl vagyok rajt.
2009. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kb havonta változnak a szokások, figyeld mit szeretne, lehet, hogy nem akar annyit aludni, vagy máskor szeretne inkább. Este a legtöbb baba nyűgös-nem igazán tehetsz ellene semmit. Csak olyan dolgokat használj altatáshoz amiket később is szívesen használnál, ne szoktasd hozzá semmihez amit nem tudsz biztosítani neki pl 8 kg-osan is. Ennyi idősen szerintem nincs értelme sírni hagyni, nálunk nem vált be még négy hónaposan sem.
2009. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam totál ugyanezt csinálja. 3 hónapos. Kezdek bedilizni mert eddig minden simán ment. Egyedül elaludt, nem kellett ringatni, sétálgatni vele.

Nekem 3 szor alszik egy nap és én azt a választ kaptam, hogy át akar állni a napi 2 alvásra és ezért ilyen. Azt tanácsolták vigyem sétálni ilyenkor mert alszik 20-30 percet és az elég. De hogy vigyem ki 17 órakor? Vagy azt is mondták hogy valami közös csendes tevékenységbe kezdje. De kérdem én, hogy ha ordít és sehogy se jó neki. Azt látom hogy csak kínlódik.

Várom én is a válaszokat. Hátha jön valami jó ötlet.

Kitartást.

2009. márc. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ezen az időszakon most vagyok túl, csak nálunk 4 hósan kezdődött. Nagyon nehéz, de egy hét alatt megszokja. Szóval: nálunk is az volt, hogy csak ringatva aludt el, es sokára. Ha éjjel felébredt, meg sehogy, kipattant a szeme, és kész. Akkor nálunk hajszárító helyett a porszívó jött be :) akár hajnali 2kor is! Mivel már 8 kiló, nehéz volt ribgatnom, és elkezdtem beszokatni a kiságyba. Letettem, és sokat sírt eleinte. Nagyon keservesen, egyre jobban. Persze kivettem sokat, és ringattam, de ahogy abbahagyta, visszatettem. (nyilván ilyenkor biztos voltam benne, hogy nem éhes/tiszta a pelus, stb) Bevezettünk egyfajta rituálét lefekvés előtt. ELeve, amikor már csak egyet is ásít, fogom, és alvás. Picit megszeretgetem, megpuszilgatom,ölelgetem a karomban. Beteszem a kiságyba, cumi be. Bekapcsolom azt a zenét, amit akkor hallgattunk, amikor picike volt, és arra ringatta az apukája, és megkapja egy pólóm, vagy a hálóingem, és azt öleli, szagolja. Anyaszag :)

Eleinte 2 óra is volt ez a műsor. Egy hét elteltével 5 perc!

Sosem hittem volna.

2009. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most letettem a kiságyába, mert látom, hogy nagyon álmos. Sajnos nem az van, hogy nem akar aludni, mert látszik, hogy álmos, és ahogy az egyik válaszoló is írta, ilyenkor semmi nem jó neki, csak sír. Nem lehet lefoglalni semmivel. Hát próbálkozom, remélem majd túljutunk rajta. Most meglepő módon csöndben fekszik a kiságyába, csak néha morog egyet. De ilyen tegnap is volt, elaludt a kiságyban, örültem, aztán a következő álmosságnál ugyanaz a műsor. Mondták, hogy adjak neki Sedatif Pc-t, de én nem akarom nyugtatózni. Ki próbálom, a felvesz-letesz módszert, hátha bejön.
2009. márc. 24. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Az en 4 hos lanyom napkozben nem hajlando 20-30-40 percnel tobbet aludni a lakasban. Ha setalunk semmi gond, akar 5 orat is alszik. Pl a tegnap olyan helyre kellett menjunk, ahol lancfuresszal dolgztak + egy automoso volt az udvaron. Semmi gond sem volt, aludt mint egy angyal. Ahogy befejezodott a munkaido es csend lett abban a szent helyben felebredt. Hihetetlen. En is ki kell probaljam a hajszaritos dolgot.

Itthon erzem bedilizek, mert o is minden nappali alvas elott uvolt aztan csak 20 perc alvas.

2009. márc. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!