Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a babákat az ölben ringatásról? Most 9 hós, és így alszik el sajnos. Este szépen magától, csak napközben van ez.

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

na én most 10 hónaposan szoktattam le úgy hogy egyszerűen lehúztam a redőnyt a szobában, bezártam az ajtót, lefeküdtem vele a nagy ágyra, hasraraktam és mellébújtam és simogatom a kis fejét és a hátát. hihetetlen és 5 perc alatt alszik. sosem gondoltam volna hogy sikerülhet így is. Azért csinálom ezt így már, mert újra terhes vagyok és nem igazán tesz jót 10kg ringatása 15 percig. De csak akkor viszem aludni ha már igazán álmos. Próbáld ki!!!!

sok sikert neked.

2009. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom,mert már én se nagyon bírom
2009. márc. 24. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Először próbáld meg babakocsiban tologatva elaltatni. Aztán ha megszokta, hogy nem az öledben alszik el, hanem vízszintes alapon, lehet már könnyebben megy neki kiságyban is. Ha nem alszik így járt! Ne ringasd, legfeljebb simogasd. Neked egy ideig biztos nehéz lesz, de egyszer csak feladja és elalszik. Ha este simán elalszik akkor elvileg tudja, hogy kell.
2009. márc. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez bejött, remélem neked segít. Több napig tart. Elszántság kell. Akkor kezdj neki ha biztos hogy ezt akarod.

Ha látom hogy álmos és nem sír leteszem aludni, mindig ugyanazzal a rituáléval.(Elhúzom a függönyt, ugyanazt mondom neki...stb).

Ha elkezd sírni próbálom a hátát simogatni, ha nagyon sír felveszem. Megnyugszik leteszem. És ez így megy addig még el nem alszik. Mi 2 hónaposan csináltuk végig mert a geric sérvem miatt nem tudtam tartani.

Rettenetes 3 nap volt. Ne hagyd magad elbizonytalanítani, és a környezeteddel beszéld meg hogy most ezt így fogjátok csinálni.

Vannak más módszerek is.

1. Hagyom hadd sírjon."Süket tyúk" módszer Na ezt nem bírnám, de valakinek bejön.

2. Puszis megerősítés. Mézesmadzag módszer.

Ez abból áll hogy leteszed és csak akkor adsz neki puszit vagyis jutalmat ha szépen fekszik az ágyban. ha felkel ne szidd meg hanem csak tedd vissza fejét és ha úgy marad kap puszit. Általában néhány hét alatt hoz eredményt

3. Ha mellette ülsz és fokozatosan távolodsz a kiságytól. hosszú, időigényes

4. Ellenőrzött sírás. Egy darabig hagyod sírni mielőtt bemennél hozzá s egyre nyújtod ezt az időtartamot.

Az 5. módszer amit én használtam.

Sok sikert. Ha esetleg megerősítés kell írj.

2009. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kimaradt hogy csak olyat válassz amit hosszú távon bevállalsz. Ne köss alkut.
2009. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2009. márc. 24. 11:34
 7/7 Renike76 válasza:
Kisfiam 10 hónapos, és én is ezzel a problémával küzdök, 4 hónaposan sikerült 3 hét alatt megtanítanom egyedül aludni és leszoktattam a ringatásról. Sajnos elindultak a fogai és folyton sírt, nem bírtam így újra ringatni kezdtem, hátam persze oda van, 2szer már úgy becsípődött hogy négykézlább másztam vele. Amikor a fogfájás elmúlt kb egy hónapig ismét sikerült megtanítanom egyedül aludni, de akkor még nem sírt, csak nyikorgott vagy nyüszögött. Most is elidnultak a fogak, és ráadásul beteg is volt, így éjszaka félóránként felsír. és már nappal is csak ringatva alszik. A felvesz-letesz módszer egyszerűen nem működik, mert amikor elaludt a kezemben és elindítom lefelé a kezem hogy letegyem már üvölt is, a cumiig el sem jutunk. Próbálom csinálni, de ennyire még sosem sírt. Van valakinek ötlete hogy lehet ezt végigcsinálni?
2013. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!