Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYED kérdés? Hogyan lehet...

GYED kérdés? Hogyan lehet tervezni?

Figyelt kérdés
3 évet dolgoztam, mielőtt megszületett a babám. Így most kapom a GYED-et, 2 évig. Ha ugyanezt az összeget szeretném kapni a leendő kistestvérrel, akkor a 2 év után vissza kell mennem dolgozni? És ha akkor már várandós leszek vele? Hogyan működik ez? (Kérlek, ne értsétek félre, nem a pénz a lényeg, de nyilván szeretném megadni neki(k) a lehető legjobb anyagi hátteret)
2011. jún. 21. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha GYED alatt szülsz, akkor az előző munkabéred lesz az új GYED-nek az alapja is úgy tudom.
2011. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
09:59 egy kicsit offolom a kérdést, de ha valaki sorra szüli a gyerekeket (akár 8-0t 10-et), akkor is a régi bére lesz a gyed-ek alapja? csak elméleti kérdés
2011. jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmeztem, amiket az oldalon olvastam erről, akkor: ha a babád 2. szülinapja előtt szülöd a kistestvért, akkor kezdődik elölről a TGYÁS, GYED, majd 1 év GYES időszak. Mivel jogosult vagy a GYED-re a babád 2. szülinapjáig, a GYED-ről le kell mondanod, ha a 2. szülinap előtt jön a kistesó, és kezdődik a TGYÁS. A 2. babánál is a munkabéred a TGYÁS és a GYED alapja, de mivel nem dolgozol a két baba között, a TGYÁS összege nem lehet akármilyen magas (mintha pl jó fizetésből jöttél el, és annak a 70%-át kaptad), hanem maximálva van ugyanúgy, mint a GYED összege.
2011. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem a két éven belül születik a kistestvér, akkor vissza kell mennem dolgozni, ezek szerint. Mennyit kell dolgozni, hogy újra a fizetésem alapján kapjam a pénzt?
2011. jún. 23. 15:23
 5/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom ha 2 éves kora előtt születik meg a tesó továbbra is kapod a gyedet mint az előző babára de nincs tgyás.ha utána születik akkor pedig ha nem gyesen akarsz lenni 1 évet kell dolgoznod!
2011. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell visszamenned! Én pont ebben a cipőben vagyok. Jövő hónaptól nem jár majd a GYED, de novemberre vok kiírva a második babánkkal. A munkahelyemen is azt mondták, hogy mondjak le a GYESről, vegyem ki a bent lévő szabadságokat, arra rendes bért kapok, majd menjek el táppénzre, így megint a munkaszerződés szerinti összeg lesz az alapja a TGYÁSNAK és a GYEDnek. Most erre a pár hónapra nem is tudnék visszamenni dolgozni.
2011. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12.44 rosszul tudod. Olyan nincs, hogy folytatódik a gyed és nincs tgyás. Az ellátásokat gyerek után állapítják meg, nem azt nézik, hányadik baba.

Ha él a munkaviszony, akkor a második babával ugyanazok az ellátások járnak, újra tgyás majd gyed, csak az összegük változhat.


Kérdező, nem a béred lesz az alapja, hanem ugyanaz lesz az alapja, mint a korábban kapott ellátásé.

A kedvezményszabály értelmében ha azért nincs az igénylést megelőző évben 180 bérezett napod, mert tgyásban, gyedben, táppénzben részesültél, akkor a korábban kapott ellátás alapját kell alapul venni a tgyás és a gyed megállapításakor.


Második válaszoló, igen, ha él a munkaviszony, akkor 8-10 gyerek esetében is annyi a gyed alapja, amennyi az elsővel volt.

Mindig azt nézik, hogy milyen ellátást kaptál az igénylést megelőző évben. Ha gyedet, és a gyed alapja 100 ezer ft volt, akkor a következő baba utáni tgyás alapja is ez a 100 ezer lesz.

2011. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 27. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!