Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldanád meg a rokonlátoga...

Hogy oldanád meg a rokonlátogatást?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy mindjárt itt a kislányom 1 éves szülinapja, és szerintem senki nem fog eljönni felköszönteni az én rokonságom közül:(.

Engem ez nagyon elszomorít! Mindig én cibálom fel őt Pestre Kalocsáról, ha azt akarom, hogy lássák az én szüleim! Az elején még lejöttek amikor kicsi volt kb. 3-szor, de mikor már nagyobb lett egyáltalán nem akartak, akarnak jönni, ha meg mi megyünk akkor mindig azt mondják, hogy jaj ne fárasszuk a gyereket az utazással.

A nővéremnél, októberben egyszer volt nála a kislányom, majd egyszer januárban felmentem egyedül és alig akarta, hogy meglátogassam.

Miért ilyenek?

Gondolkodtam azon is, hogy küldök meghívót, és ha eljönnek eljönnek, ha meg nem akkor meg nem érdekel az egész. Majd amikor nekik lesz valamilyen ünnepjük akkor felviszem a kislányom felköszöntjük őket és kész.

De olyan szomorú vagyok ilyenkor!!

Jó tudom dolgoznak fáradtak, de legalább 2 havonta egyszer nekik se lenne annyira megerőltető, hogy lejönnének. Itt is tudnának aludni, mert hely az van bőven. Ha szombaton érkeznének és vasárnap mennének.

10 hónapos kislány anyukája.


2009. márc. 24. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom! de a meghívó nagyon jó ötlet!!!Gondolom az utiköltség sok + az ajándék!?
2009. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
egyébként 1.vagyok az én anyukám is olyan különös tegnap is miket csinált a babával inkább le ült sorozatott nézni pedig egy hete nem volt nálunk a kicsi nem is volt oda érte ,anyósért meg repked a baba de így kell elfogadni az anyosom meg imád babázni és jól is kezeli a kicsit ez van!
2009. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a válaszod. Hát nem kevés, mert busszal 1 főnek oda-vissza 3600 körül van ha jól tudom még és nem emelték az árakat a volánnál. Autóval nekünk kb 5000 ft, ha jól tudom oda-vissza.

Nem is kellene soha ajándékot, hozni, mert mindene van a kis lányomnak, meg amikor felmegyünk akkor se szoktak adni, meg mi se kérünk semmit.

Megpróbálom a meghívósat, és csak lesz valami.

Anyósomhoz is inkább mi visszük, de ők közelebb laknak 20 perc autóval, de ők azért havonta egyszer átugranak, megnézni mi újság velünk.

Köszönöm.

2009. márc. 24. 11:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szia!teljesen megértelek 2 hónapos a fiam de párom testvérei még nem látták,pedig sokszor hívtuk őket és nem messze a szomszéd faluban laknak,anyósom elvárta,hogy a 2 hetes gyerekkel mi menjünk hozzájuk pedig párom érte ment volna kocsival és haza is vitte volna de ő nem jött.sokat sírtam emiatt de úgy döntöttem,hogy nem érdemlik meg,hogy emésszem magam.koncentrálj a babádra és csapjatok egy nagy bulit apával,az ő szüleivel,barátokkal.azért a meghívót próbáld ki.hátha,de ha nem jönnek így jártak ők maradnak le a csodáról amit egy pici gyerek nyújt.anyukáddal nem tudsz erről beszélni,hogy miért ilyenek?boldog szülinapot babódnak és jó ünneplést nektek!
2009. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
arra is gondolok ha van nekik a közelükbe másik unoka akkor nem éreznek olyan kivánatott a távoli után :( mert már tul sokk is az v. ki vannak attól elégülve :( telefonon azért hívnak? v. van aki webkamerázik
2009. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Teljesen együtt érzek veled. Anyukámékkal egy utcában vagyunk,de van hogy 2 hétig nem jön el anyám, apukám pedig havonta egyszer látja az unokáját. Meguntam hogy mindig én menjek vagy hívjam őket ha rossz az idő. Ha el is jön anyám, akkor is csak felidegesít, mert semmi nem jó, amit csinálok. Küldd ki a meghívókat és abszolút mindent megtettél ezzel!!
2009. márc. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen meg tudlak érteni. De ne szomorkodj! Szerintem azok a rokonok, akik egész évben arra sem veszik a fáradtságot, hogy rendszeresen rátok nézzenek, azokkal nem is érdemes a kapcsolatot tartanod. Pontosabban jelentkezzenek ők, ha valamit akarnak. Az a minimum, hogy nekik jut eszükbe a kisgyereked születésének napja. Ha meg nem jut eszükbe, ne foglalkozz velük, van neked igazi kis családod a saját kisgyereked személyében!

(U.i: Ne hidd azt, hogy hideg fejjel, szívtelenül írom ezeket a sorokat. Pont azért írom, mert én is tapasztaltam hasonlót a rokonok közt. Tudom, hogy szomorú dolog, de nem rohangálhat az ember utánuk, ha őket nem érdekli a dolog.)

2009. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk anyóssal van így. Anyumék jönnek 250 km-ről, de anyós nem, mert hosszú az út, elfárad stb. Folyton a kifogásk. Engem nem zavar, de férjemet sajnálom ilyenkor. Mindíg mi visszük a babót és folyton haza akar minket rángatni, hogy jaj fiam be kellene vásárolni, meg ilyenek. pedig nem olcsó mulatság egy bevásárlásért haza utazgatni.Nekem májusban lesz 1 éves a kiscsaj és én is itthon akarom tartani a szülinapot. Én úgy vagyok vele, ha jön jön, ha nem hát nem. Erőszakkal nem vonszolhaton ide.

Szerintem a meghívó tuti jó ötlet. Ha tényleg ilyen nemtörődömök, többet úgysem tehetsz és így nem mondhatják, hogy Te nem szóltál.

2009. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a többi választ is! Úgy látszik nem vagyok egyedül a problémámmal.

Elküldöm a meghívókat, aztán aki jön, az itt lesz, aki meg nem az vessen magára!

Ja, a telefon beszélgetés az úgy megy, hogy én hívom őket, pedig ingyenes a telefonbeszélgetésünk bárki hívhat bárkit, ha meg véletlenül nem sikerül pár napig hívnom őket, akkor meg már megy a kavarás, csak nem valami baj, van hogy nem telefonoztam haza. Én volt, hogy visszakérdeztem, hogy akkor ti miért nem hívtatok, nem akartak zavarni az volt a válasz.

Áh, már tök mindegy, aki kíváncsi eljön, aki meg nem az meg otthon marad.

Köszönöm még egyszer a válaszokat, sokat segítettetek és megnyugodtam valamennyire, és már nem is vagyok annyira szomorú!

10 hónapos kislány anyukája.

2009. márc. 24. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!