Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te, hogy oldanád meg ezt a...

Te, hogy oldanád meg ezt a szituációt?

Figyelt kérdés

Második gyermekemet várom, de az első gyermekem születése se volt zökkenő mentes a családom részéről.

Az elsőnél 32 hetesen tudtam meg egy véletlen beszélgetés után, hogy a Páromnak van egy 3-as iker fiai az előző házasságából, Én elfogadtam, de egy picit bántott a dolog, hogy nem az elején tudtam meg. De a szüleim a mai napig szurkálják a kést, ha éppen olyan hangulatuk van!

Most azért szúrták legutóbb belém, mert kiderült, hogy a Kistesó fiú lesz, a Férjem nevét szeretném adni, de már az előző házasságból, ott már az egyiket úgy hívják.

Ez elméletileg nem ütközne akadályokba, hisz felnőtt korában, úgy is mindig az első kérdés bármilyen helyzetben, az Anyja neve mi.

Csak szüleim azt javasolták, hogy, mi lenne, ha a szülőszobában véletlenül mégis csak másik nevet mondanék?!

Én teljesen kiakadtam ezen, hogy gondolják? Hogy néznék a férjem szemébe? Mit gondolna Rólam, ha megtenném?

Nem tesszük meg, választottunk egy másik nevet!

Téged nem bántana, ha ilyenek lennének a szüleid?


2010. febr. 19. 16:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

Az én szüleim se egyszerük.De szerintem ne foglalkozzál velük,mert ők is meg ti is egy ülön család vagytok.

Amúgy meg ha nagyon akarod akkor válaszd a párod nevét és második nevet ad azt amit a szüleid mondanak.

Ha fiad nagyobb lesz eldöntheti melyiket akarja használni és nincs gond.Probáld megmondani a szüleidne,hogy ez,hogy tetszene nekik.Hátha jó ötletne tartanák!

2010. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Hogy néznék a férjem szemébe? ...


Mert Ő hogy nézett mikor elárulta hogy van gyereke?

Mióta ismered Őt, hogy a terhességed 32.-ik hetében árulta el?nem bántásból kérdem..

2010. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

azért a szüleidnek valahol igazuk van.... Te jól szemmel néznéd, ha a lányod olyan embert választana, aki még annyira sem tartja a lányodat, hogy egy ilyen fontos tényt elmondjon már a kapcsolatuk legelején?

Azért a pasid se nokedli...

2010. febr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hat en ugy oldanam meg ezt a szitut, hogy a szuleimet orokre tisztelnem es szeretnem.

Azon viszont melysegesen elgondolkodnek, hogy biztosan kellene-e egy 2. babat is szulni egy hazug, jellemtelen embernek?! Mert a ferjed az! Sajnalom, de ez az igazsag. Meg te csodalkozol, hogy a szuleid "szurkaljak a kest?" vagy mit irtal? Te ne csodalkozz, mert igazuk van es neked nincs igazad! En nem a szuleiden vagyok kiakadva, hanem a TE felfogasodon.

2010. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat! Hasonlókat vártam!

Én nem haragszom a férjemre, mert tudom milyen nehéz neki ezt feldolgozni, nem egyszerű dolog!

4 éve élünk együtt a párommal, és amikor elakarta mondani a gyermekeket akkor lettem terhes és félt, hogy nehogy baja legyen a gyermeknek vagy nekem. Amúgy akkor 3/4 éve ismertük egymást, de a legelejétől fogva akartuk a közös gyereket, csak én még akkor egy tanfolyamot végeztem el.

Megvártuk míg vége a tanfolyamnak és rá két hónap múlva meg is fogant a kislányom.

Apukám nevével nem illene össze a Párom vezeték neve még ha két keresztneve is lenne a kistesónak!

Meg nekem nem is tetszik az Apám neve!

2010. febr. 19. 16:34
 6/23 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!


Ha ismernéd a tényeket amiket nem ismersz akkor nem beszélnél így Rólam és főleg nem a Páromról!!

A szüleimet amennyire lehet tisztelem, de ők se piskóták!!!

Van mindenkinek hibája, amit soha nem moshat le magáról, de azért nem kell ezeket mindig felhozni és így bántani másokat a legnagyobb örömükben!

2010. febr. 19. 16:36
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Te, nem értem hogy jön ide az Apukád neve... szüleid azt mondták, hogy mondd azt a szülőszobán?

(Ha igen, akkor az is csúnya volt...)


Figyu, lehet hogy a te párod egy szent, de azt a tényt közölni, hogy már van 3 gyereke, a második randin kellett volna, nem amikor 32 hetes terhes vagy.

És tök mindegy mennyire akarod védeni őt, ez minden normál gondolkodású ember véleménye....

2010. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, én hogy néznék a párom szemébe, ha elfelejtené közölni, hogy van 3 gyereke? Akikre ezek szerint rá se nézett, ha számodra nem derült ki min. 1 évig...

Vagy hogy a párom azt akarja, kapja a gyerekünk az ő nevét, mikor neki van már egy olyan nevű gyereke???

Hát felettébb furcsán néznék a PÁROMRA.

A szüleid teljesen normálisan vislekednek, valahogy ezt én se bírnám díjazni, ha a lányom ilyen szituba keveredne és még a párját védené... Méghogy ugyanúgy hívják a gyerekemet, mint a másik gyereket!!!

2010. febr. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves Negyedik válaszoló!


Nem védem a Párom, és tényleg nem ekkor kellett volna közölnie a gyerekeket!

Az meg igen, hogy az Apám nevét kellene mondjam, de szerintem már tök mindegy, mert a hétvégén mondtam Nővéremnek egy nevet, amit szerintem elmondott Nagymamámnak, ő meg elmondta a szüleimnek és hétfőn bementünk Apuékat meglátogatni, és Apám még a szemembe se nézet!

Most vagy tudja, hogy nem az Ő nevét adom a Kistesónak vagy alapból rossz kedve volt, csak azt nem értem, akkor mi a francért kérték, hogy menjünk be hozzájuk.

Ja ők Pesten élnek, Mi meg vidéken és azért járunk fel, mert Pesten fogok szülni. Amúgy meg más napon mentünk volna be hozzájuk, de úgy mondták, hogy menjük, és ilyen volt a fogadtatás.

Ráadásul nevelőanyukám még meg is jegyezte, hogy tök meg van betegedve, nem nagyon menjek közel hozzá, akkor meg miért is hívtak be, hogy hátha én is beteg leszek?

2010. febr. 19. 16:49
 10/23 A kérdező kommentje:

Én ragaszkodom a nevéhez, ő elfogadta, hogy megtisztelem ezzel, hogy tovább viheti a fia!

Ha az Én lányom hasonló szituációba fog kerülni segíteni fogok neki, nem pedig szurkálni, mert ők teljesen másképpen fogják fel a világot, mint mi!

Azért is jöttem vidékre, hogy ne kelljen Pesten maradnom!

2010. febr. 19. 16:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!