Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon én rontottam el valamit?

Vajon én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés

Kisfiamat elkezdtem hozzátáplálni,még az egy-két kanálnál tartunk.Már nagyon szépen evett kanálból,nem tolta ki a nyelvével az ételt,hanem szépen megette.De valamiért,egy hete nem hajlandó megenni a szilárd ételt csak a tápszert,előtte is tápszeres volt.

Nagyon szeretett egy bizonyos ételt,de most megkóstolja és kilöki a nyelvével,próbáltam más ízűt adni neki és azt is, a tejpépet sem fogadja el,az ízesítettet sem.Szóval semmi kanalasat.Tudom nem kell erőltetni,nem is teszem,megkínálom,ha látom nem fogadja el,akkor adom neki a tápszert.Vajon elrontottam valamit?Vagy fogzik és ezért nem hajlandó elfogadni?Már úgy vagyok vele,hogy nem fogom megkínálni,mert félek ez miatt nem fog enni majd szilárdat.Mit tegyek?


2011. jún. 21. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mennyi idős?
2011. jún. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
4.5 hónapos
2011. jún. 21. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez normális. Hagyd még a hozzátáplálást. Ráér majd fél éves korában.
2011. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor ezért utasítja el, mert még pici. Ilyenkor még nem gond. Várj nyugodtan egy kicsit még!

Értem, hogy eddig elfogadta, most meg nem, de ki tudja, lehet, hogy rájött, hogy neki ez még nem kell, és esetleg - ha nem is láttad rajta - nem volt jó neki a szilárd étkezés után, így inkább a tápszert választja még.

2011. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és ugyanúgy,ahogy neked is,volt egy kis zavar a kezdeti sikerek után.Kiderült,hogy teljesen jogos volt a dolog,ugyanis jöttek a fogacskák!És ez a jó kis szokás,mármint hogy csak a cici/tápszer kell a már jól megszokott normális kaja helyett,meg is maradt a mai napig,pedig már 9 hónapos.Most is jön egyszerre két foga,és az istennek nem hajlandó enni.Nem erőltetem,megtömni úgysem lehet.Viszont egy idő után nagyon éhes lesz,ha már megszokta a normális ételeket,szóval szerintem kínálgasd őt,nem tudhatod mikor lesz nála az a pillanat,amikor az esetleges fájdalom ellenére hajlandó mégis enni.Elrontani nem fogsz ezzel semmit,már ha nem tömöd meg akarata ellenére,de bevallom ez a visszaesés egy kicsit megnehezíti mindig a rendszeres evésre való beállást.Remélem segítettem valamit :)
2011. jún. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat!Akkor várok még vele.
2011. jún. 21. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!