Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babánál így kezdődik...

Minden babánál így kezdődik az önálló evés? Mikor tanul meg kevésbé pacsálni? Én rontottam valamit el vagy korai még a nagy elvárás?

Figyelt kérdés
A lányom 17 hónapos és kb 1 hónapja eszik önállóan. Saját tányérból, kanállal. De nem nagyon megy, elég ügyetlenke és amikor elfogy a türelme inkább kézzel enne. Levest is :( De persze segíteni nem hagy! Másnál is így megy az elején?
2010. ápr. 11. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam is lassan 17 hónapos,mi 2 kanállal eszünk,én egy kicsivel etetem,mert neki kell a nagy.

Ha ő enne soha nem lakna jól :),

a krumplit,répát kézzel veszi ki a levesből,de legalább próbálkozik.

A joghurt 3/4 részét én adom neki,ha már kevés van a dobozban,akkor eheti egyedül.

Szóval mi apránként haladunk előre:)

A legtöbb gyereknek sokáig tart,mire megtanulnak szépen enni

2010. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kisfiam először kézzel evett. aztán jött a villa - akkor kb 15hós lehetett. majd kb 17-18hós lehetett mikor elkezdett kanállal is. viszonylag szépen eszik, de a leves leve még kifolyik, van h a tészta is, de annyira nem vészes , a joghurt kb fele az előkén köt ki, de pl a krémturo az mind beletalál a szájába.

persze én fiam sem hagyja h segitsek, vagy mutassam neki h hogy kell. hát ha nem hát nem, had probálkozzon, és csak magyarázom h hogy is kell. de szépen haladunk a kanállal is.

most 2éves.

2010. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ó köszi a válaszokat. Megnyugtató, hogy másnál is hasonló "állapotok" uralkodnak.
2010. ápr. 12. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!