Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2011 márciusban született...

2011 márciusban született babák-mamák hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Fiú vagy kislány?

Mikor és mennyit alszik a kicsi?

Mit eszik?

Milyen paraméterekkel született és most mekkora?


TI hogy érzitek magatokat?

Mennyit szedtetek fel és most mit mutat a mérleg?

Tudtok már sportolni?

Apa mennyit segít otthon?


2011. jún. 21. 16:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2011 februárjában szültem, de remélem nem gond ha írok:)


-Kislányunk született, általában napközben egyszer alszik 2-3 órát (vagy 2x 1-1 órát), este 8-kor van fürdetés majd fekvés, általában reggel 8-ig alszik és 1x ébred szopizni (van néha heti 1-2 alkalom amikor egyszer sem)


- Napi 5-6x szopizik+ elkezdtük már a hozzátáplálást, tízóraira valamilyen gyümölcsöt (alma, barack, körte), uzsonnára tejpépet kap


-3.740 grammal született és 51 cm-el, most 4 hónaposan 6.700 gr. és 66 cm


- én nagyon jól érzem magam, 23 kg-ot szedtem fel és most még 3 kg van rajtam, a többit leadtam (jobban mondva leolvadt magától). Néha-néha tornázom itthon Béres Alexandrára, de a napi mozgást a napi 2-3 órás séták teszik még ki egyelőre


- apa este 6 körül ér haza, akkor átveszi tőlem teljesen a gyereket, én ilyenkor szépítkezek,vagy főzök valamit vagy olyasmit csinálok amire napközben nem jut idő.

Este együtt fürdetünk, majd letesszük a picit és utána már csak egymással foglalkozunk:))


És nálatok?

2011. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

A mi szénánk nem áll ilyen jól:

Az én édes kicsi fiam általában este 9től reggel 5ig alszik, közben egyszer kel fel szopni (pár napja viszont óránként kel, nem értem, hogy miért :(). Nappal változó, sajnos napirendünk még nem nagyon van (mivel mindig megyünk valamelyik nagyihoz).

Anyatejes, szerencsére a szoptatással nincs gondunk, akkor eszik, mikor éhes, van elég tejem. 3980 grammal és 55 centivel született, most 63 centi és 7kiló 66 deka (!).

Én állati fáradt vagyok, keveset alszom. 25 kilót szedtem fel, 16ot le is adtam a szülés után, majd a szoptatás kezdeti szakaszában felszedtem vagy 4 kilót, aztán észbe kaptam. Most 12 kiló plusz van rajtam, de mivel hullafáradt vagyok, így a torna még nem esedékes. Sétálni sem szoktunk sokat (a fent említett nagyizások miatt). Apa esténként kb. egy órát gyerekezik (annyira van ideje), együtt fürdetünk, aztán altatás. Sajnos a férjemmel hétköznap nincs erőnk egymásra, hétvégén is csak akkor, ha otthon vagyunk és alszik a gyerek.

Remélem egyszer könnyebb lesz.

2011. jún. 21. 16:21
 3/30 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


jaj, hát nálunk sem volt mindig rózsás a helyzet, kb. 2 hete csinálja ezt a kislányom, hogy csak 1x ébred szopizni, előtte nálunk is óránként ébredt, már teljesen ki voltam készülve! Én bent aludtam nála a gyerekszobába és mióta kiköltöztem és egyedül alszik azóta vannak nyugodt éjszakák (úgy látszik a gyerek sem tudott tőlem aludni:)


a mi "problémánk" most inkább az, hogy a drágám egy percet sem nagyon akar egyedül lenni, szóval nemigazán foglalja le magát napközben, ritka az amikor 1 órára elvan a játékaival. úgyhogy mindenhová cipelem magammal, jobban mondva most már nem cipelem, hanem próbálom rászoktatni arra, hogy tanuljon meg egyedül is elleni...

2011. jún. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Március 23-án született kislány.

Reggel 8-tól 10-ig alszik, aztán 12-től 14-ig, majd 16-18-ig. Akkor általában lemegyünk sétálni, 8 körül érünk haza, fürdetem és 10-kor megint bealszik általában reggel 6-7 körül ébred.

3 óránként eszik, sajnos már tápszeres. reggel az első hami 150 ml, aztán 3 óránként 90 ml-t, este lefekvés előtt pedig 120 ml-t. Nap közben megiszik 100-120 ml vizet is.

3540 g-al és 54 cm-el született. Pénteken megyünk a védőbe, akkor mérik újra. 2 hónaposan volt 5100 g és 61 cm.


Én jól érzem magam, 1,5 hete műtöttek epekővel, de hála a család segítségének, jól vészeltük mindannyian.

56 kilóval kezdtem a terhességet, 17 kilót szedtem fel és most 58 kiló vagyok.

A hasi műtét miatt még nem sportolok, de a másodion lakom, lift nincs, úgyhogy lépcsőzésből jól állok. :)

Apa napi 18 órát dolgozik. Van, hogy itthon az íróasztalnál, de olyankor nem nagyon tud ránk figyelni. Vásárolni ő jár, a házimunka nem az ő asztala, és a gyerek is nagyrészt rám marad, ő csak babusgatja, ha van ideje, de nem viszi túlzásba, mert egy picit még tart tőle, nehogy kárt tegyen benne. :)

2011. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

2011. február 24-én szültem.

Kislány, 50 centivel és 3140 grammal született.

Most 70 centi, és 7 kiló. :)

Nap közben általában 3-szor alszik, 2 hosszút (1-1,5 óra)és egy rövidet (30 perc). Mondjuk most a front miatt volt olyan nap, hogy 3-szor 30 percet aludt. Na, az iszonyat fárasztó volt. :S


Tápszeres már 1 hónapos kora óta. 9 hetes korától átaludta az éjszakát, egyszer sem kel fel. De kb. 2 hete megint eszik egyszer éjjel, mert nem lakik jól a tápszerrel. Ezért kaptunk Sinlacot, hátha azzal jól lakik. Amúgy kóstolt már almát, körtét, barackot, krumplit. De most a védőnő tanácsára elkezdjük a főzelékeket (szintén jóllakatás miatt). Ma cukkini-krumplit kóstolt, és ízlett neki. :)


Én jól vagyok, kb. 2 hete végre eljárok kondizni. Futópad, bicikli, lépcsőző gép, ilyenek. Előtte nem éreztem magamban elég erőt hozzá. Összesen 16 kiló plusz volt rajtam, most 5 van, de ez már nem mozdul, muszáj mozognom.


A férjem rengeteget segít. 5 körül ér haza, akkor átveszi a babát. Éjjel ő kel fel hozzá etetni, ha 4 előtt ébred. Ha 4 után, akkor én. (Ez azért alakult így, mert én 1-2 körül nem tudok visszaaludni, ő meg 4-5 körül. :D )

Hétvégén is sokat segít, egyik reggel ő kel fel, másik reggel én - fél 7 és fél 8 között ébred a bébi-, így azért mindketten tudunk kicsit pihenni. Házimunkát nem csinált, mióta megszületett a baba, de nem is várom el. A kerti melókat megcsinálja, az bőven elég. A kisebb takarításokat, főzést, mosást én is meg tudom oldani. Havonta egyszer viszont jön egy takarító nő, és csilli-villi puccot csinál. :D :D :D


Sajnos a férjemen kívül más segítségem nem nagyon van. Apukám van csak, ő viszont 3 műszakban dolgozik, így elég sokszor nem ér rá. Azért néha 1-1 órára rá tudom bízni, de azt is csak most, kb. 1 hónapja. Előtte nem tudott mit kezdeni vele. :)

Anyósomék nagyon messze laknak, eddig egyszer látták az unokájukat. :S

Egyszer már unokatesómék is vigyáztak rá, most szombaton lesz a következő, úgy tervezzük, hogy moziba megyünk.


Szerencsére elég nyugodt természet a kislányom. Leteszem a szőnyegre, és akár fél órát is elvan magában. Forgolódik, nézelődik, "pakolássza" a játékait. Ha megunja, akkor sincs baj, mert csak helyzetet kell változtatni nála: nagy ágy a hálószobában, hinta bent, hinta kint, etetőszék. Utóbbinál az a jó, hogy én közben mosogatok, vagy főzök, ő meg nézi.

Az alvással sincs gond szerencsére, mert csak leteszem, odaadom a szundi kendőjét, és alszik is. :)


Szerencsére idő közben lett még egy autónk, azóta sokkal jobban élvezem a hétköznapokat, mert nem vagyok bezárva a 4 fal közé. Kint lakunk a város szélén, nincs semmi a közelben, se bolt, semmi, csak pár ház és kész. De mióta van autó, azóta járunk vásárolni, bankba, ügyeket intézni, vagy kisbabás barátnőkhöz. Sokkal jobb így, előtte már sokszor az őrület szélén álltam.


Kicsit hosszú lett, bocsi. :)

2011. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 16:52

Az lemaradt, hogy este 7-kor fürdetünk (eleinte még fél 9 volt, aztán egyre korábbra tolódott), fél 8-kor eszik, 8 körül alszik el. És saját szobában alszik az első naptól kezdve, és mi sem aludtunk sose vele.

2011. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

márc 15, fiú.

épp úgy érzem, mindjárt idegbajt kapok. :D

2011. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
26%

mi marcius 1-re vartuk de februar 1 lett belole :) nem birta tovabb odabent.

2750 gr al szuletett anyatejes volt. egy honapig sarga volt igy evett is meg nem is. aztan egyszer csak nem volt eleg a tej neki, igy tapizni kezdtunk.

eddig vegigaludta az ejszakakat de par napja hajnalba ebred es egyszer ker enni.

amugy reggel amikor kel, akkor 150 tej

delelott rizspep vagy gyumolcs, ebed 1 uveg bebietel, amitbe zoldsegek vannak (sutotok, krumpli, repak) aztan delutan uzsira vagy joghurt, vagy gyumi, vagy rizspep,

este furcsi utan tej 180ml.

ha odaadom az ujjam neki akkor felul egyedul, felall egyedul. forog, maszik. nagyon aktiv baba. a cd lejatszot kepes egy oran keresztul csodalni hogy jon belole a muzsika :) mosolyog, sikonyal. szerintem mindent megcsinalm ami elvart egy ekkora gyereknel.

most 8125 gramm. delelott egyszer vagy ketszer alszik egy egy orat, delutan egy nagyot, es este furcsi utan vacsi es alszik.

2011. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Nekem 2011. február 13-án született a kislányom. 3250 gr és 51 cm volt. 4 hónaposan voltunk a védőnőnél súlymérésen. 5680 gr és 64 cm. Nem egy díjbírkózó, viszont nagyon mozgékony kislány. Épp 15 hetes volt, mikor hasra fordult, azóta már megy neki oda-vissza.

Csak szopizik, még nem kóstoltattam vele semmit. Éjjel jól alszik: vagy átalussza az éjszakát, vagy egyszer ébred enni. Reggel 6-7 körül kel fel. Nappal általában két hosszabbat alszik, délelőtt és délután egyszer, kb. 2-2 órát. Könnyen, magától elalszik. Szopja a hüvelykujját, másik kezével meg a kis kendőjét gyűri.

A játszószőnyegen nagyon jól elvan. Nagyon nyugodt és mosolygós kislány. Rengeteget nevetgél, nagyon könnyű vele az élet.

Ő egyébként 3. gyermekem, van egy 5 éves nővére és egy 3 éves bátyusa is. A nagylányom nagyon szeret vele játszani, sokat szórakoztatja. Pár napja már együtt fürdenek hárman a nagykádban, rettentően élvezi a pici is. A kisfiam is nagyon szereti, csak ő nem ér rá sokat játszani vele.

Én kb. 13-14 kilót szedtem fel, még van olyan 4 kiló feleslegem. De nem érzem vészesnek. Könnyen lement a kisfiam után is. Tornázni lusta vagyok, meg a három gyerek mellett nem is sok időm lenne. Inkább az étkezésemre figyelek oda. Kenyeret pl. nagyon ritkán eszek. Eszek amúgy mindent, csak kisebb adagokat. Meg mondjuk köret nélkül, csak salátával. A sok zöldség, gyümölcs nekem lett kitalálva. Így nekem nem drasztikus, teljesen jól érzem magam. Most így nézek ki:

[link]

[link]

Apa 6-7 körül ér haza, és igyekszik mindenben segíteni. A nagyokkal azért már sok mindent lehet csinálni. Mostanában minden este pl. együtt locsolják meg a virágokat a kertben. Este lefektetésnél is segít. Jut neki is gyerek. Vagy ő olvas mesét a két nagyobbnak, vagy én, és addig ő a picivel van, aki ilyenkor sokszor el is alszik. Ez este fél 9 - 9 között van.

Szóval nem unatkozunk, zajlik az élet. Kicsit zsinatos, de én nagyon élvezem.

2011. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Enyém 03.16. szintén fiú, szintén az őrület határán állok :)
2011. jún. 21. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!