Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a fiam március 8-án születe...

Ha a fiam március 8-án született, akkor mikor érdemes ovit kezdenünk, márciusban, vagy a következő szeptemberben?

Figyelt kérdés
Évközben oviba kerülésnek vannak hátrányai?
2011. ápr. 1. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem szeptemberben. Szerintem nem jó egy összeszokott bagázsba idegenként belecsöppeni úgy, hogy a szitut (az ovikezdést, új hely, szokások) is meg kell még szokni.
2011. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, csak majd szeptembertől vidd oviba. Maga a beszoktatás sem csak aból áll, amiről a legtöbb szülő tud, (értd. az az 1-2 hét, amikor még nincs ott egéész nap, a szülő is vele lehet), hanem kiscsoportban 2 hónap, ami alatt a kicsi megszokja az ovi napirendjét, a csoport szokásrendjét. most képzeld el, hogy elkezded márciusban hordani, mire igazán beszokik, ott az év vége... Anyák napja, évzáró.. sok oviban erre ugye külön készülődés, műsor dukál, mert a szülők elvárják, az óvónők meg meg akarják mutatni, ennyire is jól dolgoznak... Aztán jön a betanítás, idegesség, feszültség, mert teljesíteni kell.. Egy épp, hogy beszokott kicsinek lehet, ez sok lenne... Tehát én biztosan egvárnám a szeptembert, hogy egy nyugisabb időszakban kezdhessen... főleg, hogy addig még sokat érik is a kicsi. Ja! az óvodák nyáron, a tanév (nevelési év) végén bezárnak, nem biztos, hogy a tiétek lesz ügyeletes, az óvónők is állandóan változnak majd, attól függően, hogy ki mikor megy szabira... Ott ugye megint mások lesznek a szokások, a napirend... ez megint nagy változás lenne.. egy óvónő anyuka
2011. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tehát szeptemberi kezdés, oké, köszönöm szépen! Akkor most már csak azt kell kitalálnom, hogy hová tesszük márciustól szeptemberig, ugyanis nekem már akkor vissza kell mennem dolgozni, különben semmilyen jövedelmem nem lesz, és még a munkahelyemet is elveszítem.
2011. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi ugyan így voltunk(szül:márc.2.)de mivel jött a tesó így otthon maradt és csak szeptemberben kezdtük,de ha nem jött volna a tesó kezdtük volna,hiszen nekem munkába kellett volna állnom.Előző év áprilisában irattuk még be,és februárban szóltam,hogy mégsem megy mert jön a tesó.

Nem tudom nálatok ez hogy van,de sajnos sok helyen ez nem kérdés a munka és pénz miatt.Egyébként csak fél éve van együtt a fenn már említett "megszokott" csapat,ami valójában még egyáltalán nem megszokott,hiszen szinte nincs egyetlen egy nap sem,hogy a csoport létszám maximum lenne,valamelyik vagy több gyerek is mindig beteg,ennyi idő alatt nem lehet összeszokni,csak esetleg az ovi napirendjét megszokni.Az első év az ismerkedésről,a játékról és a rendszeresség megtanulásáról szól.Semmi hátránya nem lesz az év közbeni kezdéstől,de ha megteheted,hogy otthon maradj vele szeptemberig abból sem.

2011. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Március. Nem értem miért csak szeptembert írta a többi válaszoló. Semmi hátránya nincs abból, ha márciusban kezd, sőt!

Az én fiam is márciusi, és most kezdte az ovit. Már szépen beszokott. Itt vegyes csoportok vannak, és mindenki akkor viszi, amikor betölti a gyerek a 3 évet. Ha márciusban, akkor márciusban. Ez nem olyan, mint az iskola, hogy szeptemberben becsengetnek!

2011. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag nem tudjátok megengedni akkor kezdje márciusban. Az enyém január végén született, márciusban kezdi. Az anyák napja ilyenkor még nem olyan műsor, hanem kis apróságok. Közösen énekelnek, előadnak picike előadást. De inkább énekelnek közösen és odaadják az elkészített ajándékot.
2011. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!