Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet kivinni a...

Mikortól lehet kivinni a csecsemőt a levegőre?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy az első hónapban nem igazán tanácsos/lehet az utcára kivinni az újszülöttet.


Ti mikor mentetek vele először sétálni?

Mennyi időre mentetek maximum?

Milyen ruhát adtatok rá (nyáron!!!)?


Köszi a segítséget :)


2011. jún. 21. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attól is függ hol laktok. Ha a nagykörút, akkor pár percre, ha forgalommentes helyen, akkor 15-30 perc. Én 1 hetesen kitettem az erkélyre, mindig hosszabb időre. 2 hetesen már kint sétáltunk.

Változó, de szerintem az egy hónap séta nélkül sok.

2011. jún. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Rövidebb sétákat, nem forgalmas helyekre már akár 2 hetesen is lehet tenni. Komolyabb sétákat inkább csak 6-8 hetes kortól.
2011. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Október elején 2 hetesen már 20 percet sétáltunk. Aztán egyre nőtt ez az idő, télen a minimum 1 óra volt.
2011. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly júniusba szültem és 5 napos volt a babám,mikor 1 óras sétára mentünk(orvosi utasításra).Zöldövezetben lakunk ,nincs autóforgalom.És jobb idő volt kint ,mint bent.Téli babát tényleg szokatni kell a hideghez,de nyárival nem kell 2 hete bent poshadni...
2011. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ja és röviujjú body és pamut rugi volt rajta
2011. jún. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Levegőztetés: ilyen időben, mint most van, nyugodtan kiviheted már akár a kórházi napok után is, hisz sokszor kint melegebb van, mint a lakásban. Persze, ne a legnagyobb melegben és akkor is árnyékban.

Séta: ez függ attól is, te hogy érzed magad. Egy 20 perces sétára akár 1-2 hetesen is elindulhattok... persze, a kora délelőtti és a késő délutáni órákat válaszd!

A lányom aug. végén született, 4 napos volt, mikor hazajöttünk... Másnap délután már kint aludt a hűvös teraszon.. egy szál bodyban, vékonyan betakarva. 30 fok volt...

2011. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1 hetes korában mindhárommal.
2011. jún. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5 napos volt mikor nekem es paromnak elintezni valoja akadt(szemelyazonossag bizonyitasa,kulfold) igy vittuk magunkkal.Ja es Novemberi baba.Akkora marhasagnak tartom ezt a kivihetem nem vihetem.Nem csupaszon viszed,fel oltozteted evszaknak megfeleloen.
2011. jún. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tevhit, hogy nem szabad kivinni a babakat setalni sokaig. Akar a korhaz utan nyugodtan ki lehet vinni. En is ezt tettem ket orvos tanacsara is. Februarban korhaz utani masodik napon eloszor csak 10 percre, masnap 15 es igy tovabb.
2011. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is pár nap múlva a kórház után mondta a védőnő, előbb bent felöltöztet és nagy szellőztetéssel levegőzzünk, aztán pár nap múlva, menjünk ki sétálni. Április 22-ei a baba. Mondta, hogy vegyem kézbe és menjünk a ház körül 1-2 kört, aztán fokozatosan többet, 10 perc, 15, 20, 30 stb. 3 hetes kora körül már 1 órás séták voltak, akkor már én is bírtam, előtte azért eléggé kifáradtam. :)
2011. jún. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!