Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája nagyon hasfájós volt, nem igazán segített semmi, és még tartott a hasfájás, mikor elkezdődött a fogzás?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet túlélni ezt az időszakot? 3 hónapos, pár napja az orvos is megerősítette, hogy a foga miatt nyűgös. Ha nem azért nyavalyog, akkor hasfájás miatt sír. :( Már hulla vagyok.
2011. jún. 22. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem a kislány volt nagyon hasfájós.Minden evés után 1 órát ordított.Se éjjelünk se nappalunk nem volt.:-(Egy sosem véget nem érő sírás.......

A doki kikevert vmi mentolos illatú vmit.Az jó volt a pocakjára.2,5 hós volt mikor abba mardt a hasfájás.Ekkor kijött az első két foga és utánna folyamatosan.Ekkor ezért ordított.Vagy 6 doboz dentonoxot vettem, mire kinőtt mind.Most 3 éves lesz és most mondhatom azt hogy kezdi átaludni az éjszakát!

A kisfiam mikor megszülett vettem hasfájás elleni cumisüveget és lekopogom, egy percet sem fájt a hasa.

Kitartás mást nem tudok mondani:Borzasztó ez a időszak.

2011. jún. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Köménymag tea a hasfájásra, hideg vizes rágóka a fogzásra;

rokoni vagy baráti segítség beiktatása a pihenésed érdekében.


Hirtelen ezek jutottak eszembe, remélem segít, kitartás!

2011. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom nagyon hasfájós volt, nekünk arra csak a hordozókendő vált be!Minden délután magamra kötöttem és úgy tettem vettem, este már az ágyában aludt!ez kb 3,5 hós koráig tartott!

3 hós volt az első fogánál, 1 héttel később jött a párja is!Nálunk arra is bevált módszer volt/van a hordozókendő!És a sok szopi!

És a borostyánlánc ami nekünk MINDKETTŐBEN segített még!


Most másfél éves, de még mindig ez a két gyógymód van fogzásra!


Kitartás!Próbáld kenegetni is az ínyét, vagy próbálj homeót, és persze a borostyánlánc!

2011. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ma kezdtünk a hasára homeot, mintha segítene, de nem akarom elkiabálni...

Sajnos nagyon messze vagyunk a rokonoktól, egyedül vagyok, apa van itt este, ő segít, de hát nektek nem kell magyaráznom, milyen nehéz napközben.

Az a legrosszabb, hogy nem tudom élvezni az anyaságot. Imádom, ölni tudnék érte, de minden este úgy fekszem le, hogy a holnap könnyebb lesz, és mindig csak nehezebb. :(

2011. jún. 22. 21:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi nem egy éjjel megjártuk a kórházat, mert azt hittük belehal a görcsös ordításba a gyerek, annyira hasfájós volt. Mindig megvizsgálták, hazaküldtek, hogy semmi baja, kólika, majd kinövi. Az egyik ügyeletből kihívott doktornő adott egy szélcsövet, az volt a megváltás. Addig semmi nem segített, az nagyon nagyon sokat, bármelyik patikában kapsz, és megfulladni se fog tőle a gyerek mint a borostyánlánctól.
2011. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Orchidea001 ***** válasza:

Hasfajasra grape water! A legjobb.

A fogzasra nekünk az vált most be, hogy a ragokat beteszem a hutobe.

És ha kiveszem bekenem dentinoxal és úgy adom oda. Hamar cserelem, mert sajnos felmelegszik.

2011. jún. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam úgy pár napos korától kezdve 3,5 hónapos koráig brutál hasfájós volt.de az az igazi.Minden nap egy küzdelem volt.Sosem tudtam épp mit tegyek,ezért rengeteget volt kézben,de persze úgy is üvöltött torka szakadtából.Igazán semmi nem használt.Se a csodacseppek,se a csodateák (volt amelyiktől még jobban üvöltött).Kb. két hónaposan elkezdett nyálzani,aztán elindult a fogzási roham.Nem viccelek,szinte ette a Dentinox zselét :D Semmit nem ért,csak elterelte a figyelmét.Nappal nem aludt,mi sem,éjszaka nem aludt...mi sem.Aztán kijöttek a fogacskák és a hasfájás is elmúlt.De nem tudok neked semmi jó tanácsot adni.Rengeteg pénzt elköltöttem,mert mindenki tanácsolt valamit,de a hasára semmi nem volt jó.A fogzás ha nagyon eldurvul akkor kínomban egy zsepi sarkát Sósborszesz-be mártom és ráharaptatom a zsepire.De ezt már tényleg csak akkor,ha minden kötél szakad!
2011. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel, borzasztó. :( Annyira várom, hogy jobb legyen, közben néha lelkileg a padlón vagyok, hogy nekem ez nem megy. :((

A csodaszerek nálunk sem használnak, kiárusítást tarthatnék, gripe water, espumisan, infacol, teákból sőt, 4 fajta tápszert próbáltunk, hátha... de az sem. A szélcső valóban sokszor megoldás, de az sem mindig, pláne nem minden etetés után. :(

De úgy látszik, túlélhető valahogy. Kötél idegekkel. :(

2011. jún. 22. 22:00
 9/13 A kérdező kommentje:
21.45-ös, mi is :), legutóbb ma voltam orvosnál vele és ugyanazt kaptam, mint eddig... majd kinövi...
2011. jún. 22. 22:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Nehezen. Én konkrétan idegbeteg lettem. Semmilyen szer nem használt, én szó szerint kenyéren és vízen éltem. Hat hónapos korára múlt el, de állítólag ez a ritkábbik eset. 5 és fél hónaposan kijött egyszerre a 2 alsó foga...


6 hónapos koráig vánszorogtak a percek, onnantól meg csak kapkodom a fejem. Néha becsúszik egy-egy rossz nap, de ég és föld, majd meglátod!

Türelem, kitartás, magneb6!

Jó babázást Neked!

2011. jún. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!