Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen homeopátiás szereket...

Milyen homeopátiás szereket lehet adni egy 4 hónaposnak? Kinek mi vált be? fogzás? Hasfájás? Alvászavar?

Figyelt kérdés
2009. jan. 14. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Fogzásra és nyugodtabb alvásra a Chamomilla 30-st ajánlom. Kb félóránként adhatod neki. egy kanál vízbe feloldod.
2009. jan. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, kimondottan hasfájásra nincs. Fogzásra, alvászavarra chamomilla vulgaris 15ch és coffea tosta 15ch napi 4x5 vízben feloldva (én 3x adok, így is bevált)
2009. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi, hogy visszakérdezek, de alvászavaron mit értes?
2009. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
alvászavar:az eddigi jó alvó baba hirtelen csak max2 orat alszik egyben a fogzás hatására
2009. jan. 14. 20:00
 5/9 anonim ***** válasza:

köszi szépen

:)

csak én babóm is rosszul alszik mostanában, és tényleg jön a foga

2009. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van hasfájásra is a Dioscorea villosa 9ch nagyon jó nekünk segített sokat.üdv
2009. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk alvászavarra a dokinéni sedatif pc-t ajánlott. Homeos bogyó!
2009. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Van többféle homeopátiás megoldás, ez az egyik:

COLOCYNTHIS 9 CH

CUPRUM METALLICUM 9 CH

NUX VOMICA 9 CH

Kb. 2 dl vízben oldjunk fel mindegyikből 5 golyócskát, és ebből a keverékből adjunk 1 kávéskanálnyit a babának etetés előtt 10 perccel.

Jó tanács, ha a panasz nagyon erős!

Oldjuk fel a szükséges gyógyszereket egy üveg szénsavmentes forralt vízben, és adjunk a nap folyamán többször pár cseppet a baba szájába. Így utazásokra is magunkkal vihetjük az otthon készített „komplex” szert.

Ez egy egyszerű megoldás, ha nincs időnk a tünetek alapján szert választani a babának.

Aztán:

CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH

akár negyedóránként 5 golyó

A csecsemő a fájdalmat nehezen tűri, élesen sikongat, dühös az egyébként kedves, jó baba. Csak karba véve, ringatva lehet megnyugtatni. Gyakran az egyik arcfele piros és meleg, a másik sápadt és hideg. Hasa nagyon gázos lehet, híg zöldes, bűzös a széklete, mintha tojással kevert spenót volna.

COLOCYNTHIS 9-15 CH

óránként 5 golyó

Erős, görcsös hasfájás.

A panaszok a pocak masszírozására vagy a lábaknak a hasra való hajlítgatására, melegre enyhülnek.

DIOSCOREA VILLOSA 9 CH

óránként 5 golyó

Hirtelen kialakuló éles, periodikus, visszatérő fájdalom.

Összegörnyedve erősödik, hátrafelé kifeszülve, illetve a hát masszírozására enyhül.

LYCOPODIUM 9 CH

naponta 2x5 golyó

A babának igen kifejezett haspuffadása van, az anya által fogyasztott ételek jelentősen fokozhatják ezt és a görcsöket. A panaszok jelentősen erősödnek 16-20 óra között.

Remélem, segít (bár már eltelt több, mint 1 év, de csak most olvastam a kérdésedet!)

2010. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző válaszomban nem írtam, hogy ezek mind hasfájásra vannak.
2010. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!