Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős volt gyermeked...

Milyen idős volt gyermeked amikor elkezdted a szobatisztaság tanítását, és mennyi idő kellett hozzá, mikor szólt, vagy jelezte, hogy pisi vagy kaka lesz?

Figyelt kérdés
21 hós a kisfiam, ráülni ráül a bilire, de még nem produkált bele. Ha napközben leakarja venni a pelust(ha éppen ráérek), akkor levesszük, és bilizik de semmi.Pedig néha 20 perceket is csöcsül rajta. Ha meztelen van fürcsi előtt és után, akkor oda csurrant ahol éppen van. Nem siettetem csak kíváncsi vagyok.
2010. nov. 19. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két és fél évesen kezdtem vele,mert akkor volt pont nyár.

(Decemberben töltötte a hármat)

Ő akkor érett meg rá.Nem bilit használtunk,hanem wc szűkítőt,mert akkor úgy végezheti a dolgát,mint a nagyok.

Plusz később nem kellett külön még a wc-re is szoktatni :)

Nem vagytok elkésve,nyugi!

2010. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy ráérünk még. Én is majd a nyáron kezdem el intenzíven a dolgot. Szerintem én is szűkítőt veszek majd.
2010. nov. 19. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Én kisfiam 2 éves múlt, mikor egyszer csak Húsvét előtt elkezdtük a biliprojektet. 2 hét alatt éjjelre is szobatiszta lett. Ő akkor már mondta, hogy pisi, kaka.



Ha tudja mondani és meg is tudja különböztetni, akkor már könnyen fog menni, bár ez minden Babánál más. Van Amelyik kényelmesebb, van Amelyik ráun a pelusra előbb, gondolom jobb Nekik nélküle. A lényeg, hogy 3 éves korára sikerüljön leszokni, mire ovis. Nyáron szerintem könnyebb leszoktatni, mert akkor úgyis többet lehet ruha nélkül. :)

2010. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves volt a fiam, amikor elkezdtük. 2 hónap kellett a 99,9%-os WC jelzéshez. Mi bilit is és WC szűkítőt is használunk. Egyiktől sem idegenkedik. Mikor melyikbe van kedve. A bili azért jobb nálunk, mert már magától megy - február végén lesz 3 éves - pisilni és kakilni, így a bilit könnyebben tudja használni. No és pisilni állva kell... Mondanom sem kell, hogy a bili milyen "jó", mindenhová megy :). Szerintem 2,5-3 éves kor között kezdenek erre megérni. Tényleg nem vagytok elkésve. És attól se ijedj meg, ha nem 2-3 hét alatt lesz szobatiszta. Eljön mindennek az ideje!
2010. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! mi éppen a napokban kezdtük a bilizést( két nap alatt két baleset volt). Eleinte ő is úgy volt, mint a kisfiad. Elücsörgött rajta egy ideig, és aztán pisilt máshová. Szerintem még várjál vele. Minden gyereknél más, hogy mikor érik meg rá. az én lányom 2 éves múlt. De még mi is csak alakulunk.
2010. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23 hónaposan levettem róla a pelenkát, ha otthon voltunk (nyár volt). Addig ő is elücsörgött a bilin, néha véletlenül belesikerült, de nem volt szándékos. 24 hónapos korára elértük a kb. 90 %-os nappali szobatisztaságot. Most 27 hónapos nappal 99,9%-os, alváshoz még mindig használ pelust (bár délutáni alvásnál legtöbbször száraz marad). Nálunk az agyon dicsérgetés, rengeteg magyarázás és a szabadon (meztelenül) hagyás vált be. Most télen én hagynám a kérdést, jobb neki még a meleg pelenkában. Esetleg tavasszal vagy inkább nyáron próbálkoznék.
2010. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2. évét betöltötte májusba kb julisba álltunk neki alig 2 hét alatt szoba tiszta lett .Neki nagyon tetszet az hogy a bilibe pisilt és kakilt ! Most a kistesó 14 hónapos nála is 2 éves kora körül akarommajd elkezdeni a dolgot.
2010. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!