Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszóteres Anyukák?!? Hogyan...

Játszóteres Anyukák?!? Hogyan vélekedtek az "új" anyukákról?

Figyelt kérdés

Igazából hallottam az egyik ismerősömtől,hogy Őt bizony nem fogadták el,sőt még a gyerekeknek is megtiltották hogy játszanak az Ő gyerekével.Mindez csak azért,mert elég régi babakocsijuk van,(látszik rajta hogy nem egy-két gyereket szolgált ki.)Plusz még azt is megkapta hogy nagyon "topis."

Ezt a szót használták állítólag.Tényleg létezik ilyen?Annyira hihetetlen.:(


2011. jún. 24. 10:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nekem van pozitív véleményem a játszókról, én vidéki vagyok. Kedves első, az elméleted szerintem összefügghet azzal, hogy mennyire sznob környékek lakik valaki, igazam van? :-)
2011. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy járunk játszótérre, mert így a kisfiam kapcsolatba kerül más gyerekekkel.

Nálunk a lakótelepen van több játszó, szerintem sokan járnak hol erre, hol arra, így nehéz megmondani, ki az "új" anyuka. És igen, nálunk is van klikk, amit nem szeretek. Nem azért, mert irigykedem vagy valami, de én pl. több dolgot engedek a gyereknek, amit mások nem (pl. a sarazást), és bizony kaptam már érte beszólást. Tegnap meg a férjem a levegőbe dobta és pörgette a kisfiamat, hát, ha tekintettel ölni lehett volna...

És, ha már így beszélgetünk, komolyan szörnyű, hogy úgy viselkednek páran, ami már felsőben is égő. Van egy anyuka nálunk, aki nagyon barátságos, mi is elég jól kijövünk, de egy másik anyuka szerint ő az "ő barátnője", féltékenykedik stb. Röhej.

Ettől függetlenül én szeretek játszóra járni. Kisfiam nemrég tanult meg járni, olyan édes, ahogyan önfeledten rakja egymás után a hurkás lábait, meg elfekszik a homokban, tologatja a kismotorokat! Inkább vele foglalkozom, nem a játszótéri csapattal.

2011. jún. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

11:48!

Hát valami ilyesmire gondoltam, de első körben, csak a főváros-vidék ellentétre céloztam.

Én vidékről költöztem fel Budapestre, és már akkor megdöbbentő volt nekem a fővárosi emberek közönyössége. Néhány hét alatt ránézésre meg tudtam mondani az emberekről, hogy tősgyökeres pesti, vagy hozzám hasonló vidékről a nagyvárosba költözött, jobb megélhetésre, és több munkalehetőségre vágyó vidéki naíva?

Egyébként igen, mi is egy sznob környéken lakunk (II.ker.)... És ez látszik is! Nagyon sok babakocsis anyuka van az utcánkban, de az elmúlt 17 hónap alatt egyel sikerült kapcsolatot kiépíteni. A többi még a mosolyt, a köszönést sem viszonozza! De egyébként meg imádom ezt a környéket, mert csendes, nyugodt, zöld...

2011. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
én vidéken élek,de nagyvárosban,Debrecenben.Két játszótérre is járunk 21 hónapos a fiam.Itt nem nagyon figyelhető meg az ilyesmi,de vannak összeszokott párok,akik együtt sétálnak,együtt járnak a játszira.Én szoktam ismerkedni játszótéren is,megszólítanak,vagy én,és ilyenkor ha legközelebb találkozunk,újra beszélgetünk.Ami viszont pozitívum,hogy olyannal még nem találkoztam,hogy ne játszhattak volna egymás játékával a gyerekek.Én is és minden anyuka megengedi,hogy más gyerek is játsszon a játékokkal,legyen az motor vagy lapát vagy bármi.Sőt,ha a gyerek nem akarja odaadni a másik gyereknek,akkor rászólnak.Én babakocsi,és kicsit kopottabb,egyszerű ruházat miatt ne szólnék le senkit,de pl van két anyuka is,aki dohányzik,velük nem szívesen barátkozok.Az egyiket már láttam egyszer bent is cigizni(csak ők voltak bent,mi akkor értünk oda,zárt játszótér,tilos a dohányzás).na velük tuti nem sétálnék az utcán.elég a szmogot szívni,nem kell még a cigifüst.
2011. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy mit gondolnál rólam, ha találkoznánk, mert én tősgyökeres pesti vagyok, nem gondolom magam sznobnak. Általánosságban talán igaz, amit mondasz,de jócskán van ellenpélda. Nem feltétlenül tájegység függő, inkább talán intelligencia, neveltetés. Bár területi halmozódás lehet
2011. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
nálunk is van klikk, melynek én nem vagyok tagja. ők ilyen tipikus majmolós nők, akik ha meglátják hogy vki vett vmit a gyerekkének, akkor másnap már ők is azzal virítanak, csak eggyel még drágábbal, fa tolóka, tricikli stb. közben meg nagyon odavannak maguktól, a gyerekeikkel nem törődnek a játszón, csak pletyóznak, aztán ha valamelyik gyerek mással akar játszani, mint a többi klikk-anya gyereke, akkor annak az nem szabad, tehát ha a többi épp homokozik ő meg csúszdázni szeretne, akkor megkapja, hogy minek kell neked különcködni, ne másokkal játssz, te ide tartozol blabla. szóval iszonyú. szerencsére vannak még egyéb normális anyukák, akik nem tagjai a klikkjüknek, szóval igazán nem zavar, már csak nevetek rajtuk, meg sajnálom őket, milyen kis primitívek.
2011. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
11.48 vagyok, én is éltem egy évet Bp-en, még a gyerekeink születése előtt. Szintén II, ker., nyugodt, csöndes, kellemes hely, akkoriban még csak a kutyám élt velünk, őt sétáltattam naponta többször. Átlagosan kinéző német-juhász kutya, ráadásul a régi "NDK típusú" német-juhász, ma már nem ez a szépségideál, bár a maga nemében szép kutya. Akkoriban a kiglancolt szuperebek gazdái néztek kicsit furán rám - ez addig tartott, amíg meg nem látták a kutyámat tréning közben (kiképzett mentőkutya). Akkor persze hirtelen sztárok lettünk. Na ez a sznobság teteje, szerintem.
2011. jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül sznobok a pestiek, csak inkább közönyösek, és persze nem is igaz minden pesti emberre. Itt vannak sznob anyukák a játszótéren, meg itt az utcánkban is, de ugyanakkor találkoztam már a játszón stokke babakocsis anyukával is, aki hamarabb odajött hozzánk beszélgetni, és ugyanúgy leült a kavicsos földre, mint az egyszerűbb babakocsisok! Tehát talán nem feltétlenül csak az anyagiak függvénye, hogy mennyire barátkozósak, vagy mennyire kiközösítőek egyes emberek.

Nekem , mint ahogy már írtam, a közönyösség volt szembetűnő, mikor ide költöztem, az, hogy mennyire nem figyelnek egymásra az emberek pl a tömegközlekedésben.

De már nagyon elkanyarodtunk a kérdéstől, nem szeretnék senkit untatni az eszmefuttatásaimmal, amik persze nem is biztos, hogy helytállóak, csak egyszerűen az én tapasztalataim...

2011. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Mi 2 játszótérre járunk,de. ahova megyünk nagyon jó a közözsség,mindenki beszélget mindenkivel,minden gyerek arra megy amerre akar,azt játszik amit akar,minden anyuka azért figyel a többi gyerekre is,de elsősorban a sajátját lesi,szeretjük nagyon,jó kis közösség tényleg.Ha új jön,jöhet,egyből záporoznak felé a kérdések,hogy hívják a kicsit,milyen idős,stb,stb...Bár így belegondolva anyagilag úgy mindannyian a középréteg lehetünk.Du. ahova járunk,már nem ilyen.Mi ott különcek vagyunk-bár ez engem nem érdekel kicsit se-,mert én játszom a fiammal,megyek utána-16 hós,többi anyuka meg csak traccsol...de nem is kívánkozom közéjük,múltkor pont hallottam,h a nagy téma a valóvilágos,vagy mis indián,vagy ki volt...meg ott állandóan chipset esznek-gyerek,felnőtt egyaránt,oda csak azért megyünk,mert közelebb van és Apa ha jön haza melóból közelebb legyünk.

Megyeszékhelyen lakunk,faluról költöztünk fel és érzékelem a törzsgyökeres városi és vidékről felköltözött emberek mentalitását.Barátkozóbbak a vidékről jöttek,de azért itt is van kivétel!!!

2011. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szintén vidék...mi is kívülállók vagyunk. Ritkán járunk játszóra is. Csak ha a gyerkőc csúszdázni akar, mert az nincs otthon a nagyszülőknél.


Sajnos errefelé elég sok ilyen "anyuka" van aki még a saját gyerekét is uszítja a másik ellen :(

2011. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!