Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan adják még a szülők,...

Sokan adják még a szülők, nagyszülők nevét hagyományból a gyereknek? Az anya, vagy az apa nevét adják inkább?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
apáét.
2009. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
a fiam az apja nevet kapta, ahogyan az apja is az apjaet, es az apja is az o apjaet...szoval nalunk a kicsi az V. Gyorgy :) a csaladban.
2009. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mi nem adtuk! Direkt figyeltünk arra, hogy ne kapja a gyerek egyik családtag nevét sem. Így elkerültük a sértődéseket... :-)
2009. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam az apja után kapta a második nevét,így lett Levente István. Az öcsém Attila,az ő fia Attila Milán,de a Milánt használják.
2009. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk minden gyerek "saját" nevet kapott (4-en vannak). Szerintem ők külön egyéniségek, ezért nem szerettem volna, ha a férjem vagy az én nevemet kapták volna, de a nagyszülőkét se.. A családban is csak az egyik unokahúgom adta az első fiának a családban 5. generáció óta öröklődő nevet, de ő is csak 2. névként.
2009. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Én szinte senkit nem ismerek, aki követné ezt a hagyományt. Mindenkit megillet egy saját név, ugyanezt mondom én is. Nem szerettük volna egyáltalán a mi nevünket adni a gyerekeinknek. Van elég név a naptárban, és fantáziánk is van:)
2009. márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

?!?!?!

Ha lány,akkor inkább az anyáét, ellenkelző esetbne főként az apáét szokták. Ti felétek nem?!!!!!

2009. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, érdekes, hogy te vagy az első aki nem érti (félreérti) a kérdésem.

De ha teljesen hülyének nézel, és úgy gondolod, hogy én az apa nevét adtam volna a lányomnak, akkor tessék.


Én úgy látom, hogy sokszor az van, ha fiú lesz mindenképpen az apa nevét kapja, viszont ha lány, akkor nem lényeg hogy az anya nevét adják. Erre vonatkozott volna a kérdésem.

2009. márc. 25. 12:30
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

utolsó válaszolónak csak annyit: ha nem tudsz a kérdésre mit mondani, akkor nem kell írni! hülyeséggel nem kell tölteni a fórumot!

Kérdezőnek: nálunk is a második névnek adtuk az apja nevét: Marcell Csaba lett. Ha kislány lett volna, akkor pedig szintén két nevet kapott volna, másodiknak az enyémet. Így később ha akarja, használhatja, viszont ha nem tetszik neki, hogy valamelyikünk nevét kapta, akkor egyszerűen nem használja majd.

2009. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: nálunk azért nem kapta a nagypapáért, mert van sógoroméknál idősebb gyerek, és ő kapta a nagypapának a nevét második névnek. Bár annyira én amúgy sem akartam, hiszen két nagyapja van, most akkor melyiket bántsam meg ezzel a dologgal? így kapta az apuci nevét:-)
2009. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!