Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbefogadással kapcsolatos...

Örökbefogadással kapcsolatos kérdés. Miként kérnétek számon az etikátlan postásnőt?

Figyelt kérdés
Egy közelben lakó ismerős megkérdezte ma tőlem,hogy valóban visszaveszik az örökbefogadott kislányunkat,mert a POSTÁSNŐ azt mondta ,hogy sorban kapjuk a felszólításokat a gyámügyről,valójában a jogi lépések minegyikénél határozatokat küldtek ki,hónapokig tart egy ilyen ügymenet.Több diplomás,rendezett életet élő házaspár vagyunk,anyagilag is minden rendben,úgyhogy fogalmam sincs honnan következtett ki ilyesmit a postásnő.Nagyon fel vagyok háborodva!!!
2011. jún. 24. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a posta vezetőjével, és mondd meg, hogy nyomatékosan kéred, hogy vizsgálják ki az ügyet, és a vizsgálat eredményéről tájékoztassanak, ellenkező esetben jogi útra tereled a dolgot.
2011. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

húúú ez nagyon durva! én bemennék első körben a postára és beszélnék a felettesével, megkérdezném hol tudok panaszt tenni írásban, stb. ezt ne hagyd annyiban ez nagyon etikátlan! és gondolj bele, mi lesz ha pár év múlva a gyereked nyit ajtót a postásnak? :O

sok sikert!

2011. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne hagyd annyiban a dolgot, menj be a postára és beszélj a főnőkével? Milyen jogon beszél arról, hogy ti milyen levelet kaptok? Ezt neki nem szabad!!! Pláne még következtetéseket levonni ebből! Nem semmi! Kérj másik postást, mert ezek után nem tudsz megbizni benne! (Úgyis cserélgetik őket folyton!)
2011. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Huhh. Én bemennék a posta vezetőjéhez, hogy mégis mit tanácsol a "kedves" alkalmazottjával kapcsolatban.

Szerintem járhatatlan az az út, hogy a postással kommunikálj, én nem tudnék vele higgadtan beszélni.

2011. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egy kisvárosban lakunk,10 éve építkeztünk azóta ő jár hozzánk,néha előfordult,hogy nekem is próbálta mások hivatalos leveleinek okát találgatni.Én mindig elzárkóztam , teendőimre hivatkoztam.

Miből is gondoltam,hogy ha másokkal ezt teszi,akkor velem szemben nem ?


Semmiképpen nem hagyom annyiban,de talán elég lesz ha neki szólok,ha holnap jönni fog,talán a megszégyenülés elég lesz neki és a szembesítés,esetleg elolvashatja a gyámügy által kiküldött határozatokat,amik a gondozásba kihelyezésről,sikeres gondozási időről,örökbefogadás lezárásáról érkeztek :-).

2011. jún. 24. 14:23
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
ne haragudj de túl jó szívű vagy. nyilván való, hogy a munkaköre tiltja azt amit csinál, és ha nem lépsz még nagyon sok kellemetlenség érhet téged és a szomszédaidat. az ilyet ki kell rúgatni, dolgozzon kocsmában, ott lehet pletykálni
2011. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek az utolsó válasszal. Gondolod, hogy a 10 év alatt (mióta te ismered) soha senki nem szólt neki, hogy a pletykálkodásnak a piacon a helye??? Ezzel max. azt éred el, hogy NEKED nem fog pletyózni, de nem azt, hogy RÓLAD nem fog.
2011. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez igen kellemetlen. Tudom milyen kisvárosban élni, ahol mindenki mindenkit ismer :D (ha kirúgatnád, hallgathatnád egy életen keresztül)Én nem rögtön a feletteséhez rohannék, inkább megpróbálnám vele megbeszélni. A leveleket azonban semmiképen nem mutatnám meg a helyedben.

egy: nincs hozzá semmi köze,

kettő: neked semmit sem kell bizonyítanod felé.

2011. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én bejelenteném. Nem vagyok ilyen ember (aki egy szöszért is reklamál, sőt, ráfogom, hogy rossz napja is lehet az embernek), de mindennek van határa! Ez pofátlanság!! Postás generáció sarja. :)
2011. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A postás dolgozók kötelességei között alap a diszkréció. Vagyis amikor a munkaszerződését aláírta, ezt is aláírta. Ő pontosan tudja, hogy nem lehet az ügyfelek életében vájkálni, épp ezért én a helyedben csak őt magát figyelmeztetném, hogy ne forduljon elő ilyesmi a jövőben, mert ellenkező esetben panaszt teszel. Szerintem ez elég hatásos lesz önmagában is.

Üdv: egy postás dolgozó

2011. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!