Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akarja enni a tápszert?

Miért nem akarja enni a tápszert?

Figyelt kérdés

Most 5 hós kisfiam, nem akarja enni a tápszert. Eddig 130-160 ml tápszert evett, 160-at reggel, és este, tizóraira már gyümölcsöt kap, evések között pedig teát, és gyümilevet. Csakhogy vagy 3 napja észre vettem, hogy nem akarja enni a tápszert, de viszont ha teát vagy gyümilevet adnék neki, azt szivesen inná. Nem adom hamarabb neki a kaját, mert 100 ml-t kisziv, utána büfi, utána még sir, de már a tápszert kiköpi viszont a másik folyadékot szivesen issza. Például tegnap is 5kor 30ml tápszert evett meg, utána este még fél 9 után nem volt éhes, vagyis csak nagyon nehezen ette meg a 130 ml-t is. Most is sir, pedig most evett 100-at, de ha odaadnám a gyümilevet, azt meginná. De azt meg nem akarom, hogy rászokjon, vagy már késő?

Amúgy a dokinő javaslatára adok neki gyümilevet, azt mondta, korlátlan mennyiségben adhatok neki. Persze én inkább csak délelőtt adom neki, kb .egy fél üveggel, délután már inkább tea, ha igényli.

Ha valakinek van ilyen téren tapasztalata, irja meg légyszives.


2009. márc. 25. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
probálj meg neki mostmár egy kis szilárd kaját adni pl. bébi ételt vagy készits neki krumplit egy kevés almával megfözve és össze turmikszolva lehet hogy azt már jobban fogja enni napközbe és estére probáld meg a tápszert ,
2009. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Én kisfiam is 5 hónapos és Én így etetem.

Reggel 7-kor:tápszer

tízórai 10-kor:gyümölcs

délben 12-kor:tápszer

délután 16-kor főzelék

este 19-kor tápszer

Az Én fiam nagyon szerti az üveges bébiételt azt meg is eszik egy üveggel.De ha van időd inkább főzz neki hátha azt megeszi vagy próbáld ki a tejpépeket uzsonnára.Nálunk is volt ilyen korszak és nagyon el voltam keseredve de aztán minden vissza állt.És az is lehet hogy a foga jön szegénynek és azért nem esszik.

Egy három gyerekes anyuka.

2009. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyümölcslé elvette az étvágyát!!!!!Ez tuti!!!

Adj neki tea és gyümölcslé helyett vizet!

Tapasztalat, hidd el.

2009. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az én fiam 7,5 hós eddig egyszer evett gyümilevet( egyébként csak vizet), és nem eszik tápszert nem sír csak dumál felette és játszik vele, de a szilárdat megeszi, azt mondta a védőnéni hogy rossz ízű a rendes kajához képest ezért nem eszi, úgyhogy én nem adok neki, gyakorlatilag semennyit, van főzelék, husi gyümölcs tejpép joghurt, táp az nincs
2009. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!