Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítene valaki abban, hogy 1...

Segítene valaki abban, hogy 1 éves kisfiúnak pontosan hogyan kell a kukacán felhúzni a bőrt? Fokozatosan, vagy egyszerre, fürdés közben vagy után?

Figyelt kérdés
Próbáltam, de annyira picike a lyuk, hogy semmi sem történik :(
2011. jún. 25. 20:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Bocsánat ha agresszívnak tűntem, nem vagyok az. De tényleg olvass utána. Hatalmas fájdalom lesz a gyerekednek ha most elrontod a dolgot.
2011. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nekem azt tanácsolta a védőnő,hogy most már fürdés után egy picit mozgassam meg a picinek,mert elég nagy luk van rajta,hátha simán megoldódik egy éves koráig a dolog.Most 9 hónapos.De amit itt olvasok az elgondolkodtat egy kicsit.Ezek szerint még rosszat is teszek vele?
2011. jún. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk szerint annak szabad húzogatni, akinek amúgy is enged, azt tisztítani kell rendszeresen és az nem fog már visszatapadni. De akinek nem mozdul, azt jobb békén hagyni mert a hegesedés még nagyobb bajt okozhat, vissza is tapadhat. Az én fiamnak mindig megnézte a tanácsadásokon, nála sajnos az utóbbi eset áll fenn, de 3 éves koráig nem nyúlnak hozzá. És még addig is változhat magától a helyzet, tapasztalata szerint. Most 2,5 éves, 1 hónapja szobatiszta, most kezdek felfedezni némi tágulást.
2011. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

senkit nem akarok megsérteni de én rosszul vagyok attól, hogy orvosok azt mondják anyukának, hogy fürdés után tornáztassa, húzkodja a fia kukacát. mint ha a bőr kitágulna, ez olyan izé, nem?


a bőr élettanilag van letapadva. ez 3 éves korra meg szokott oldódni magától. annyi a dolog a fütyivel, 6 hónapos vagy 1 éves kortól, ki mikor gondolja vagy találja "bátornak" magát hozzá, hogy fürdés közben, víz alatt, nagyon finoman hátra kell húzni a bőrt pont annyira amennyire engedi, vagy inkább kevésbé, tehát mosni kell. attól is begyulladhat ha nem mossuk ki. ahol le van tapadva, az alatt értelemszerűen nem kell mosni, nem megy be alá semmi.


ha ici-picit is túl van húzva, berepedhet a bőr amitől behegesedhet, rosszul forrhat össze így valóban kialakul egy szűkület amin csak műtéttel lehet segíteni. viszont ha 3 éves kor után vagy pelenka elhagyása után is le van tapadva, adnak rá egy gélt ami pár nap/hét után helyrehozza.


tehát meg kell mosni a fiúk fütyiét, víz alatt csak addig hátrahúzva amíg engedi, piszkálni, tornáztatni, húzogatni nem kell!

2011. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak teljes mértékben igaza van!
2011. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is azt mondta az orvos (szakorvos magánrendelésére mentünk a gyerekorvos tanácsára), hogy nem szabad bántani.
2011. jún. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát mi most váltottunk orvost mert sajnos elköltözünk faluba. Most voltunk a héten orvosnál/védőnőnél, és hát majdnem összeestem! 8 hós a fiúnk, de simán hátrahuzta teljesen. A ygereknek nem fájt mert meg sem rezzent, de én sem értettem hogy miért kellett ezt igy ilyen durván, és ilyen korán?! Én eddig nem piszkáltam, ő meg teljesen hátrahúzta. Nem vérzet nem piros semmi baj azóta sem. Azt mondta szép neki nagyon...
2011. jún. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

22.11 nagyon finoman hátra kell húzni a bőrt pont annyira amennyire engedi, vagy inkább kevésbé, tehát mosni kell


-ezt írod, de épp ez a problémám, hogy a bőr mozog a fiam kukacán, de az elején nem tudom hátrahúzni, mert nem válik szét, ha így érthető, tűhegynyi a lyuk.

2011. jún. 26. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!