Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Hogyan vészeljük át...

S. O. S. Hogyan vészeljük át az éjszakákat?

Figyelt kérdés

Lányom egy hete tanult meg felállni, azóta csak szenvedés az alvás. Csak ringatva tud elaludni, de tegnap éjszaka 2 órától reggel 6ig szinte semmit nem aludtunk, elringattam, beraktam a ksiágyba, 10 perc után keserves sírás és ott álldogál a kiságyba. Visszafektetni nem tudom,mert annyira sír,elringatom és megint kezdődik minden előről. Van valami tippetek,nálatok mi vált be ebben az időszakban,hogyan tudtatok aludni.

Egy nagyon fáradt 7 hónapos kiscsaj anyujája


2011. jún. 26. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

én ilyenkor arra gondoltam, hogy most még dajkálhatom, de pár hónap, nem is beszélve pár év múlva, megy a maga útján. Nagyon nehéz volt persze, főleg amikor felkelt, lecsitítottam, elalud, én is épp elaludtam volna, és előről...

Az a tapasztalatom, hogy ha eddig jólalvó volt, és kitartasz a régi rendszeretek mellett (pl elringatni nem biztos hogy a legjobb ötlet, főleg ha eddig nem volt)hamarosan visszaáll a béke (majd lesz egy újabb hullámvölgy, majd vissza...) Nálunk ölelés, puszi, ágyba és egyedül alszik a módszer, a nehéz időkben tovbb volt karban, amíg megnyugodott, de nem a vállamon aludt el. Amikor már nagyon kivoltam, behúztam egy ágymatracot az ágya mellé, és benyúltam a rácson, rátettem a hátára a kezem és így aludtunk, volt hogy kivettem magam mellé, de abból csak ritkán volt alvás.

2011. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ez kb. 2 hét alatt lecsengett,de addig éjszaka óránként ordított,és csak cicin aludt vissza:(
2011. jún. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
huhhhh!! kőkemény időszak volt. folyton állt a kiságyban éjjel. nappal persze szépen audt. Én meg szépen bekattantam a fáradtságtól. Nálunk is kb 2 hét alatt lecsengett. De az a két hét maga volt a pokol.....
2011. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nálunk sajna a nappali alvás is káosz:(

Leülök, az ölembe veszem és ringatom, dúdolok neki, máshogy nem alszik el. De így is van,hogy többszöri nekifutásra sikeredik csak elaludnia.

Próbáltam,hogy kiveszem,puszi, visszafektet, még el se fordulok,de már áll megint, és keservesen sír,majd össze csuklik az álmosságtól, de csak áll és áll:(:(

2011. jún. 26. 17:59
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Az én babám is ilyen, azt mondta a védőnő, hogy napközben keveset hagyjam aludni, simogassam, játsszak vele, akkor majd éjjel is tud aludni. Azóta nagyon kipihent vagyok:)
2011. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én úgy "bírtam" a fiamat az ágyban maradásra, és a nem sírásra, h ő az ujját szopja, és közvetlen mellettünk volt a kiságya, mikor ilyen volt a mutató ujjamat a kis tenyerébe raktam, miközben ő ugyanazt a nagyujját szopta. így ágyban maradt, mellette is voltam, és szépen visszaaludt, én is tudtam aludni, hisz annyi volt, h a kezem nyújtva volt, és ő fogta.
2011. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

odatoltam az ágyamhoz a kiságyát és pont nem érdekelt, hogy fél éjszaka nem aludt, én aludtam :) persze ha sírt felkeltem, kivettem, kapott cicit aztán visszaraktam a kiságyba és ha akart aludt, ha meg állni akart, hát állt :)


tök szadi anyunak tűnhetek de én ezeken valahogy soha nem akadtam ki, engem nem zavart ha éppen állni tanult és kihagyott egy-két alvást, aztán következő alvásnál többet aludt.


azért kitartás kívánok, nem fog sok ideig tartani és pihenj amikor tudsz!

2011. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsére jól aludtam a lányomtól is meg most a fiamtól is.

Ennek egyszerű oka volt/van. Együtt alszunk.

Tojok a népszerű nevelési elvekre. Az érdekelt mindig is, hogy mi a jó nekünk és nem az, hogy mit írnak a népszerű nevelési könyvekben.Márpedig ez jó a gyereknek is meg nekünk is. Ehhez mondjuk kell egy együttműködő férj is aki hasonlóan vélekedik.

2011. jún. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én hagytam a kisfiamat ácsorogni (ha nem sír, hadd ácsorogjon), de ott maradtam az ágya mellett. Ha sírt, felvettem egy kicsit, amikor abbahagyta, visszafektettem. Sokszor felállt, de úgy voltam vele, ezzel is fárasztja magát. Amikor már elég fáradt volt, nem volt ereje felállni, és végre elaludt.

Nálunk a szeparációs szorongás is ekkor kezdődött, napközben is sokat volt kézben. Amikor már le tudott biztonsággal ülni, és nem akart aludni, amíg bent voltam, ott hagytam (kivéve ha sírt), és pár perc múlva visszanéztem, addigra már többnyire feküdt és/vagy aludt.

2011. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hasonlo problemank van nekunk is most

de ejjel alszik csak nappal harcolunk az elalvassal, remelem hamar megoldodik s megunja az uj tudomanyat:)

2011. jún. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!