Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy hibát követtem el? Három...

Nagy hibát követtem el? Három hónapos babának keksz.

Figyelt kérdés

A történet:Éppen kekszet rágcsáltam babám előttem feküdt.Nagyon figyelt engem,és egyszer csak elkezdett cuppogni.De nagyon.Közben vigyorgott folyamatosan.(éhes nem lehetett mert előtte egy negyedórája evett)Én meg gondolkodás nélkül adtam neki egy kicsit.:(Amint a szájához ért fintor nélkül eltüntette...Aztán tovább vigyorgott,majdhogynem kacagott,és még jobban cuppogott.De nem adtam neki többet mert akkor jutott eszembe hogy ez nem biztos hogy jót tesz neki...

Szerintetek is hülyeséget csináltam??


2011. jún. 27. 12:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%

Egy kis keksztől semmi baja nem lesz , nyugi!

MI 3hósan kezdtük a hozzátáplálást, 5ghósanmárkekszet eszik,

2011. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem hiszem, hogy ennyitől bármi baja lenne. Hiszen csak megkóstolta. Nyilván nem adsz neki még 3 szem kekszet 1 üveg gyümibe áztatva. :)

Ne aggódj, ártani nem ártottál. Én az almámat nyalattam meg 9 hetesen a kislányommal, mert kinézte a számból. Semmi baja nem lett, jókat cuppogott, és örült magának. :D

2011. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%

Hát ennyitől aztán nem lesz baja :) Manapság egyébként is el vannak túlozva a dolgok, sokan furán néznek rád ha nem adsz egy éves korig anyatejet almával meg krumplival, de tény hogy a keksz evéssel várjatok még, bár védőnő mondta hogy a legújabb kutatások értelmében 4 hós kortól hogy szokja a glutént a szervezet, bele kell reszelni egy kekszet az ételébe a babának.


Na van aki megteszi, van aki hülyeségnek tartja, ez már abszolút egyéni kérdés, a lényeg az arany középút. Nem szabad tankönyv-anyukának lenni :)

2011. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
Elnyammogta? Nem nyelte le egyből? Érdekes.. Amúgy szerintem nagy baja nem lesz, de még olyat nem hallottam, hogy valaki keksszel kezdi a hozzátáplálást :D Mi saját, facsart almalével kezdtük, sikerült 1 dl-t facsarni, hát mindet bele is töltöttem a cumisüvegbe, hogy majd kóstoltatás (20-30 ml) elveszem tőle. Hát nem lezúzta az egészet? Most 2 éves, és mindene az almalé :) Én nem tartottam nagy szigort hozzátáplálás terén, de azért a lisztes, tojásos dolgokkal még jó pár hónapot várj szerintem!
2011. jún. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%
Itt az igazság: "nem szabad tankönyv anyukának lenni"!! Ha adtál, hát adtál nem butaság. Lehet, hogy az unokáidnál már természetes lesz a dolog.
2011. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Huh,köszönöm szépen a válaszokat!Tényleg nem volt sok,és nagyon örült neki hogy kapott...:)Egyszer már citromot is kapott...(orvosi tanácsra.)A doki mondta ha nagyon sokáig csuklik a baba,akkor nyomjam bele az ujjam egy citromba,adjam a szájába,és elfog múlni a csuklás.Na erre a kislányom boldogan cuppogott a citromos ujjamon fintor nélkül.Ezen még én is meglepődtem...:)
2011. jún. 27. 12:37
 7/20 anonim ***** válasza:
41%

3 hónaposan k semmi szüksége másra az anytejen(tápszer kívül).

Ők mindent szájukba vennének, megcuppognáak, csak éppen az emésztésük még nem kész rá.

"A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak"


Ést a kekszek tele vannak adalékanygokkal.


Úgyhogy válaszom: IGEN!

2011. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

előző

Citromlés sztorit csak most olvastam, az orvosd egy H...

a csuklás csecsemőkorban élettani folyamt, erősödik a rekeszizma, ha folyadékot adsz neki, akkor csak lassaban fejeződik be

A citrusfélék amúgy meg allergizálnak.

Kicsit humánusabb lett volan az anyatej vagy víz, de nem citromlé, főleg egy ilyen picinek, gondolhatod, hogy a fejletlen emésztőrendszerének mennyire tett jó:-((

2011. jún. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%
Manapság azt mondják hogy amig szopik a baba addig kell a kekszfélékkel megismertetni.Egyéébként nekem van egy könyvem az allergiákról s abban irjk h a citrom kimondottan jó az allergia ELLEN! Mikor korházban voltam nem ihattam citromos teát megmutattam a dokinak nehezen elhitte és el is mult a kiütésem.Szóval...
2011. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
12:39-esnek tökéletesen igaza van. Felnőtteknek sem kellene kekszet enniük, nemhogy csecsemőknek.
2011. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!