Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom elaltatni a 10...

Nem tudom elaltatni a 10 hónaposom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eddig nappal babakocsiban, este cicin aludt el.

Ha nagyon korán ébred, alszik délelőtt kb. 45 percet, majd ami mindig fix, az ebéd utáni alvás.

Délelőtt az erkélyen babakocsiban pár perc alatt elalszik.

Eddig így volt délben is, de rájött hogy felülhet a babakocsiban, fel is ül. Kézben nem tudom elringatni, ha leteszem az ágyába teli tüdőből masszívan üvölt. Ezt akár fél óra-órán át is tudja művelni. Mivel tovább nem bírom hallgatni és addigra eléggé kikészül, kezdem elölről a probálkozást, míg valahogy csak elalszik. De kb. egy órát vesz így igénybe az elaltatása.

Este és hétvégén az apja segít, nála kézben elalszik, kb. 10 perc után.

Ha melléfekszek, elkezd mászni, felállni, játszani.

Nem tudom mit csináljak vele, az üvöltés mellett a 2,5 évesem se tud elaludni, hiába hozom át a nagyszobába, kicsi panel, meg a nagyot zavarja, hogy nem tud a saját ágyában aludni. Így ugrik a nagy déli alvása, amitől kb. 4-től kezelhetetlen, hisztis.

Mit csináljak?


2011. jún. 27. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanigy voltam, 10 honapos koráig csak babakocsiban aludt el, ha tologattam, aztán elegem lett belöle, mert semmi nem készült itthon, betettem egyszer alvásidöben a kiságyba és fél orán át orditott, majdnem megszskadt a szivem, aztán kivettem és elringattam, következö nap meg betettem és simogattam mig el nem alszik. nem szabad elvárni tölunk hogy ami 10 honapig ugy volt az most hirtelen megválltozik, apránként pár nap alatt be lehet szoktatni az ágyába, hidd el, én sem hittem, de igy van, most már 11,5 honapos a fiam, nagyon kezelhetetlen, de mégis nem alszik már babakocsiban, 10-12ig alszik és du 4-5 is este meg 8körül, ugy hogy beteszem teával, cumi, simogatás mig el nem alszik..
2011. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerencsere nalunk utalt kocsiban aludni, viszont 6 hós koratol a kisagyban sirt alvás helyett. Igy a nagy agyon altatom, mikor mar majdnem alszik, supp kisagy. Nincs ereje tiltakozni. 10 kilo, de inkabb egyszer emelni, mint kisagy fole hajolva egy oran at nyugtatgatni. Mosolyogva ebred es var allva a kisagyban, mikor jovok be:)
2011. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért nem próbálod szopival elaltatni,ha este elalszik azon akkor gondolom délután is.
2011. jún. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam, de nem alszik el rajta. Meg nem is akarom rászoktatni. Este se igazán jön már be, inkább az apja kezében alszik el. De ő ugye most dolgozik, a kicsi meg ordít. Fél óráig voltam az ágya mellett, simogattam, nyugtattam, állandóan felül, feláll, közben ordít, de inkább hisztisen, most kijöttem tőle, így is ugyanúgy sír, kb. 10 perce jöttem ki, 2 perce lett csönd.

Ha ott vagyok is megy a műsor, meg ha kijövök is. Nem tudom melyik a humánusabb.

Ha ott vagyok, várja hogy vegyem ki, nyújtja a kezét, ha kijövök, lelkifurdalásom van, hogy hagyom egyedül sírni.

2011. jún. 29. 09:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az is a gond, hogy már nem álmos délben, ha délelőtt alszik. a lányom ilyenkor ha de. aludt, du. is alig tudtam altatni, nemhogy délben. Próbáld a délelőtti alvást eltolni, kihagyni. Egy alvás lehet, könnyebb lenne. Jobban elfárad, jobban elaludna.
2011. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tény, hogy ha kimarad a délelőtti alvás, a déli könnyebb. Tegnap reggel 6 kor kelt, délelőtt séta alatt nem aludt el, csak pihengetett, délben kézben aludt el, kb. másfél perc alatt. Másfél órát aludt. Este fél 9-kor beájult a cicin, reggel negyed 7-kor ébredt.

Csak én keveslem egy 10 hós babának a napi 1*-i másfél-két óra alvást.

A 2,5 évesem délben alszik 2-3 órát, este kb. 9-től reggel 7-ig.

2011. jún. 29. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem egyformák a gyerekek,lehet neki kevesebb az alvásigénye.Próbáld az 1x altatást hátha beválik.
2011. jún. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, hátha akkor reggel tovább aludna a délelőtti alvás helyett.


Köszi!

2011. jún. 29. 10:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Majd rááll, hogy egyszerre kell többet aludni, nálunk úgy volt, hogy de. és du. is mindig csak 45 percet aludt. amikor a délelőtti alvás elmaradt, akkor délben is csak 45 percet aludt egy ideig. aztán ez kitolódott, ő is két évesen alszik 2-3 órát nappal.

Nem minden gyerekkel könnyű az átállás.

2011. jún. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anniebianca ***** válasza:
Azt írod,apánál kézben ringatva hamar elalszik.Akkor te miért nem ringatod? Az én 9 hónaposom is nehéz,eleve nagy súllyal született, és bizony ő is ringatva alszik el sokszor. Lehet a tied is a testi közelségedre vágyik.Az enyém ha éjjel megébred, kiveszem,és 15mp múlva már alszik is a vállamon,csak szív egy kis anyaszagot.:D
2011. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!