Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ellaposodhat a kis...

Tényleg ellaposodhat a kis feje, ha mindig hanyatt fekszik? Nem tudom oldalra fektetni, mert visszafordul hanyatt. Ez ugye nem árt Neki? 3 hónapos kisfiú.

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem, hát mindenki így kezdte. Ez csak olyan legenda, a nagyik terjesztik. Mér senkinek nem lett baja abból, hogy kisbabab volt. A babák meg fekszenek. Ha szalad, kigömbölyödik a feje is. Csak kisdedkorban fejeződik be a csontosodás.
2009. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
igen kilaposodhat hátul a fejecskéje, bár 3 hónaposan már nem annyira, mert lassan már magától is forogni fog, de ha születése óta ugy fekszik, akkor próbáld meg néha hason altatni. Pl amikor elalszik akkor forditsd hasra.
2009. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 6 hónapos. csak hanyatt alszik, és tökéletes formájú a kisbuksija. Csak egy foltban nincs haja hátul, mert kidörzsölte. :-)
2009. márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kislányomnak kilaposodott. Mindig addig tornázott, amíg nem tudta jobb oldalra fordítani a fejecskéjét, és el is lapult a kobakja, és nem nyerte vissza a formáját teljesen. Forgattuk, kitámasztottuk, de állandóan elfordult. De lehet, hogy azért is több esélye volt arra, hogy ellapuljon a feje mert mindkét kutacsa nyitva volt. A nagykutacsa is csak nemrég nőtt be, és most két éves.
2009. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hű,most nem tudom mit gondoljak,kinek így kinek úgy.Babánként változó ez is úgy látom.Szerencsére még nem vettem észre semmi "elváltozást" a kis fején,és remélem nem is fogok.Hason egyáltalán nem szeret lenni,egyből sír amikor megfordítom.Próbálom oldalra fektetni,de az sem nyerő,mert vissza fordul hanyatt.Még amikor picike volt akkor maradt oldalt,csak akkor meg mindig kifolyt a rózsavíz.:) Kb 1 hónapja fekszik csak hanyatt.De majd azért próbálkozok,hátha sikerül.Egyébként Anyum elmondása szerint én is csak hanyatt feküdtem,és mégsem lett lapos a fejem :)De persze azért aggódok emiatt...

Köszönöm a válaszokat!Szép Napos időt kívánok!

2009. márc. 26. 12:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ha ellaposodik is, vissza fog állni.

nekunk a doktorneni mondta, hogy neha a kisagy egyik oldalan, neha a masikon altassuk, hogy ne legyen lapos a feje, mert a kisbabak mindig kifele neznek a kisagybol.

en nem aggodok emiatt, de ha aggodsz, akkor lehet kapni olyan "párnát", ami megakadályozza azt, hogy lapos legyen a fejecskéje

2009. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,meg fogom kérdezni ezt a párnát.
2009. márc. 26. 13:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!!én is igy jártam.de nekünk a párna segitett.De már árulom a tesz veszen ha esetleg érdekel..
2009. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!