Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vicces/meghökkentő anyós...

Vicces/meghökkentő anyós tanácsok a babákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szoktam itt olvasni olyanokat, hogy fejre állok :) Gondoltam megoszthatnátok itt, egy helyen, hogy milyen tanácsot kaptatok már anyósotoktól/anyukátoktól amit így utólag nagyon megmosolyogtatok.
2011. jún. 29. 11:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
97%

Lányom sírós volt nagyon az első fél évben, főleg, ha idegen emberekkel találkozott, és anyósom mondta, hogy ha idegennel találkozik a baba, akkor utána köpködjem meg őt, mert az emberek szemmel verik őt, és emiatt sír, de a köpködés leveszi róla a szemmel verést. :):):)

Amúgy édes anyósom van, szeretem őt, csak nagyon babonás.

2011. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
85%
Anyu a nővéremnek, hogy a babát ilyenkor meg kell mosdatni, ha sír és idegenek nézték meg, mondjuk ez mindig beválik. Ez nem vicces csak ez elsőre válaszoltam, hogy így szokta anyu!!!
2011. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
96%

Másodiknak: de vicces, amit írtál. :)

Lányom rögtön abbahagyta a sírást, ha már nem akarták mindenáron "megzabálni" az idegenek.

Szép is lett volna, ha egyből rohantam volna lemosni őt, amikor az utcán megállított valaki, hogy jaj, de bügyügyü, édes, husimusi...és lányom nekiállt ordítani. :)

Amúgy ha lemosod naná, hogy elhallgat. A legtöbb gyerek szeret fürödni, olyankor nyugi van, pancsi-pancsi és persze nem bámulják őt félezren közben. :)

2011. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
92%

Én hál istennek kimaradtam az ilyen jó tanácsokból :)) Se anyukám nem mond hülyeségeket se anyósom. Anyósom az már csak azért se mert nem igazán beszélünk egymással. Kölcsönösen utáljuk egymást :) Na de nem ez a lényeg...

Olyanokat már hallottam hogy pl: ne lépj át a gyerek feje felett, mert nem nő meg. :))

Vagy a szokásos: hagyd sírni a babát, mert így erősödik a tüdeje. :))

Most ennyi jutott eszembe hirtelen.

2011. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
100%

Volt anyósom azzal fárasztott, hogy az ő fia már 6 hónaposan bilizett... persze, mert olyan volt az etetőszéke...


Mondtam is neki, hogy de biztos nem tudatosan célorientáltan azért ült oda a gyerek, mert wc-znie kellett.

2011. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 A kérdező kommentje:

Az én anyósom meg nagy büszkén mondta, hogy amikor a párom 4 hónapos volt, ő bizony már adta neki a pacalnak a szaftját... Gyorsan el is engedtem a fülem mellett...

Meg most olvastam, hogy nem lehet kenyeret adni a gyereknek, mert gilisztás lesz :D

2011. jún. 29. 11:43
 7/70 anonim ***** válasza:
100%

Még egy eszembe jutott: a babát ne mutassam meg magának a tükörben, mert nem lesz foga.

:)

2011. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk olyan volt az elején, hogy ne hagyjuk sírni, mert ha sír akkor kiszakadhat a hasfala. Amúgy se hagytuk, max. amikor már muszáj volt elmennem wc-re, akkor kb. 1 percig, de eleve nem vészesen sírós baba. A doktornéni jót mosolygott a felvetésen. :)

Nem régen, meg rám szólt, amikor jött, hogy miért hagytam ott egyedül a pelenkázón a babát. Ott hagytam fél percre, de láttam, csak felvettem ruhát, mert meleg van itthon és nem sok minden volt rajtam. Azt mondja felháborodva, hogy "Miért hagyod egyedül?" Hát a nap 24 órájában nem tudok mellette lenni, főleg, hogy nem forog még, csak oldalra fordul néha, de mivel a pelenkázó magas peremes, le se tudna esni, akkor se, ha tudna forogni...

2011. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
87%

Ez a tükrös-fogas dolog nálunk is elhangzott, szerencsére más nem.

Jó, azt nem számítom, hogy anyósom tömte minden szarral már kicsinek is, egyszer még be is pöttyösödött a gyerek, ő meg háborgott, hogy miért őt vesszük elő, 100% gyümölcs volt ráírva az italra. :S

2011. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
92%

Nem tehetem a hordozóba az újszülöttet,kézben vigyem haza.

Nem akartam cumit adni neki,ő mindenáron tuszkolta a szájába(szerencsére én győztem).És nekem is a kedvencem a:nem baj,ha sír,erősödik a tüdeje.

2011. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!