Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel pürésítitek a gyümölcsöt...

Mivel pürésítitek a gyümölcsöt a kisbabátoknak, hogy olyan állaga legyen, mint a bébiételeké?

Figyelt kérdés
Itt a nyár és a rengeteg finom gyümölcs, amit 6 hónapos kisfiamnak magam akarom készíteni. Botmixerrel darabos maradt, így azon gondolkodom, hogy vennem kell valamit erre a célra. Ti hogyan csináljátok, mit ajánlotok?
2011. jún. 29. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Turmixgéppel, és ha nagyon sűrű állagú a gyümölcs (sárgabarack pl.), akkor némi folyadékot kell hozzá adni. Vizesebb gyümölcsöket gond nélkül lehet teljesen simára turmixolni.
2011. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Először is szerintem sosem lesz olyan állagú egy saját készítésű bébiétel, mint egy bolti üveges. Nekünk a botmixerrel mindig jó lett, sosem maradt darabos. (Amúgy sem kell túl sokáig teljesen pürésíteni, mert egy idő múlva elég ha villával töröd, vagy apróra vágod késsel.)A bolti ételekben keményítő (is) van, én olyat nem használtam a gyereknek.
2011. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én turmix géppel vagy botmixerrel szoktam. A turmixal gyorsabban meg van mint a botmixerrel, azzal tovább kell pépesíteni. Nem baj, ha darabos, meg tudja enni, ha nem öklendezik tőle. AZ ínyével szétnyomja, ne aggódj emiatt. Én már megbántam, hogy mindent pürésítettem, mert 4 hós korától kezdve csak 10 hósan volt hajlandó megenni a darabosat.
2011. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Botmixer és pici foyladék(víz, gyümölcsleve, anyatej...)

Az alma vízzel szuperül pürésíthető botmixerrel, sokal jobban, mint almarszelőn.

2011. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

eéőz

szerintem nem kell adarbos ételt korán erőltetni, én is pépesítettem (pedig csak 6 hósan kezdtem hozzátáplálni) de a későbbiekben soha nem volt baj a darabos kajával

2011. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van, lehet, hogy csak én parázom túl, biztosan nem nyelné félre, mégha egy kicsit darabosabb is marad a püré... Kipróbálom, hogy így adom Neki. Ha pedig nem válna be, akkor egy kis folyadékkal hígítom. Köszönöm a gyors válaszokat!
2011. jún. 29. 12:42
 7/16 anonim ***** válasza:

Lehet olyan állagúra csinálni, mint a boltit. Ha a férjem nincs itthon, amikor készítem, mindig megkérdezi, hogy házi vagy bolti, ami a hűtőben van a bébiételes üvegben. Én úgy szoktam, hogy összefőzök mindent (csirkemell, krumpli, egyéb zöldség), kiszedem az aprítóba, és még jó ujjnyit ráöntök a levéből. 1-2 percig turmixolom, és tökéletes (a mi kisfiunk simán kiöklendezte a nagyon pici csomókat is, muszáj volt)

a turmixgéppel nekem azért nem sikerült, mert túl nagy a tál, és szétkente a falán. a botmixernem meg kicsi a kése.

ezzel viszont nagyon jó, ilyenünk van

[link]

(és belefér egyszerre három-négy adag, elég kétnaponta újat főzni)

2011. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a gyümölcsöt is ezzel szoktam persze. Előtte a cseresznyét szűrőn passzíroztam, halál volt, ezzel meg egy perc alatt jó sűrű cseresznyeszószt lehet csinálni, alig győzi nyelni :-)(mondjuk szerintem azt a turmixszal is meg lehetne simán)
2011. jún. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtad, mert pont egy hasonló aprítón gondolkodtam! :)
2011. jún. 30. 06:17
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ha még olvasod esetleg: a gyümölcshöz milyen folyadékot öntesz, hogy krémes legyen az állaga, és ne maradjon darabos? Most kipróbáltam egy hasonló aprítóval, mint amit belinkeltél, és így is jó nagy darabok maradtak benne.
2011. jún. 30. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!