Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit aggódok, elegendő ez a...

Kicsit aggódok, elegendő ez a súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
3 hetes a babám, 2900gr-mal jöttünk ki a kórházból, és ma 3260-nak mérte a védőnő. :( Szerintem ez kevés. Ha valóban kevés, akkor nagyon? Esetleg az nem lehet, hogy mérleg és mérleg eltérően mér, és valójában többet gyarapodott?
2011. jún. 30. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Tökéletesen elegendő. 360gr-ot hízott a kicsi. Gondolom szopik. A normális hízás heti 80-100gr közötti, ha a 360-at leosztod nem egész 3-mal(mivel 3 hetes) több mint 120-at kapsz. Nagyon jól eszik, nem aggódj a súlya miatt.

Védőnő+2gyerekes anyuka.

2011. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, csak anyatejes a baba. Köszönöm a választ!
2011. jún. 30. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden rendben a súlyával, ne aggódj!
2011. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha tologatós mérlege van a védőnőnek, akkor lehet eltérés is, nem lehet 100%-osan megmérni. Nekünk még néha az itthoni digitális is mutat furcsákat, pedig elvileg annak nem szabadna. De amikor egy napa alatt nullát hízik, másnap meg 100-at, az furi. ^^

Egyébként én azt olvastam, hogy célszerű a havi hízást nézni, ha havonta minimum 400 gramm meg van, ami heti leosztásban heti 100 körüli, akkor minden oké. De van olyan hét, amikor kevesebbet híznak, van amikor többet, nálunk ez jól látszik, mert napi szinten mérjük a babust.

2011. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!